Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów
Kosiarki Spalinowe Do Trawy
Kosiarki Spalinowe Do Trawy

Każdy z nas chciałby wiosną czy latem wyjść przed dom i cieszyć się wolnym czasem. Ogród to wspaniałe miejsce do rekreacji. Można tam się zrelaksować, poczytać książkę, rozwiązywać krzyżówki leżąc na hamaku czy po prostu odpocząć od trudów otaczającego świata. Odseparowanie się od codzienności dobrze wpływa na samopoczucie i działa pro zdrowotni...

Każdy z nas chciałby wiosną czy latem wyjść przed dom i cieszyć się wolnym czasem. Ogród to wspaniałe miejsce do rekreacji. Można tam się zrelaksować, poczytać książkę, rozwiązywać krzyżówki leżąc na hamaku czy po prostu odpocząć od trudów otaczającego świata. Odseparowanie się od codzienności dobrze wpływa na samopoczucie i działa pro zdrowotnie. Kwitnące drzewa to na pewno piękny widok, ale bujna trawa może przyprawiać o palpitację serca. Równy trawnik to bardzo ważny element ogrodu, który przyciąga wzrok. Prace ogrodowe są bardzo męczące i trudne, ale dają mnóstwo satysfakcji, szczególnie gdy końcowy efekt rzuca na kolana. Jak sprawić, by murawa była prawdziwą ozdobą? Wystarczy do tego odpowiednie urządzenie jakim jest kosiarka elektryczna lub spalinowa.

Więcej

Kosiarki Spalinowe Do Trawy

Jest 59 produktów.

Każdy z nas chciałby wiosną czy latem wyjść przed dom i cieszyć się wolnym czasem. Ogród to wspaniałe miejsce do rekreacji. Można tam się zrelaksować, poczytać książkę, rozwiązywać krzyżówki leżąc na hamaku czy po prostu odpocząć od trudów otaczającego świata. Odseparowanie się od codzienności dobrze wpływa na samopoczucie i działa pro zdrowotnie. Kwitnące drzewa to na pewno piękny widok, ale bujna trawa może przyprawiać o palpitację serca. Równy trawnik to bardzo ważny element ogrodu, który przyciąga wzrok. Prace ogrodowe są bardzo męczące i trudne, ale dają mnóstwo satysfakcji, szczególnie gdy końcowy efekt rzuca na kolana. Jak sprawić, by murawa była prawdziwą ozdobą? Wystarczy do tego odpowiednie urządzenie jakim jest kosiarka elektryczna lub spalinowa.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 59 elementów

Jak właściwie zadbać o stan trawnika? Konieczna jest do tego odpowiednia kosiarka do trawy

Kosiarki spalinowe to nowoczesne i funkcjonalne urządzenia, dedykowane do koszenia dużych połaci trawy, nawet do 2000 m2. Z pewnością przypadną one do gustu wszystkim tym, którzy poszukują profesjonalnych przyrządów do pielęgnacji zieleni. Do ich zasilenia nie jest potrzebny żaden kabel, dlatego można z nimi dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w każdym ogrodzie. Nowoczesna konstrukcja maszyny poradzi sobie bez wątpienia z bardzo wysokimi źdźbłami czy nierównym terenem. To funkcjonalny sprzęt ogrodniczy, który będzie służyć przez długie lata.

Cechy dobrej kosiarki spalinowej i łyżka dziegciu

Maszyny do cięcia trawy z silnikiem spalinowym mają mnóstwo atutów. Najważniejszym z nich jest bezprzewodowa konstrukcja. Brak kabla podpiętego do sieci znacznie ułatwia pracę, gdyż nie plącze się on pod nogami. Nie trzeba także na niego uważać prowadząc kosiarkę. Zapewne część z nas kiedyś go niechcący przejechała i przecięła. Uszkodzona izolacja może stwarzać potencjale zagrożenie porażenia prądem, szczególnie na wilgotnej trawie. Brak przewodu niesie za sobą dodatkową zaletę. Niekiedy użytkownik nie posiada dostępu do sieci lub agregatu, a musi skosić trawę. Dla tego typu sprzętu to nie problem. Wystarczy zalać do niego benzynę i można śmiało ruszać do pracy. Kabel, który jest krótki ogranicza także terytorialny zakres użyteczności urządzenia.

