Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów
Kosy i Podkaszarki Do Trawy Spalinowe i Elektryczne
Kosy i Podkaszarki Do Trawy Spalinowe i Elektryczne

Perfekcyjny trawnik to wizytówka każdej posesji. Jego pielęgnacja wymaga sporo czasu. Szczególnie wczesną wiosną musimy o niego zadbać. W tym okresie przyroda budzi się do życia. Drzewa puszczają pąki, a trawa nabiera żywego, zielonego koloru. Utrzymanie jej w nienagannym stanie wymaga od nas zdecydowanych działań. Nawożenie to nie wszystko. Do ...

Perfekcyjny trawnik to wizytówka każdej posesji. Jego pielęgnacja wymaga sporo czasu. Szczególnie wczesną wiosną musimy o niego zadbać. W tym okresie przyroda budzi się do życia. Drzewa puszczają pąki, a trawa nabiera żywego, zielonego koloru. Utrzymanie jej w nienagannym stanie wymaga od nas zdecydowanych działań. Nawożenie to nie wszystko. Do zachowania murawy w dobrej kondycji potrzebne są odpowiednie narzędzia. Sezon powinniśmy rozpocząć od przygotowania gleby wertykulatorem. W dalej części lata w naszym składziku z narzędziami nie może zabraknąć kosy lub podkaszarki. Dzięki tym urządzeniom utrzymamy trawnik w należytym stanie przez cały rok. Konstrukcja tych maszyn sprawia, że nawet najbardziej niedostępne dla kosiarki miejsca będą otoczone dobrą opieką.

Więcej

Podkategorie

  • Elektryczne Kosy i Podkaszarki Do Trawy

    Elektryczne Kosy i Podkaszarki Do Trawy

    Pielęgnacja trawnika w dużej mierze opiera się na koszeniu. To zadanie najczęściej wykonujemy przy pomocy kosiarki, lecz nie stanowi ona uniwersalnego rozwiązania. Problem zaczyna się jeśli w naszym ogrodzie rosną drzewa lub mamy do czynienia z nierówną powierzchnią. Przycinanie trawy wokół pni lub wzdłuż ogrodzenia bywa kłopotliwe. W takim przypadku musimy zainwestować w bardziej uniwersalny sprzęt. Kosa lub podkaszarka elektryczna sprawi, że zachowanie murawy w dobrej kondycji, nawet w trudno dostępnych miejscach, będzie niezwykle łatwe. Urządzenia te są do siebie bardzo podobne, dlatego też z obu pojęć korzystamy zamiennie. Alternatywę dla tych narzędzi stanowią kosy i podkaszarki spalinowe

  • Spalinowe Kosy i Podkaszarki

    Spalinowe Kosy i Podkaszarki

    W ciepłe dni ludzie lubią wypoczywać na łonie natury. Nie zawsze jednak jest czas, aby udać się nad jezioro czy na spacer po lesie. Czasem najlepszym rozwiązaniem okazuje się leniwe spędzanie popołudnia ze znajomymi przy grillu i butelce ulubionego trunku. Gdzie najlepiej urządzić taki miting chmielowy? Oczywiście na własnej działce lub w przydomowym ogrodzie. Zaproszenie gości to jednak nie jedyne zadanie, które w takiej sytuacji trzeba wykonać. Warto zostać dobrym gospodarzem i jak najlepiej wypaść w oczach uczestników imprezy. Przygotowanie sąsiedzkiego spotkania musi się zacząć od uporządkowania trawnika, a nie od sporządzenia listy zakupów. Co jest zatem niezbędne do tego by murawa wzbudzała zachwyt? Do podstawowych prac porządkowych przydaje się elektryczna lub spalinowa kosiarka do trawy. To urządzenie jednak nie zawsze dojdzie tam gdzie trzeba. Do zadań specjalnych warto zainwestować w podkaszarkę, gdyż dzięki niej każdy przytnie trawę tak jak chce.

Kosy i Podkaszarki Do Trawy Spalinowe i Elektryczne

Jest 63 produktów.

