Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów
Motorowe - Spalinowe Piły łańcuchowe i Pilarki do drewna
Motorowe - Spalinowe Piły łańcuchowe i Pilarki do drewna

Często podczas prac związanych z konserwacją i pielęgnacją przyrody zdarza się sytuacja, że trzeba coś przyciąć. Połamane ogromne gałęzie lub wystające korzenie psują wizualny efekt zieleni miejskiej czy pobliskiego lasu. Trzeba się ich jakoś pozbyć by zaprowadzić ład i porządek. Jak tego dokonać? Potrzebne jest do tego wydajne urządzenie o potę...

Często podczas prac związanych z konserwacją i pielęgnacją przyrody zdarza się sytuacja, że trzeba coś przyciąć. Połamane ogromne gałęzie lub wystające korzenie psują wizualny efekt zieleni miejskiej czy pobliskiego lasu. Trzeba się ich jakoś pozbyć by zaprowadzić ład i porządek. Jak tego dokonać? Potrzebne jest do tego wydajne urządzenie o potężnym silniku, które bez problemu poradzi sobie z licznymi pracami przy obróbce drewna. Poszukując sprzętu pozwalającego na wycinkę drzew o grubym i twardym pniu jedynym słusznym rozwiązaniem będzie piła spalinowa, czyli narzędzie zaprojektowane specjalnie dla profesjonalistów. Czy sprawdzi się ono także w gospodarstwach domowych? Oczywiście, że tak. Przygotowanie opału na zimę czy polanek do kominka będzie z tym urządzeniem dziecinna igraszką.

Więcej

Motorowe - Spalinowe Piły łańcuchowe i Pilarki do drewna

Jest 13 produktów.

Często podczas prac związanych z konserwacją i pielęgnacją przyrody zdarza się sytuacja, że trzeba coś przyciąć. Połamane ogromne gałęzie lub wystające korzenie psują wizualny efekt zieleni miejskiej czy pobliskiego lasu. Trzeba się ich jakoś pozbyć by zaprowadzić ład i porządek. Jak tego dokonać? Potrzebne jest do tego wydajne urządzenie o potężnym silniku, które bez problemu poradzi sobie z licznymi pracami przy obróbce drewna. Poszukując sprzętu pozwalającego na wycinkę drzew o grubym i twardym pniu jedynym słusznym rozwiązaniem będzie piła spalinowa, czyli narzędzie zaprojektowane specjalnie dla profesjonalistów. Czy sprawdzi się ono także w gospodarstwach domowych? Oczywiście, że tak. Przygotowanie opału na zimę czy polanek do kominka będzie z tym urządzeniem dziecinna igraszką.

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów

Dobra pilarka spalinowa nie musi dużo palić

Dokonując zakupu takiego sprzętu, dobrze zainteresować się także kwestią oszczędności paliwa. Na spalanie wpływa bezpośrednio pojemność silnika podawana w cm3. Czym jest ona większa, tym bardziej paliwożerne staje się urządzenie. Nie można jednak z góry zakładać, że pokaźniejszych rozmiarów maszyna od razu musi palić tyle co Smok Wawelski. Sporo w tej kwestii zależy od manualnych umiejętności operatora. Bardziej doświadczeni użytkownicy potrafią ograniczać zużycie paliwa. Wszystko jest do nauczenia się i z upływem czasu każdy nabierze podobnych umiejętności. W tym przypadku jest dokładnie tak samo jak z ecodrivingiem, czyli sztuką oszczędnej jazdy samochodem. Po zapoznaniu się z jego teoretycznymi aspektami swoje umiejętności należy wprowadzić w życie i rozwijać w praktyce. Warto jest jednak na początek wybrać urządzenie posiadające bardziej okazały zbiornik na benzynę, który pomieści więcej mieszanki i znacznie wydłuży czas pracy ciągłej.

Aby jednak koszty związane z zakupem benzyny nikogo nie pożarły, należy dobrać parametry sprzętu do rodzaju wykonywanych czynności. Jasne jest, że piła spalinowa do gałęzi będzie miała spory apetyt na oktany podczas bardzo ciężkich prac w lesie. W takiej sytuacji większą użytecznością charakteryzować się będzie mocniejszy sprzęt, który jest przeznaczony do takich zadań. Analogicznie, podczas przecinania niewielkich gałązek bardzo mocna pilarka to zwyczajne przegięcie, które nie ma uzasadnienia z ekonomicznego punktu widzenia. Warto zatem wziąć przykład z profesjonalistów często korzystających z dwóch pił. Jednej z nich używają do cięcia grubych drzew, a drugiej do pozbywania się sęków i gałęzi.