Tego typu sprzęt charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością. Dobra kosiarka spalinowa spełnia swoje zadanie niezależnie od gładkości podłoża, po jakim się porusza. Sprzęt ten nie boi się żadnych nierówności i potrafi pracować w prawie każdych warunkach domowego ogródka. Wszystko to dzięki dużej średnicy łożyskowanych kółek dochodzącej niekiedy do 28cm. Małe koła mogą blokować się na nierównościach terenu, co może być frustrujące. Warto więc zwrócić uwagę na ten parametr i cieszyć się później bezproblemową pracą. Maszyny z silnikiem spalinowym posiadają także dużą moc, co pozwala im ciąć nawet na dużych powierzchniach bardzo wysoką i gęstą trawę stawiającą znaczny opór. Dzięki mocy tego napędu producenci montują w swoich produktach ostrza, które mogą kosić pasy o szerokości nawet do 56cm. Przekłada się to bezpośrednio na większą produktywność pracy. Posiadając sprzęt o dużej szerokości roboczej szybciej skosimy trawnik oszczędzając cenny czas. Tego typu sprzęt wyposażony jest często w silniki Briggs & Stratton, Honda lub Subaru. Są to jednostki uważane za jedne z najlepszych na świecie. Ich moc waha się w przedziale od 3,5 do aż 6KM i pozwala na efektywne koszenie powierzchni nawet do 2000m2. Jest to bardzo duża wartość, która ze zwykłej kosiarki robi prawdziwe ogrodowe monstrum.

Czy posiadanie dobrej kosiarki spalinowej niesie za sobą same zalety? W opinii niektórych użytkowników atuty tych urządzeń zdecydowanie przykrywają wady. Co jednak może być uciążliwe podczas ich użytkowania? Na pewno większa waga. W przypadku większych kosiarek ich ciężar może nawet dochodzić nawet do 40kg, pchanie jej przed sobą może być po pewnym czasie męczące. Dla wygody użytkowników producenci stosują system napędu kół dla kosiarek który niweluje ten problem, jednak w tańszych wersjach tych urządzeń ten system nie jest montowany.
Dodatkowo dla niektórych osób zapach spalin może nie być zbyt przyjemnym. Obecna technologia niestety nie zaszła aż tak daleko, by je całkowicie zneutralizować. Motor tego urządzenia wytwarza także nieco uciążliwy hałas. Pracując z tym sprzętem warto więc nastawić się na długotrwały warkot silnika. Martwić mogą też koszta eksploatacji. W dzisiejszych czasach paliwo nie jest tanie, a to nie jedyny potencjalny wydatek. Po zakończeniu sezonu warto zrobić właściwy serwis. Osoby, które mają pojęcie o mechanice mogą zrobić to same, lecz pozostali z reguły udają się do wykwalifikowanych specjalistów. Sprawdzenie stanu noży tnących, filtra powietrza czy wymiana oleju nie jest trudna. Wymaga to jednak odpowiednich narzędzi i wiedzy.

Kosiarka spalinowa z napędem czy bez – jaką wybrać?

Dostępne w naszym sklepie urządzenia zapewniają wydajną i perfekcyjną pracę. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest łatwy. Niemal każdy model różni się czymś od innych. W asortymencie posiadamy proste maszyny z podstawowym wyposażeniem, a także te bardziej zaawansowane technologicznie, posiadające masę dodatkowych funkcji. Podstawową cechą jest jednak napęd na koła. Poniżej opowiemy o korzyściach które wynikają ze stosowania tego rozwiązania i czy coś stracimy jeśli nie zdecydujemy się na taką funkcjonalność.

Oszczędzaj swoje kolana i stawy z samojezdną kosiarką spalinową

Idealnym wyborem dla kobiet i osób starszych jest kosiarka spalinowa z napędem ale czy tylko? Urządzenie samo w sobie jest ciężkie, jak wspomnieliśmy wcześniej waga niektórych modeli może dochodzić nawet do 40kg. Przy większej powierzchni trawnika przekłada się to na spory wydatek energetyczny nawet dla dorosłego i w pełni sił mężczyzny. Napęd wpływa zatem pozytywnie na komfort i tempo pracy. Koszenie trawy tego typu maszyną jest też zdecydowanie łatwiejsze. Podczas jej użytkowania operator odpowiada jedynie za właściwy kierunek jazdy. Jakie jeszcze zalety niesie za sobą posiadanie spalinowej kosiarki samojezdnej? To świetne rozwiązanie do koszenia na nierównym terenie. Urządzenie wyśmienicie radzi sobie z wjechaniem pod niewielkie wzniesienie czy też z wybieraniem dziur. Wszystkie te atuty powinna docenić każda z przedstawicielek płci pięknej, gdyż do przeprowadzenia prac w ogrodzie nie będzie musiała włożyć dużej ilości siły. Warte uwagi są też kosiarki z rozrusznikiem elektrycznym, które można pobudzić do życia poprzez wciśnięcie zaledwie jednego przycisku.

Mniej nie zawsze znaczy gorzej – kosiarka spalinowa bez napędu doskonałym wyborem do małego ogrodu

Alternatywą tego typu urządzeń są kosiarki spalinowe bez napędu. Przeznaczone są one głównie do małych trawników oraz wszędzie tam, gdzie trzeba wykonać mnóstwo skrętów. Ich duża zwrotność idealnie sprawdza także w przypadku koszenia trudno dostępnych zakamarków. Bardziej złożone manewrowanie, cofanie, zatrzymywanie się czy slalom między drzewkami to nie problem, a wymarzone zadanie dla tego sprzętu. Maszyna ta jest również zdecydowanie tańsza od jej samobieżnej koleżanki. Nie oznacza to jednak gorszej jakości wykonania. Ważnym atutem tego urządzenia jest niska waga, co ściśle wpływa na komfort koszenia. Dzięki mniejszej masie łatwiej jest nią kierować. Jej serwis nie pociąga też za sobą wysokich kosztów, gdyż mniej zaawansowana mechanicznie budowa posiada mniej elementów, które mogą ulec uszkodzeniu.

