Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów
Kosiarki Elektryczne Do Trawy
Kosiarki Elektryczne Do Trawy

Dbanie o własny ogród wymaga wiele pracy oraz zaangażowania. Na szczęście istnieją urządzenia, które ułatwiają nam te zadania. Kosiarka elektryczna do trawy to idealne rozwiązanie na działkę czy do niewielkiego, przydomowego ogródka. Kosiarki elektryczne są przede wszystkim wygodne w użyciu, stosunkowo nieduże, lekkie i zwrotne. Ich dodatkowym a...

Dbanie o własny ogród wymaga wiele pracy oraz zaangażowania. Na szczęście istnieją urządzenia, które ułatwiają nam te zadania. Kosiarka elektryczna do trawy to idealne rozwiązanie na działkę czy do niewielkiego, przydomowego ogródka. Kosiarki elektryczne są przede wszystkim wygodne w użyciu, stosunkowo nieduże, lekkie i zwrotne. Ich dodatkowym atutem jest niska emisja hałasu, dzięki czemu nie rozwścieczymy sąsiadów, często pielęgnując swój przydomowy trawnik.

Małe i zwrotne łatwo się prowadzi, zatem koszenie trawnika staje się przyjemne i bezproblemowe. W naszym sklepie z elektronarzędziami znajdziesz wysokiej jakości modele kosiarek takich firm jak Black&Decker, Bosch, Einheell, Hitachi, Makita, Nac, Oleo-Mac, Skil dostępne w atrakcyjnych cenach.

Więcej

Kosiarki Elektryczne Do Trawy

Jest 30 produktów.

Dbanie o własny ogród wymaga wiele pracy oraz zaangażowania. Na szczęście istnieją urządzenia, które ułatwiają nam te zadania. Kosiarka elektryczna do trawy to idealne rozwiązanie na działkę czy do niewielkiego, przydomowego ogródka. Kosiarki elektryczne są przede wszystkim wygodne w użyciu, stosunkowo nieduże, lekkie i zwrotne. Ich dodatkowym atutem jest niska emisja hałasu, dzięki czemu nie rozwścieczymy sąsiadów, często pielęgnując swój przydomowy trawnik.

Małe i zwrotne łatwo się prowadzi, zatem koszenie trawnika staje się przyjemne i bezproblemowe. W naszym sklepie z elektronarzędziami znajdziesz wysokiej jakości modele kosiarek takich firm jak Black&Decker, Bosch, Einheell, Hitachi, Makita, Nac, Oleo-Mac, Skil dostępne w atrakcyjnych cenach.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 30 elementów

Jaki model warto wybrać? Kosiarka elektryczna, spalinowa a może akumulatorowa?

To najpopularniejszy typ urządzeń do koszenia trawy dedykowany do użytku zarówno domowego jak i dla profesjonalistów. Większość z nas nie potrzebuje ciężkich i głośnych urządzeń o dużej wydajności. Do pielęgnacji przydomowego czy działkowego ogródka kosiarka elektryczna sprawdzi się doskonale. To urządzenie stosunkowo niewielkie i lekkie, a przy tym ciche i niewymagające skomplikowanej konserwacji. Na korzyść tego urządzenia przemawia również łatwość obsługi, z którą bez wątpienia poradzi sobie każdy. W przypadku kosiarek spalinowych konieczne jest wykonywanie corocznych przeglądów serwisowych na których serwis czyści bądź wymienia filtry powietrza, wymienia olej oraz reguluje gaźnik wraz z obrotami silnika. Koszt takiego przeglądu waha się od 50 – 100zł. Te coroczne koszty związane z eksploatacją takiej kosiarki należy uwzględnić w swoim budżecie. W przypadku urządzeń elektrycznych takimi przeglądami nie trzeba się przejmować.

O ile kosiarki zasilane sieciowo wydają się świetnym rozwiązaniem przy małych i średniej wielkości trawnikach o tyle przy większych powierzchniach lepiej się spisują ich spalinowe odpowiedniki. Nie tylko nie mają ciągnących się wszędzie za nimi różnych przedłużaczy ogrodowych ale również są zdecydowanie mocniejsze. Co prawda alternatywą dla braku irytujących kabli mogą być kosiarki akumulatorowe, jednak w ich przypadku należy dbać o akumulator i pilnować jego stanu naładowania. Cena takich kosiarek jest również wyższa i nie poleca się ich do większych trawników ze względu na ich ograniczony czas działania.

Kosiarka elektryczna z napędem na koła, sprawia, że nie musimy jej pchać, porusza się w sposób automatyczny. Dzięki temu koszenie trawy jest niezwykle komfortowe i nie wymaga od nas specjalnego wysiłku. Zwykle są dostępne z silnikami o większej mocy i są dedykowane do trawników o dużej powierzchni.

Kosiarki bez napędu, powodują że to my musimy wprowadzać urządzenie w ruch. Inaczej jak w przypadku wersji spalinowych kosiarki elektryczne są bardzo lekkie i łatwe w swojej obsłudze, doskonale się sprawdzają na mniejszych powierzchniach trawnika. Kosz na trawę umożliwia zbieranie trawy podczas koszenia. Kiedy kosz się napełni, wystarczy go po prostu odpiąć, a zawartość wysypać, np. na kompost. Kosiarka elektryczna z koszem, bez kosza, z bocznym wyrzutem pokosu a może funkcją mulczowania, czyli rozdrabniania trawy? Ty decydujesz! W SpecNarzedzia.pl znajdziesz najlepsze produkty dopasowane do różnorodnych potrzeb.