Pojemność także ma swoje odzwierciedlenie w mocy i długości prowadnicy. Jak widać, wszystkie elementy pilarek spalinowych działają na zasadzie naczyń połączonych i w efekcie każdy jeden element wpływa na właściwości kolejnego. Najmniejsze silniki mają pojemność cylindra w granicach 25-30cm3, który umożliwia przecinanie gałęzi o niewielkiej średnicy. W pracach przydomowych lepiej jest jednak zastosować nieco większe motory, których pojemność sięgać będzie około 50cm3. Jeśli jednak w naszych żyłach płynie krew prawdziwego drwala, to powinniśmy użyć maszyny o pojemności 125cm3, czyli takiej jaką stosuje się w niewielkich motocyklach.

Czy spalinowe piły łańcuchowe do ekstremalnego użytku muszą być ciężkie i solidne?

Waga jest bardzo ważnym czynnikiem podczas wyboru odpowiedniej maszyny. Mniejszym urządzeniem nie dość, że łatwiej operować, to sama jego obsługa wymaga mniejszego wysiłku. Masa tego typu sprzętu do użytku konsumenckiego waha się w granicach od 4 do 6 kilogramów. Najcięższe urządzenia, których ciężar dochodzi nawet do 10kg, to profesjonalne narzędzia dedykowane do prac leśnych związanych z masową wycinką drzew.

Praca tych urządzeń jest dość głośna. Emitowany przez nie hałas źle wpływa na słuch, dlatego przez co trzeba stosować odpowiednie środki chroniące uszy. Narzędzia te wydzielają dźwięk o natężeniu nawet 120dB, który porównać można do tego jaki panuje w trakcie jazdy motocyklem bez tłumika czy podczas koncertu zespołu rockowego. Stosując słuchawki można jednak zminimalizować ten problem.

Piły spalinowe – postaw na bezpieczeństwo, wygodę i wysoki komfort pracy

Wybierając pilarkę spalinową, warto również zwrócić uwagę na ergonomię kształtu, konstrukcji i uchwytów. Przyda się także antypoślizgowa powłoka i system redukcji drgań czy też opcja szybkiego rozruchu. Dzięki tym funkcjom urządzenie staje się bardzo praktyczne i nie naraża operatora na urazy stawów i kości. O względy bezpieczeństwa dba również hamulec łańcucha, który natychmiastowo blokuje prowadnicę gdy tylko ta zetknie się z osłoną. Dzięki temu maszyna nie „odskoczy” od powierzchni cięcia w niekontrolowany sposób i nie narazi użytkownika na poważny wypadek. Warto zatem sprawdzić, czy wybrana piła posiada taką funkcję.

Paradoks tartaku opiera się na tym, że ludzi do pracy coraz więcej, a rąk ubywa. Aby temu zapobiec stosuje się blokadę gazu. Rozwiązanie to wpływa na poziom bezpieczeństwa, który jest kluczowy podczas pracy z narzędziem służącym do cięcia. Dzięki tej funkcji przypadkowe włączenie maszyny jest niemożliwe. Aby łańcuch zaczął się poruszać należy jednocześnie wcisnąć gaz i zwolnić przycisk blokady. Równie ważnym elementem wyposażenia jest system automatycznego napięcia łańcucha. Luźny może powodować potencjalne zagrożenie niebezpiecznego wypadku. Nowoczesne narzędzia posiadają specjalne pokrętło, które umożliwia bezproblemową jego regulację. Dzięki temu podczas pracy możemy czuć się pewnie i komfortowo. Posiadane urządzenie musi długo nam służyć. Należy więc stosować do niego odpowiedni olej i paliwo. Jak wspomnieliśmy wcześniej, mieszankę trzeba rozrobić tuż przed użyciem maszyny, więc warto zainwestować w kanister.

Jakość i niezawodność renomowanych pił motorowych od SpecNarzedzia.pl

W swojej ofercie posiadamy narzędzia marek takich jak Hitachi, Makita, NAC, Yato, Bosch, Atika, Einhell, GardenaOleo-Mac czy Tonino Lamborghini. Są to firmy, które charakteryzują się wysoką jakością produktów i bardzo dobrym serwisem. Ich piły zasilane napędem spalinowym to mocne i trwałe urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów i osób prywatnych, które poważnie podchodzą do cięcia i obróbki drewna. Solidne silniki gwarantują sprawną i szybką pracę. W sklepie SpecNarzedzia.pl znajdują się wyłącznie wysokogatunkowe, niezawodne urządzenia, które nie zrujnują żadnej kieszeni. Kupując u nas, każdy otrzyma produkt wysokiej jakości, niezależnie od wybranej półki cenowej.