Perfekcyjny trawnik to wizytówka każdej posesji. Jego pielęgnacja wymaga sporo czasu. Szczególnie wczesną wiosną musimy o niego zadbać. W tym okresie przyroda budzi się do życia. Drzewa puszczają pąki, a trawa nabiera żywego, zielonego koloru. Utrzymanie jej w nienagannym stanie wymaga od nas zdecydowanych działań. Nawożenie to nie wszystko. Do zachowania murawy w dobrej kondycji potrzebne są odpowiednie narzędzia. Sezon powinniśmy rozpocząć od przygotowania gleby wertykulatorem. W dalej części lata w naszym składziku z narzędziami nie może zabraknąć kosy lub podkaszarki. Dzięki tym urządzeniom utrzymamy trawnik w należytym stanie przez cały rok. Konstrukcja tych maszyn sprawia, że nawet najbardziej niedostępne dla kosiarki miejsca będą otoczone dobrą opieką.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 63 elementów

Jaka podkaszarka najlepsza? Lekka kosa spalinowa używana w domu

Ważnym kryterium wyboru jest średnica cięcia. Większa pozwala szybciej skosić ogród. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że sprzęt posiadający dużą głowicę staje się mniej mobilny i nie użyjemy go w wąskich przesmykach lub między blisko rosnącymi między sobą drzewami. Kosa spalinowa używana w domu powinna być zatem dobrana we właściwy sposób. Na rynku spotykamy urządzenia o szerokości cięcia od około 30cm, aż do 42cm.

Nie bez znaczenia pozostaje także element tnący. Przy lekkim obciążeniu poleca się głównie żyłkę nylonową. Bardziej wymagające prace to zadanie dla żyłki plastikowej. Istotny jest jej przekrój. Kwadratowy zapewnia większą ostrość, zaś okrągły niższą cenę zakupu. Przycinanie gęstych zarośli, małych drzewek lub krzewów wydaje się niemożliwe? Posiadając urządzenie zakończone głowicą z nożem lub tarczą tnącą będzie to wykonalne. Wymiana żyłki lub głowicy w podkaszarce nie stanowi problemu. Mając odpowiednie narzędzia nie będziemy musieli zwracać się o pomoc do specjalistów, gdyż tę operację wykonamy samodzielnie.

Użytkownicy tych urządzeń mogą zwrócić uwagę na ergonomię pracy. Dobre kosy i podkaszarki wyposażone są w regulację długości rękojeści lub elektryczny rozruch. Dzięki tym rozwiązaniom możemy dostosować urządzenie do naszego wzrostu, a także włączyć silnik przekręcając kluczyk. Wygoda obsługi zależna jest również od ciężaru samej maszyny. Noszenie kosy o wadze 10kg nawet na szelkach mogłoby być uciążliwe. Warto więc zwrócić uwagę także na ten parametr. Wpływ na ciężar ma także zbiornik paliwa w modelach spalinowych. Większa pojemność to także zwiększona ilość mieszanki i masa podkaszarki.

Podkaszarki do trawy i kosy mechaniczne w ofercie sklepu internetowego SpecNarzedzia.pl

Nasz asortyment jest niezwykle szeroki. Posiadamy w sprzedaży kosy i podkaszarki takich firm jak DeWalt, Einhell, Flo, Gardena, HiKoki, MakitaNAC czy Black and Decker. Oferowane przez nas modele znajdą swoje zastosowanie w różnych warunkach. Znajdą u nas Państwo urządzenia przeznaczone stricte do ogrodów, ale także bardziej zaawansowany sprzęt. Cena kos i podkaszarek również nie jest wygórowana. Staramy się zawsze ustalić je na jak najniższym poziomie, by nawet teoretycznie tania podkaszarka znalazła swoje miejsce w każdym ogrodzie.

Podczas użytkowania tego typu sprzętu należy zachować bezpieczeństwo. W tym celu warto zawsze zabezpieczyć się nakładając okulary ochronne, zakryte buty oraz długie spodnie. Kawałki trawy potrafią być wyrzucane z dużą prędkością, co może prowadzić do skaleczenia. Poleca się także słuchawki głównie podczas pracy z modelami spalinowymi. Potrafią być one bardzo głośne, co może prowadzić do uszkodzenia słuchu.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
69 1942
Producent
więcej... mniej

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Podkaszarka czy kosa? Czym się różnią?

