Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów
Urządzenia Wielofunkcyjne Typu Multitool Sieciowe
Urządzenia Wielofunkcyjne Typu Multitool Sieciowe

Będąc domowym majsterkowiczem, hydraulikiem albo profesjonalnie zajmując się branżą budowlaną korzysta się z całej masy narzędzi. Czasem denerwujące jest latanie po schodach aby wnieść do domu klienta wszystkie niezbędne przyrządy. Przechowywanie wielu sprzętów także jest uciążliwe, gdyż zabierają mnóstwo miejsca. Czy dałoby się je wszystkie zam...

Będąc domowym majsterkowiczem, hydraulikiem albo profesjonalnie zajmując się branżą budowlaną korzysta się z całej masy narzędzi. Czasem denerwujące jest latanie po schodach aby wnieść do domu klienta wszystkie niezbędne przyrządy. Przechowywanie wielu sprzętów także jest uciążliwe, gdyż zabierają mnóstwo miejsca. Czy dałoby się je wszystkie zamienić na jedno, które będzie niezwykle uniwersalne? Niektórzy z nas zapewne uważają, że to niemożliwe. Nic bardziej mylnego. Wystarczy zaopatrzyć się we wszechstronne oscylacyjne narzędzie wielofunkcyjne, które z powodzeniem zastąpi piłę szablastąprzecinarkę do metalu czy wyrzynarkę.

Więcej

Urządzenia Wielofunkcyjne Typu Multitool Sieciowe

Jest 22 produktów.

Będąc domowym majsterkowiczem, hydraulikiem albo profesjonalnie zajmując się branżą budowlaną korzysta się z całej masy narzędzi. Czasem denerwujące jest latanie po schodach aby wnieść do domu klienta wszystkie niezbędne przyrządy. Przechowywanie wielu sprzętów także jest uciążliwe, gdyż zabierają mnóstwo miejsca. Czy dałoby się je wszystkie zamienić na jedno, które będzie niezwykle uniwersalne? Niektórzy z nas zapewne uważają, że to niemożliwe. Nic bardziej mylnego. Wystarczy zaopatrzyć się we wszechstronne oscylacyjne narzędzie wielofunkcyjne, które z powodzeniem zastąpi piłę szablastąprzecinarkę do metalu czy wyrzynarkę.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 22 elementów

Czy widnieje jakaś skaza na wizerunku narzędzi multitool?

Zapamiętać trzeba, że są one mniej wydajne niż wyspecjalizowane przyrządy. Producenci wyszli z założenia, że już na etapie projektowania większy nacisk nałożą na ich wielofunkcyjność kosztem wydajności i precyzji. Niewielkie rozmiary niosą za sobą pewne ograniczenia, których nie da się przeskoczyć, dlatego też użycie tego narzędzia mija się z celem w przypadku obróbki dużych powierzchni. Tego typu praca byłaby niezwykle czasochłonna, choć nie niemożliwa do wykonania. Urządzenia te nadają się głównie do podstawowych czynności, gdyż jakość wykonanej obróbki może być mało dokładna. Niektórzy z użytkowników zwracają uwagę na wady ruchu oscylacyjnego. Podczas długotrwałego cięcia wióry i opiłki nie są wyrzucane siłą odśrodkową, co wpływa negatywnie na tempo prac. Podczas pracy ostrza także dosyć szybko się nagrzewają i zużywają. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko to z powodu strefy cięcia. Szerokie ostrze styka się pełną powierzchnią z obszarem roboczym, wskutek czego powstaje tarcie, a razem z nim ciepło. Narzędzie to poleca się zatem głównie do podstawowych czynności, które nie wymagają wydłużonej pracy.

Oferta różnorodna niczym zastosowanie narzędzi wielofunkcyjnych

W sklepie SpecNarzedzia.pl znajduje się wiele modeli tego narzędzia, więc każdy na pewno znajdzie urządzenie, które spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Prowadzimy dystrybucję artykułów kilku sprawdzonych producentów. W naszym asortymencie znajdują się produkty marki Bosch, CMT, DeWalt, Einhell, Hitachi, MakitaToya czy Yato. Są to firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją maszyn do użytku profesjonalnego, lecz w gospodarstwach domowych także znajdują one zastosowanie.

