TOPCON LS-B10 Czujnik laserowy

TOPCON LS-B10 Czujnik laserowy

TOPCON LS-B10 Czujnik - odbiornik - laserowy do pracy z maszyną

LS-B10
Obecnie brak na stanie
3 308,70 zł

 
TOPCON LS-B10 odbiornik laserowy z mocowaniem magnetycznym do niwelatora laserowego.


Szukasz potwierdzenia solidności, precyzji i niezawodności laserów Topcon? Potrzebujesz niedrogiego rozwiązania laserowego, który podniesie dokładność i szybkość Twojej pracy? Który zapewni Ci maksimum możliwości w dobrej cenie?
Weź pod uwagę czujnik laserowy marki TOPCON model LS-B10. Urządzenie spełni Twoje oczekiwania i pomoże Ci wykonać szybko i precyzyjnie różne zadania - od podstawowych prac budowlanych po bardziej skomplikowane prace drogowe.


Czujnik LS-B10 może być wykorzystany do sterowania maszynami budowlanymi. Za pomocą magnesów mocuje sie odbiornik na maszcie maszyny. Operator widząc czujnik otrzymuje proste sygnały "podnieś lemiesz / opuść lemisz" dzięki temu praca operatora jest szybsza i dokładniejsza.Najbardziej uniwersalne – idealne do pomiarów ręcznych oraz do systemów sterowania maszyn
4 stopnie dokładności (wychylenie od poziomu o 2, 6, 12 i 30 mm)
Wskaźnik LED z diodami czerwonymi i zielonymi
Cięgła informacja o aktualnej wysokości
Długi czas działania z jednym kompletem baterii
Mocowanie na zacisk lub magnetyczne (pozwala łatwo zamocować czujnik np. na koparce i wykorzystać go jako najprostszy wskaźnikowy system sterowania, zwiększający wydajność pracy maszyn)
Zakres odbioru w poziomie 270 stopni


Zastosowanie:
- wylewanie betonu
- prace brukarskie
- budowa placów, parkingów, hal, boisk, dróg
- wyznaczanie płaszczyzny
- wyznaczanie płaszczyzny ze spadkami
- wyznaczania i stałej kontroli poziomu
- układanie glazury, terakoty
- wykopy pod budowle
- montaż sufitów podwieszanych
- wszelkie inne prace poziome
- wszędzie tam, gdzie potrzebny jest poziom odniesieniaDane techniczne:
Dokładność:± 2 / 6 / 12 / 30 mm
Zakres odbioru sygnału:120 mm / 2700
Wyświetlacz:LED
Klasa odporności:IPX6
Wykonywane pomiary:kontrola pracy maszyny, metoda klasyczna
Zasilanie:3 x AA
Gwarancja2 lataPoniżej mały cytat z rozmowy z jednym z przedsiębiorców.

Tomasz Trepczyk, właściciel firmy Handlowo-Usługowo-Produkcyjnej Trepczyk Tomasz w Staniszewie
„Mała firma budowlana to ciągły problem w skutecznym zarządzaniu brygadami budowlanymi. Wciąż brakuje ludzi, a moją rolą jest myśleć, jak ich skutecznie wykorzystać. Zakup niwelatora laserowego z czujnikiem jako systemu do koparko-ładowarki to sposób na bardziej efektywne zarządzanie zarówno pracownikami, jak i maszynami. Wykorzystując sprzęt Topcona pracujemy teraz szybciej, równiej, z zaangażowaniem mniejszej liczby osób, a przy tym roboty wykonujemy mniejszym nakładem środków finansowych. Koparkoładowarka, niwelując teren, wykonuje mniejszą liczbę przejazdów. Przy tyczeniu spadków właściwie w 100% wyeliminowaliśmy błędy instrumentalne i ludzkie."


