Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów
Piły Szablaste (Lisice, Lisi ogon, Pilarki posuwowe)
Piły Szablaste (Lisice, Lisi ogon, Pilarki posuwowe)

W pracach remontowych czy budowlanych rzadko zdarza się, że zakupione materiały są odpowiedniej długości lub we właściwym rozmiarze. Zawsze znajdzie się moment, w którym trzeba coś przyciąć lub skrócić. Profesjonaliści spotykają się z tym problemem na co dzień i wiedzą o czym mowa. Odpad nie jest niczym szczególnym, a dopasowanie do siebie konkr...

W pracach remontowych czy budowlanych rzadko zdarza się, że zakupione materiały są odpowiedniej długości lub we właściwym rozmiarze. Zawsze znajdzie się moment, w którym trzeba coś przyciąć lub skrócić. Profesjonaliści spotykają się z tym problemem na co dzień i wiedzą o czym mowa. Odpad nie jest niczym szczególnym, a dopasowanie do siebie konkretnych elementów nie sprawia większych problemów. Jak to najłatwiej zrobić? Oczywiście za pomocą odpowiednich narzędzi. Co więc będzie idealnym partnerem podczas tego typu czynności? W takiej sytuacji najlepiej wejść w spółkę z piłą szablastą. To bardzo użyteczny przyrząd w wielu warsztatach, gospodarstwach domowych i na placach budowy. Jeśli jednak nie mamy dostępu do sieci, substytutem tego narzędzia jest akumulatorowa piła szablasta.

Więcej

Piły Szablaste (Lisice, Lisi ogon, Pilarki posuwowe)

Jest 11 produktów.

W pracach remontowych czy budowlanych rzadko zdarza się, że zakupione materiały są odpowiedniej długości lub we właściwym rozmiarze. Zawsze znajdzie się moment, w którym trzeba coś przyciąć lub skrócić. Profesjonaliści spotykają się z tym problemem na co dzień i wiedzą o czym mowa. Odpad nie jest niczym szczególnym, a dopasowanie do siebie konkretnych elementów nie sprawia większych problemów. Jak to najłatwiej zrobić? Oczywiście za pomocą odpowiednich narzędzi. Co więc będzie idealnym partnerem podczas tego typu czynności? W takiej sytuacji najlepiej wejść w spółkę z piłą szablastą. To bardzo użyteczny przyrząd w wielu warsztatach, gospodarstwach domowych i na placach budowy. Jeśli jednak nie mamy dostępu do sieci, substytutem tego narzędzia jest akumulatorowa piła szablasta.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Dodatkowe funkcje lisicy i kwestie bezpieczeństwa

Czy tego typu sprzęt ma jakieś dodatkowe funkcje? Niektóre z nich posiadają system odprowadzania odpadów. Dzięki niemu możliwe jest zachowanie porządku na stanowisku pracy, gdyż wszystkie nieczystości są zdmuchiwane. Nowocześniejsze modele posiadają także system ochrony przekładni. Jego zadaniem jest ochrona tego mechanizmu w sytuacji, gdy brzeszczot zaklinuje się. Rozwiązanie to minimalizuje ryzyko usterki i wpływa na większą trwałość urządzenia. Zablokowane ostrze stwarzać może też inne zagrożenie. W takiej sytuacji wytwarza ono dużą energię, która przekazywana jest na ramiona operatora. Producenci stworzyli jednak specjalny system pochłaniający całą siłę uderzenia, co zmniejsza ryzyko urazu.

Coraz częściej pilarki posuwowe wyposaża się w regulację prędkości. Pozwala to osiągnąć większą precyzję i ułatwia pracę. Nowoczesne narzędzia dysponują również blokadą włącznika. Chroni ona operatora przed wypadkiem związanym z przypadkowym uruchomieniem się urządzenia. Nowym rozwiązaniem jest także przeciw wibracyjny układ AVS. Sprawia on, że szkodliwe dla człowieka drgania są niemal w całości redukowane. Jest może jednak jakieś rozwiązanie dodatkowo poprawiające ergonomię i wygodę pracy? Ciekawą funkcją jest możliwość obrotu rękojeści o 360 stopni. Po wyregulowaniu uchwytu jesteśmy w stanie w bardzo dogodny sposób wykonywać konkretne cięcia nawet w trudno dostępnych miejscach bez konieczności wyginania nadgarstków i łokci w nienaturalny sposób. Zastosowanie tego systemu jest bardzo proste. Wystarczy zwolnić blokadę i odpowiednio ustawić uchwyt.