Tego typu sprzęt to jeszcze mało popularny produkt w naszym kraju. Zauważa się jednak ciągły wzrost jego sprzedaży. Posiadacze tego urządzenia są zadowoleni i usatysfakcjonowani z zakupu. Opinie o tych narzędziach mogą tylko świadczyć o ich wysokim poziomie użyteczności. Multum funkcji sprawdza się w wielu pracach domowych, warsztatowych oraz budowlanych. Inwestycja w tą maszynę sprawi, że każdy z użytkowników na pewno je doceni i przestanie wierzyć w stare polskie porzekadło, że co jest do wszystkiego – jest do niczego.

Filtruj według

Cena
148 1825
Producent
więcej... mniej

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Chcę zaopatrzyć się w narzędzie wielofunkcyjne. Jak je znaleźć?

Czym różni się narzędzie oscylacyjne od rotacyjnego? Głowica w urządzeniach oscylacyjnych porusza się na zasadzie drgań. Nakładka przesuwana jest cyklicznie w przód i w tył, co eliminuje efekt odrzutu przy zminimalizowanym poziomie wibracji. Ruch pulsacyjny sprawdza się zatem głównie podczas podcinania, polerowania czy usuwania fug. W drugim przypadku głowica porusza się wokół własnej osi, dlatego jest to lepsze rozwiązanie podczas prac, gdzie wymagany jest agresywny ruch.

Gama tego typu produktów jest bardzo bogata. Dlaczego tak jest? Maszyna ta zwiększa tempo pracy oraz minimalizuje inwestycje związane z ewentualnym zakupem wielu specjalistycznych urządzeń. Zatem jakie narzędzie wielofunkcyjne kupić? To pytanie często zadawane przez osoby, które wcześniej nigdy nie miały do czynienia z tym rodzajem sprzętu. Na co należy więc zwrócić uwagę podczas jego zakupu

Oscylacyjne urządzenie wielofunkcyjne akumulatorowe czy elektryczne?

Narzędzia te podzielić w można w zależności od zastosowanego rodzaju zasilania. Producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i w swojej ofercie posiadają urządzenia wielofunkcyjne elektryczne i akumulatorowe. Te zasilane prądem muszą mieć stały dostęp do gniazdka lub agregatu prądotwórczego, dlatego użytkowanie ich jest niemożliwe w przypadku prac wykonywanych z dala od jakiegokolwiek źródła energii. Kabel ogranicza w dosyć sporym stopniu swobodę ruchów użytkownika, lecz pozwala na pracę bez przestojów. Przy wyborze tej maszyny należy zwrócić uwagę na długość przewodu zasilania, bo czym dłuższy kabel, tym większa funkcjonalność.

W urządzeniach multitool o zasilaniu akumulatorowym zwiększa się natomiast terytorialny zakres możliwych zastosowań. Można je zabrać praktycznie wszędzie i używać bez względu na dostęp do sieci. Sprawdzą się one zatem podczas prac na działce czy w przydomowym ogródku. Co ważne, korzystając z nich nie trzeba też uważać na plątający się pod nogami kabel. Smuklejsza konstrukcja pozwala także dostać się do miejsc, gdzie dostęp jest ograniczony. Przed użyciem narzędzia wyposażonego w baterię należy ją wcześniej naładować. Warto zaznaczyć, że przy dłuższym korzystaniu może wykorzystać ono całą zgromadzoną energię, co wiąże się z zatrzymaniem prac. Warto więc sprawdzić jaki typ baterii jest w nim stosowany. Szczególnie polecane są akumulatory litowo-jonowe, których olbrzymią zaletą jest wysoka trwałość i szybkość ładowania.

Dobre narzędzie wielofunkcyjne - jakie standardy musi spełniać?