Często oba pojęcia są wykorzystywane zamiennie. Gdzie szukać rozbieżności między kosą a podkaszarką? W tym przypadku chodzi głównie o zastosowanie. Można się o tym przekonać szczegółowo analizując budowę tych maszyn. Na pierwszy rzut oka zapewne nie dostrzeżemy kontrastu, lecz postaramy się rozjaśnić pewne kwestie.

Rynek bogaty jest w tego typu sprzęt. Szczególną popularnością cieszy się jednak dobra kosa spalinowa lub elektryczna. Służy ona do pracy na rozległych obszarach, przekraczających nawet 100m2. W takich warunkach będzie ona w stanie rozwinąć swój potencjał, gdyż ma naprawdę spore możliwości. Korzysta się z niego również w rzadko pielęgnowanych miejscach. Mocna kosa spalinowa do trawy w takich sytuacjach jest niezbędna, ponieważ bez większego trudu poradzi sobie z bujną roślinnością.

Lżejszą artylerię do prac ogrodniczych stanowi elektryczna lub spalinowa podkaszarka do trawy. Jej kompaktowa budowa sprawia, że operowanie nią w trudno dostępnych miejscach, np. wokół drzew, wzdłuż krawężników, a także przy ogrodzeniu przestanie być kłopotliwe. Lekka podkaszarka elektryczna sprawdzi się natomiast na terenach stromych i nierównych. Na rynku znajdziemy wiele modeli, a niektóre z nich są naprawdę bogato wyposażone. Niekiedy w zestawie znajdziemy nie tylko podkaszarkę żyłkową, ale także różnego rodzaju rolki i prowadnice dodatkowo ułatwiające manewrowanie.

Jaką podkaszarkę wybrać? Jaka kosa - spalinowa czy elektryczna?

Każdy z nas ma inne preferencje dotyczące zakupu tego urządzenia. Zakup najmocniejszej kosy spalinowej nie zawsze musi się opłacać. Warto wcześniej zwrócić uwagę na kilka czynników, by wybrać optymalny sprzęt. Duże znaczenie ma rodzaj zasilania, zastosowanie, moc silnika, efektywna szerokość cięcia oraz konstrukcja głowicy tnącej. Jaka podkaszarka lub kosa ogrodowa sprawdzi się w przydomowym ogrodzie?

Podkaszarka do trawy i kosa mechaniczna mają niewiele różnić pod kątem technicznym. Urządzenia o napędzie spalinowym są bardziej mobilne i możemy z nich korzystać niemal w każdej sytuacji. Bardziej praktyczne w tym przypadku okażą się modele z napędem dwusuwowym, gdyż można z nich korzystać w dowolnej pozycji. Natomiast kosy i elektryczne podkaszarki używane muszą być wyłącznie po podłączeniu ich do gniazdka. To nieco ogranicza ich zasięg działania, lecz konstrukcja silnika elektrycznego jest zdecydowanie lżejsza od spalinowego, co przekłada się na niższą masę całego narzędzia. Sprzęt tego typu jest zatem dobrym wyborem podczas pielęgnacji przydomowego ogrodu.

Jaka moc podkaszarki i kosy mechanicznej wystarczy do codziennego zastosowania? Nie ma uniwersalnego wzoru dotyczącego wyboru, gdyż każdy z nas ma inne potrzeby. Zasada jest jednak prosta – czym większy trawnik – tym większa moc. Napęd o mocy rzędu 1500W lub 2KM lepiej poradzi sobie na rozległym obszarze, ponieważ może dłużej pracować bez odpoczynku niż mniejsze jednostki. Profesjonalna kosa spalinowa i podkaszarka do trawy ma także inne zadanie. Silnik ma przełożenie na to, jak bujną roślinność jest w stanie ciąć. Do regularnej pielęgnacji zadbanego trawnika wystarczy nawet mała i tania kosa spalinowa, zaś do zapuszczonych obszarów potrzebujemy większego sprzętu.