Wszyscy chcą czuć się komfortowo podczas pracy z tego typu narzędziami. Przypominamy zatem o zachowaniu ostrożności. Warto założyć okulary ochronne, które zminimalizują do minimum ilość pyłu dostającego się do oczu podczas cięcia. Użytkowanie tego urządzenia może też powodować odskakiwanie trocin z dużą prędkością. Stanowią one potencjalne zagrożenie, gdyż mogą niefortunnie trafić narząd wzroku powodując ból. Wszystkiego nie jesteśmy w stanie przewidzieć i nie wiemy jak może zachować się konkretny materiał podczas obróbki. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiednie środki ochrony i pracę wykonywać w sposób niezwykle bezpieczny.

Sprzęt w dobrej cenie w sklepie internetowym SpecNarzedzia.pl

Gdzie znaleźć odpowiednie urządzenie? Odpowiedź jest niezwykle prosta. W naszym sklepie internetowym każdy natrafi na odpowiednią maszynę. Znajdują się w nim narzędzia wielu znanych producentów. Jednym z nich jest marka Hitachi, która cieszy się ogromnym zaufaniem wśród klientów. Dodatkowo oferujemy wysokiej jakości sprzęt niemieckiego przedsiębiorstwa Metabo. Charakteryzuje się on niezawodnością, przez co jest chętnie kupowany. Asortyment SpecNarzedzia.pl uzupełniają także produkty korporacji AEG czy Milwaukee.

Czym jest i jak działa pilarka posuwowa

Jeszcze niedawno wszystkie zabiegi związane z cięciem było trzeba wykonywać ręcznie. Wiązało się to z dużym nakładem sił oraz sprawnością fizyczną. Rozwój technologii ma jednak niebagatelny wpływ na wykonywanie zadań na stanowisku pracy. Teraz możemy wykonywać wiele czynności trzymając w ręku tylko jedno urządzenie. Jakie? Zwane jest ono pod nazwą lisica. Stanowi ona rezultat pracy wielu inżynierów, który łączy w sobie cechy wielu narzędzi. Jest to zatem bardzo przydatna rzecz na placu budowy, gdyż używając odpowiedniego osprzętu można nią najpierw przeciąć drewniane elementy konstrukcyjne, by po chwili zająć się odcinaniem metalowych prętów czy skracaniem rur PCV. Gdzie jeszcze sprawdzi się ten sprzęt? Ma on zastosowanie w gospodarstwach domowych podczas prac w ogrodzie, gdy chcemy np. usunąć suche gałęzie lub wybudować niewielką altanę. Idąc dalej tropem potencjalnych odbiorców nie wolno pominąć w tym miejscu ślusarzy i mechaników. To właśnie ci fachowcy często korzystają z tego sprzętu podczas pracy.

Jak działa ten przyrząd? Cały jego mechanizm schowany jest w niewielkiej obudowie wyposażonej w ergonomiczną rączkę. Głównym elementem konstrukcyjnym pilarki posuwowej jest jednak silnik wprawiający w jednostajny ruch cienki brzeszczot piły, który wsunąć można nawet w bardzo wąskie szczeliny. Umożliwia on także szybkie, dokładne, a zarazem wygodne cięcie nawet wzdłuż krawędzi obrabianego przedmiotu. Napęd porusza piłą tak zwanym ruchem posuwistym z bardzo dużą szybkością. Dzięki temu możliwe jest przecinanie nawet bardzo twardych materiałów, których brzegi są później mniej zniszczone i nieregularne, niż podczas obróbki ręcznej.