Nie pozwól by coś się zmarnowało. Pokos z kosiarki z funkcją mulczowania może się jeszcze przydać!

W wielu maszynach dostępna jest opcja mulczowania. Zapewnia ona trawie doskonały sposób nawożenia. Na czym jednak dokładnie polega ta funkcja? Odpowiada ona za pokrycie gleby materią organiczną. Urządzenie samo rozdrabnia pokos i pokrywa trawnik cienką jego warstwą. Jest to zatem świetny i naturalny sposób na pielęgnację trawnika. Niewielka powłoka ściętej murawy ulega rozkładowi, która następnie użyźnia ziemię. Proces ten ogranicza także parowanie wody z gleby i hamuje wzrost zielska. Czy jest to użyteczna funkcja? Z pewnością to doskonały wybór dla każdego kto wyjątkowo dba o kondycję i wygląd własnej posesji.

Skosiłeś trawę i musisz ją teraz zagrabić? Szkoda na to zachodu. Zainwestuj w kosiarkę spalinową z koszem

W ofercie naszego sklepu z narzędziami dostępne są również nowoczesne urządzenia do koszenia z pojemnikiem na trawę. Profesjonalna kosiarka spalinowa z koszem pozwala na zniwelowanie odpadów ogrodniczych, które później trzeba byłoby zagrabić i zebrać z powierzchni murawy. Rozwiązanie to ułatwia pracę i skraca jej czas, gdyż zapchany pojemnik wystarczy odpiąć, a zawartość wyrzucić. Tego typu sprzęt znajduje zastosowanie głównie na małych trawnikach. Podczas koszenia większych powierzchni mógłby się on co chwilę zapełniać, co wiązałoby się z częstym jego opróżnianiem. Decydując się jednak na zakup tego typu produktu warto zatem zwrócić uwagę na obszar jaki będziemy pielęgnować oraz pojemność kosza. Może ona dochodzić nawet do 60l - 75l i wystarcza do pracy w ogrodzie o obszarze 1600m2 - 2000m2. Jeśli jednak uznamy, że tego typu dodatek nam się nie przyda lub mamy bardzo dużą działkę, warto rozejrzeć się za kosiarką z wyrzutem bocznym lub tylnym.

Kosiarka z regulacją wysokości cięcia dla pięknego i zdrowego trawnika

Nie należy wierzyć w bajki, że długość nie ma znaczenia. Każdy rodzaj murawy wymaga odpowiedniej pielęgnacji w zależności od wielu czynników, np. pory roku. Dlaczego powinno ustawiać się odpowiedni poziom cięcia? Właściwa długość wpływa na żywotność i zdrowie trawnika. Jeśli zatem chcemy w pełni profesjonalnie kosić zieleń w swoim ogrodzie powinniśmy zainwestować w maszynę, która nam to umożliwi. Posiadaczom naprawdę dużych trawników przyda się wielostopniowa regulacja wysokości cięcia. Większość urządzeń posiada centralną lub boczną regulację poziomu koszenia trawy i prześwitu. To szczególnie polecana funkcja przy ścinaniu kępek trawy na chodnikach.

Jaka kosiarka jest najlepsza? Sprawdź w SpecNarzedzia.pl

W naszym sklepie znajdują się wyłącznie kosiarki spalinowe czołowych firm specjalizujących się w produkcji narzędzi ogrodniczych, zarówno dla użytku domowego, jak i dla profesjonalistów. W internetowej ofercie sprzedażowej posiadamy urządzenia marki Hyundai, VictusOleo-Mac, Ikra, NAC czy Makita w atrakcyjnych cenach. To sprawdzony sprzęt, który cechuje się wysokim poziomem niezawodności. Znajduje on użytek na każdym trawniku, który wymaga troski. Różnorodność modeli jest ogromna więc trafny wybór jest bardzo prawdopodobny.

Filtruj według

Cena
0 2285
Producent
Gwarancja
więcej... mniej
Model silnika
więcej... mniej
Moc (KM)
245 750
Pojemność skokowa silnika (cm3)
98 196
Obudowa
więcej... mniej
Szerokość robocza (cm)
40 56
Regulacja wysokości koszenia
więcej... mniej
Minimalna wysokość koszenia (mm)
20 25
Maksymalna wysokość koszenia (mm)
60 75
Pojemność kosza (L)
40 75
Średnica kół przednich (cm)
15 20
Średnica kół tylnich (cm):
15 30
Przeznaczenie
więcej... mniej
Rodzaj kosiarki
więcej... mniej
Napęd na koła
więcej... mniej
Rozruch
więcej... mniej

Promocje