Przy zakupie tego urządzenia należy zwrócić uwagę na moc silnika. Jest to niezwykle istotne gdyż ma wpływ na funkcjonalność. Warto zatem zastanowić się do czego, w głównej mierze, sprzęt ten będzie przeznaczony. Większa moc pozwala przeprowadzać obróbkę twardszych materiałów. Do cięcia rur PCV nie jest konieczne posiadanie maszyny z tak dużym silnikiem jak np. do obróbki metali. W takim przypadku wystarczy moc rzędu 250W. Wartość ta jest optymalna podczas większości prac w gospodarstwie domowym. Do użytku profesjonalnego poleca się nieco lepsze urządzenia wytwarzające strumień energii o wartości 350W lub większej. Słabsze mogą szybko łapać zadyszkę, lecz mimo wszystko po pewnym czasie wykonają swoją pracę. Na nic jednak zda się duża moc, jeśli nie będziemy mogli dobrać odpowiedniego ostrza.

Wymienne końcówki robocze z jednego narzędzia multitool robią niesamowicie uniwersalny sprzęt. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie wielu czynności wymagających specjalistycznych maszyn. Zmiana głowic w większości modeli odbywa się beznarzędziowo, co zdecydowanie ułatwia ich montaż. Tego typu urządzenie doskonale sprawdza się w wodnokanalizacyjnych pracach instalacyjnych. Dzięki niemu możliwe jest też przecięcie rur PCV lub innych plastikowych elementów stosowanych np. w stolarce okiennej. Gdzie jeszcze ten sprzęt znajduje zastosowanie? Na pewno jest pomocny przy układaniu parkietów. Za pomocą wymiennych głowic skracanie drewnianych listew czy przycinanie paneli podłogowych nie stanowi żadnego problemu. Tego typu przyrządów można również użyć do renowacji zniszczonych powierzchni. Świetnie poradzą sobie one z usunięciem starej farby w celu przygotowania podłoża do dalszych działań konserwatorskich. Narzędzie to sprawdza się także przy pracach glazurniczych takich jak usuwanie fug. Wymieniliśmy już wiele zastosowań tego urządzenia. Czy gdzieś jeszcze można go użyć? Oczywiście, np. podczas prac blacharskich w warsztatach samochodowych przy szlifowaniu lub polerowaniu lakieru. Jak widać, spektrum prac tego narzędzia jest bardzo szerokie. Dzięki niemu każdy użytkownik będzie przygotowany niemal na wszystko w trakcie remontu, prac wykończeniowych, renowacyjnych czy związanych z naprawą pojazdów. Zwracając uwagę na głowicę, warto sprawdzić przed zakupem czy jest ona uchylna. Funkcja ta sprawia, że dotarcie do trudno dostępnych miejsc staje się o wiele łatwiejsze.

Narzędzia wielofunkcyjne charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie rozmaitych czynności nawet w ciasnych zakamarkach. Parametry tych urządzeń najczęściej predestynują je do prac na małych powierzchniach i do cięcia krótkich elementów. Ich ergonomiczna budowa sprawia, że bardzo dobrze leżą w dłoni, a niska waga (około 2 kg lub odrobinę cięższe) pozwala na bezproblemowe wykonywanie czynności w niezbyt komfortowych pozycjach, np. powyżej poziomu głowy. Praca z tym sprzętem jest także przyjemna ze względu na niewielki poziom hałasu jaki generuje. Niektóre z modeli posiadają wbudowaną diodę LED. Sprawdza się to doskonale podczas pracy w miejscach słabo oświetlonych oraz zacienionych. Nowsze urządzenia wyposażone są także w system zapobiegający przypadkowemu włączeniu, który podnosi bezpieczeństwo. W tego typu narzędziach znaleźć można także analogiczne rozwiązania technologiczne znane z innych produktów. Sprzęt ten często wyposażony jest w elektroniczny wybór prędkości obrotowej, który stosuje się w wielu szlifierkach kątowych. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie wysokości obrotów do rodzaju prac, a co za tym idzie – zwiększenia oszczędności energii. Prędkość ta zależna jest od modelu. Bez obciążenia może wahać się ona w granicach od 0 do 22 000 obrotów na minutę. Jak to urządzenie przechowywać? Wielu producentów pomyślało o tym i do zestawu dołącza bardzo funkcjonalną walizkę, w której dodatkowo można schować wszystkie akcesoria.