Filtruj według

Cena
356 1936
Producent
więcej... mniej

Promocje

Co może zastąpić lisi ogon w warsztacie?

Jego przeznaczenie zależy od rodzaju użytego brzeszczotu, który najczęściej wymienia się bez użycia dodatkowych narzędzi. Urządzenie to sprawdza się jako warsztatowe wyposażenie i z powodzeniem może stanowić substytut pilarki tarczowejpiły łańcuchowej czy wyrzynarki. Sprzęt ten stosuje się podczas stawiania konstrukcji stalowych, stelaży czy prac konserwacyjnych i pielęgnacyjnych w ogrodzie. Stosując odpowiednie akcesoria może stać się on także praktycznym pilnikiem lub tarnikiem. Z jego pomocą prace wymagające czyszczenia metalu z korozji lub szlifowanie drewna wcale nie musi być uciążliwe i czasochłonne. Można więc stwierdzić, że zastosowanie piły szablastej obejmuje wiele obszarów, co przekłada się na jej ogromną funkcjonalność.

Nie każdy wie, że piła to narzędzie, które znane było już we wczesnej starożytności. Ludzie od zarania dziejów stosowali różnego rodzaju metody cięcia. Wraz z postępem technologii powstały też pierwsze elektryczne piły. Jakie zalety niesie za sobą posiadanie piły szablastej? Jej operator nie wkłada tak dużej siły jaka byłaby konieczna przy ręcznym cięciu. Jedyny jego wysiłek to podtrzymywanie urządzenia i umiejętne nim sterowanie. Tutaj warto zaznaczyć, że za linię cięcia odpowiada sam użytkownik. Dzięki temu jest on w stanie nadawać wszystkim materiałom, nawet tym bardzo twardym, finezyjne kształty.

Jaką piłę szablastą kupić? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Zastanawiając się jaki model kupić, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest oczywiście moc, która dochodzić może nawet do 1300W. Jej duża wartość pozwala wykonywać bardzo trudne cięcia w niezwykle twardych materiałach. Dlatego też maszyny z dużym silnikiem poleca się do obróbki stali, a te lżejsze świetnie sprawdzą się przy cięciu np. drewna lub tworzyw sztucznych.

Podczas zakupu tego typu sprzętu należy sprawdzić ile skoków na minutę wykonuje brzeszczot. Nazywa się to ilością suwów. Duża ich liczba wspomaga cięcie, a obrabiany materiał nie strzępi się i nie pozostawia ostrych krawędzi. Jaką wartość może osiągnąć ten parametr? W najlepszych narzędziach wynosi ona nawet 3000 skoków na minutę, co przekłada się na wysoką wydajność. Pochodną tej wielkości jest długość skoku, czyli amplituda drgań ostrza tnącego. Nie jest ona jednakowa w każdym modelu i może wahać się w przedziale od 13 do 32mm.

Wybierając odpowiednią maszynę warto też sprawdzić jaką ma ona głębokość cięcia. Należy więc zastanowić się wcześniej z jakich rozmiarów elementami mamy zamiar pracować. Jeśli będą one zbyt duże, brzeszczot może okazać się zbyt krótki, by spełnić swoje zadanie.

Co jeszcze jest ważne przy zakupie piły tygrysicy? Każdy z nas chce szybko i bezproblemowo wykonywać pracę. Należy więc zwrócić uwagę na wykończenie tego narzędzia. Ergonomiczne uchwyty pokryte antypoślizgowym tworzywem sprawiają, że urządzenie pewnie się trzyma i dobrze leży w dłoniach. Dzięki temu wykonywanie wielu czynności nie stanowi szczególnego obciążenia, gdyż da się je bezpiecznie chwycić. Waga też nie jest bez znaczenia. Czym jest ona niższa, tym większy komfort pracy. Projektanci i tak stanęli na wysokości zadania, albowiem najcięższe tego typu maszyny ważą niewiele ponad 3kg. Tak niewielka masa pozwala na długotrwałą pracę bez większego zmęczenia.