Filtruj według

Cena
23 1590
Producent
więcej... mniej

Promocje

Łańcuchowa piła spalinowa, czyli mechaniczna bestia do cięcia drewna

Nie jest to jedynie filmowy gadżet budzący grozę w hollywoodzkich produkcjach. Ciężko też powiedzieć, aby była to maszyna przeznaczona wyłącznie dla muskularnego drwala o aparycji wikinga. Dobra piła motorowa sprawdzi się dosłownie wszędzie. Czym ona jednak jest? To praktyczne narzędzie służące do cięcia drewna czy ścinania całych drzew, a także innych materiałów np. betonu. Jak z mechanicznego punktu widzenia odbywa się ten proces? Napęd spalinowy wprawia w ruch prowadnicę, na której umieszczony jest łańcuch z wypustkami. To właśnie on w głównej mierze odpowiada za cięcie. Tego typu sprzęt jest świetną alternatywą dla pił elektrycznych i akumulatorowych.

Niezawodne pilarki spalinowe - jak wybrać odpowiedni model?

Spalinowe pilarki do drewna są prawdziwym postrachem w rękach użytkownika. To solidny i bardzo mocny sprzęt o dużej mobilności dedykowany do zawodowego i konsumenckiego użytku. Niestraszne jest mu duże obciążenie oraz trudne warunki atmosferyczne. To świetne urządzenie dla posiadaczy działki oddalonej daleko od domu. By zaprowadzić tam porządek wystarczy wrzucić je do bagażnika i zawieść na miejsce nie martwiąc się po drodze o brak dostępu do gniazdka. Do pracy z tym narzędziem nie potrzeba żadnego kabla, ani podłączenia do sieci czy agregatu prądotwórczego. Korzystając z niego nie trzeba także zdawać się na łaskę lub niełaskę skromnej pojemności akumulatora. Z tego rodzaju piły łańcuchowej można skorzystać dosłownie wszędzie. To jedna z najlepszych cech urządzeń zasilanych silnikiem spalinowym, lecz nie jedyna. Tego typu sprzęt jest wyposażony w dwusuwowy silnik, który oprócz benzyny do właściwego spalania paliwa w cylindrze potrzebuje również specjalnego oleju. Dlaczego ten motor jest atutem? Jego budowa pozwala ciąć pod różnymi kątami, a nie tylko w jednej płaszczyźnie.

Gdzie drwa piłują, tam trociny lecą. Niech moc łańcuchowej pilarki spalinowej będzie z nami

Kolejną zaletą tej maszyny jest moc, którą podaje się w koniach mechanicznych. To właśnie ten parametr silnika decyduje o konkretnym przeznaczeniu urządzenia. Wybierając narzędzie, warto więc wziąć pod uwagę jego przyszłe zastosowanie. Do przycinania niewielkich drzew czy gałęzi korzysta się z modeli o mocy od 1,5 do 2,5 KM. Natomiast urządzenia nieco mocniejsze (2,5 - 5KM) sprawdzają się podczas cięcia drewna na opał, ale również w trakcie lżejszych prac w lesie. Z kolei profesjonalna obróbka drewna np. w tartaku wymaga sprzętu o zdecydowanie większej mocy dochodzącej nawet do 9 KM. Takie maszyny to narzędziowa waga ciężka, która świetnie radzi sobie z najtwardszymi rodzajami drewna takimi jak buk, dąb czy grab. Wybór odpowiedniego sprzętu wydaje się zatem prosty – czym trudniejsze zadanie wykonujemy, tym większa moc jest nam potrzebna.

Czym jeszcze kierować się przy wyborze odpowiedniego sprzętu? Nierozerwalnie związana z mocą silnika jest długość prowadnicy łańcucha. Są to parametry, między którymi zachodzi wprost proporcjonalna korelacja. Do mniej skomplikowanych prac przy domu wystarczy powierzchnia tnąca o długości 30-35cm. Długość ta pozwala bez żadnego problemu ucinać gałęzie czy wyschnięte konary o średnicy nawet 60cm. Profesjonaliści pracujący w lesie potrzebują jednak znacznie dłuższej prowadnicy. Do wycinki wyrośniętych drzew stosują oni piłę o długości pół metra lub większej, dochodzącej czasem aż do 100cm. Podstawowym błędem popełnianym przez użytkowników podczas zakupu urządzenia jest wybór maszyny o jak najdłuższej prowadnicy. Owszem, czym jest ona dłuższa tym większe ma możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że krótszym narzędziem zdecydowanie łatwiej operować. Ma to później odzwierciedlenie w jakości i precyzji pracy. Obecnie awangardą jest piła spalinowa na wysięgniku, która pozwala przecinać gałęzie bez wspinania się na drabinę. Narzędzie to znajduje zastosowanie głównie wśród sadowników i leśników. Dzięki niemu unika się ryzyka związanego z upadkiem podczas prac na wysokości.