Filtruj według

Cena
0 1204
Producent

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Dobra kosiarka elektryczna – czyli jaka?

Przy wyborze kosiarki uwagę należy zwrócić na producenta urządzenia. Producenci którzy produkują sprzęty wysokiej jakości to m.in. Makita czy Hitachi. Te marki z reguły zapewniają 3 letnią gwarancję oraz pełen dostęp do części serwisowych. Opinie użytkowników o tych markach są również bardzo wysokie, choć również posiadają w swojej ofercie tzw. budżetowe konstrukcje, które cechować będą się słabszą jakością wykonania. Rozpoznać je można po tym że znajdują się w najniższym segmencie cenowym. Nieco droższe modele będą wyposażone w mocniejsze silniki i lepsze podzespoły. Ich cena zaczyna się od około 500 - 600zł

Kolejnym ważnym kryterium na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki jest jej obudowa. Może ona być wykonana z plastiku bądź metalu. Obudowy plastikowe będą charakteryzować się na pewno niższą solidnością, jednak ich zaletą jest to że są bardzo lekkie. Obudowy stalowe są bardzo wytrzymałe, jednak zdecydowanie więcej ważą oraz są podatne na korozję. Czasem można spotkać jeszcze obudowy ze stali nierdzewnej, są one co prawda odporne na korozję, jednak są mało popularnym rozwiązaniem ze względu na skomplikowany proces obróbki i cenę tzw. "kwasówki". Zdecydowanie najlepszym wyborem są obudowy aluminiowe, które są nie tylko bardzo wytrzymałe ale przy tym również lekkie i niepodatne na korozję.

Praktycznie każda kosiarka ze średniej i wyższej półki cenowej będzie posiadała duże kółka osadzone na metalowych łożyskach. Ich wielkość ma znaczenie, im większe tym kosiarka będzie sobie lepiej radzić na nierównościach.

Moc kosiarki elektrycznej – na co zwrócić uwagę?

Parametr ten, podawany jest w koniach mechanicznych (KM), watach (W) lub kilowatach (kW). Większa moc kosiarki do koszenia trawy oznacza wyższą efektywność koszenia oraz wiąże się z dłuższymi ostrzami, dzięki czemu jest w stanie skosić wyższą oraz bardziej zawilgoconą trawę. I tak na przykład, w obudowach o szerokości koszenia 33cm, silnik powinien mieć moc minimum 1000W. Z kolei dla 39cm jest to około 1300 – 1500W.
Moc silnika powinna być tym większa, im większa jest powierzchnia trawnika lub wyższa jest koszona trawa. Mała moc spowalnia koszenie zieleni, a przy tym istnieje ryzyko spalenia silnika elektrycznego. Dobranie za małej mocy silnika do wykonywanej pracy przez jakiekolwiek urządzenie elektryczne, skutkować będzie pracą silnika na granicy swoich możliwości. Długa praca na tak przeciążanym silniku będzie skutkować jego krótszym okresem eksploatacji. Każde urządzenie, w tym i kosiarki elektryczne powinny mieć tak dobraną moc, by zostawał jeszcze jakiś jej odpowiedni zapas.

Do małych trawników zdecydowanie polecamy małe modele o mniejszej mocy i szerokości koszenia (800W, 1200W, 1300W). Moc kosiarki polecana w przypadku trawników do 500 m2 to około 1600W. Do skoszenia niedużego, przydomowego trawnika sprawdzi się z pewnością już kosiarka o mocy do 1500W. Kosiarkami elektrycznymi o mniejszej mocy możemy sprawniej manewrować, urządzenia te zużywają również mniej prądu, są wygodniejsze w czyszczeniu i konserwacji oraz zajmują mniej miejsca. W ofercie naszego sklepu z elektronarzędziami dostępne są modele z silnikami nawet do 1800W.

Oszczędzaj swój czas i plecy z funkcją regulacji wysokości

Jeśli chcemy nasz przydomowy trawnik utrzymać w dobrym stanie, warto go pielęgnować i regularnie przycinać. Jednorazowo nie możemy, jednak przycinać więcej, niż ⅓ jego wysokości. Poszukując dobrego urządzenia, warto zwrócić uwagę na modele umożliwiające regulację wysokości prześwitu. To funkcjonalna opcja koszenia trawy zwłaszcza pojedynczych kępek trawy na chodnikach. W ofercie naszego sklepu dostępne są kosiarki z regulacją prześwitu od 40 - 48 cm. Komfortowa regulacja wysokości koszenia to idealne rozwiązanie dla małych i średnich ogrodów.

Modele które mamy w ofercie posiadają całą masę innych przydatnych funkcji, od wielostopniowych regulacji wysokości koszenia po regulację wysokości rękojeści. Wybierz model, który pozwoli na zbieranie trawy do kosza, jej wyrzut czy zbieranie liści. Postaw na superlekką i supercichą kosiarkę zasilaną sieciowo! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom będziesz mógł kosić nawet tuż przy krawężniku czy murze.