Obrotowy niwelator laserowy Topcon z czujnikiem LS-B10 może być wykorzystywany m. in. do wspomagania pracy koparko-ładowarki. Operator koparko-ładowarki ustawia na placu budowy niwelator, a na maszcie mocuje czujnik laserowy LS-B10 z diodowym wskaźnikiem za pomocą magnesu lub uchwytu. Instrument, obracając się, tworzy wirtualną płaszczyznę poziomą.
Sygnał dociera do czujnika na maszynie, a tam diody wskazują operatorowi, jak ma ustawić lemiesz, by był on cały czas na jednakowym poziomie.
Maszyna może poruszać się w polu działania niwelatora. Technologia ta pozwala osiągnąć dokładność ±15 mm niwelacji w przypadku pracy koparko-ładowarki i ±2 mm w przypadku niwelacji tradycyjnej (z wykorzystaniem łaty laserowej).
Dzięki zastosowaniu niwelatora laserowego z czujnikiem na maszynie w dużym stopniu eliminuje się najpoważniejsze źródło błędów pomiarowych i wykonawczych, czyli człowieka.
Niezaprzeczalną zaletą tego laserowego systemu wskaźnikowego jest jego mobilność. Czujnik może być w każdej chwili zdemontowany z masztu i zamocowany na zwykłej łacie. Będzie wtedy pełnił rolę tradycyjnego zestawu niwelacyjnego obsługiwanego przez jednego pracownika.
Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się w jaki sposób możesz być bardziej efektywny, jak zmniejszyć koszty zużytych materiałów, skracać czas procesów, zwiększyć precyzję i skutecznie eliminować błędy wykonawcze – to właśnie dla Ciebie mamy ekonomiczne rozwiązania pomiarowe: niwelatory Laserowe Topcon wraz z czujnikiem laserowym


Dlaczego stosowanie na budowie laserów TOPCON prowadzi do oszczędności?


Dzięki laserom TOPCON wykonawcy budowlani oszczędzają na wiele sposobów!!

1. Poprzez oszczędność na kosztach pracy: wszystkie pomiary może wykonywać jedna osoba, i to praktycznie bez żadnych kwalifikacji.

2. Poprzez oszczędność na kosztach materiałów: wysoka dokładność pomiarów (np. samopoziomowanie dużej powierzchni z mistrzowską precyzją) sprawia, że zużywa się znacznie mniej materiałów budowlanych. Docenią to zwłaszcza wykonawcy robót drogowych i wielkopowierzchniowych.

3. Poprzez wyeliminowanie strat wynikających z błędów wykonawców: lasery pozwalają wykryć błędy w trakcie wykonywania prac, dlatego przyczyniają się do wyeliminowania kosztownych poprawekWyposażenie standardowe:
Czujnik laserowy LS-B10
Baterie
Instrukcja PL
Świadectwo instrumentu, poświadczające poprawność pracy instrumentów
(świadectwo przygotowywane i wydawane jest przez jedyny autoryzowany serwis w Polsce, na podstawie przeglądu sprzętu oraz wymaganych procedur przygotowania produktów do sprzedaży)
Gwarancja autoryzowanego serwisu w Polsce na okres 2 lat. Podstawą do respektowania warunków gwarancji jest posiadanie oryginalnej karty gwarancyjnej, wydanej przez wyłącznego dystrybutora Topcon w Polsce – firmę TPI. Klienci zyskują pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie trwania gwarancji jak i po jej upływie.


Brak opini
Sposoby dostawy Nazwa Cena
Paczkomaty 24/7 Paczkomaty 24/7 Za darmo!
Pocztex Kurier48 - przedpłata / raty Pocztex Kurier48 - przedpłata / raty Za darmo!
Pocztex Kurier48 - płatność za pobraniem Pocztex Kurier48 - płatność za pobraniem Za darmo!
Inpost kurier - przedpłata / raty Inpost kurier - przedpłata / raty Za darmo!
Inpost kurier - płatność za pobraniem Inpost kurier - płatność za pobraniem Za darmo!
Kurier DPD - przedpłata / raty Kurier DPD - przedpłata / raty Za darmo!
Kurier DPD - płatność za pobraniem Kurier DPD - płatność za pobraniem Za darmo!
Odbiór osobisty - płatność przy odbiorze Odbiór osobisty - płatność przy odbiorze Za darmo!
Odbiór osobisty - przedpłata / raty Odbiór osobisty - przedpłata / raty Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa wysyłka!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć