Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów

TOPCON LS-B10 Czujnik laserowyProdukt archiwalny, trwale wycofany ze sprzedaży.
Brak możliwości zamówienia produktu.


TOPCON

LS-B10

312660201

5  kg

TOPCON LS-B10 odbiornik laserowy z mocowaniem magnetycznym do niwelatora laserowego.


Szukasz potwierdzenia solidności, precyzji i niezawodności laserów Topcon? Potrzebujesz niedrogiego rozwiązania laserowego, który podniesie dokładność i szybkość Twojej pracy? Który zapewni Ci maksimum możliwości w dobrej cenie?
Weź pod uwagę czujnik laserowy marki TOPCON model LS-B10. Urządzenie spełni Twoje oczekiwania i pomoże Ci wykonać szybko i precyzyjnie różne zadania - od podstawowych prac budowlanych po bardziej skomplikowane prace drogowe.


Czujnik LS-B10 może być wykorzystany do sterowania maszynami budowlanymi. Za pomocą magnesów mocuje sie odbiornik na maszcie maszyny. Operator widząc czujnik otrzymuje proste sygnały "podnieś lemiesz / opuść lemisz" dzięki temu praca operatora jest szybsza i dokładniejsza.Najbardziej uniwersalne – idealne do pomiarów ręcznych oraz do systemów sterowania maszyn
4 stopnie dokładności (wychylenie od poziomu o 2, 6, 12 i 30 mm)
Wskaźnik LED z diodami czerwonymi i zielonymi
Cięgła informacja o aktualnej wysokości
Długi czas działania z jednym kompletem baterii
Mocowanie na zacisk lub magnetyczne (pozwala łatwo zamocować czujnik np. na koparce i wykorzystać go jako najprostszy wskaźnikowy system sterowania, zwiększający wydajność pracy maszyn)
Zakres odbioru w poziomie 270 stopni


Zastosowanie:
- wylewanie betonu
- prace brukarskie
- budowa placów, parkingów, hal, boisk, dróg
- wyznaczanie płaszczyzny
- wyznaczanie płaszczyzny ze spadkami
- wyznaczania i stałej kontroli poziomu
- układanie glazury, terakoty
- wykopy pod budowle
- montaż sufitów podwieszanych
- wszelkie inne prace poziome
- wszędzie tam, gdzie potrzebny jest poziom odniesieniaDane techniczne:
Dokładność: ± 2 / 6 / 12 / 30 mm
Zakres odbioru sygnału: 120 mm / 2700
Wyświetlacz: LED
Klasa odporności: IPX6
Wykonywane pomiary: kontrola pracy maszyny, metoda klasyczna
Zasilanie: 3 x AA
Gwarancja 2 lataPoniżej mały cytat z rozmowy z jednym z przedsiębiorców.

Tomasz Trepczyk, właściciel firmy Handlowo-Usługowo-Produkcyjnej Trepczyk Tomasz w Staniszewie
„Mała firma budowlana to ciągły problem w skutecznym zarządzaniu brygadami budowlanymi. Wciąż brakuje ludzi, a moją rolą jest myśleć, jak ich skutecznie wykorzystać. Zakup niwelatora laserowego z czujnikiem jako systemu do koparko-ładowarki to sposób na bardziej efektywne zarządzanie zarówno pracownikami, jak i maszynami. Wykorzystując sprzęt Topcona pracujemy teraz szybciej, równiej, z zaangażowaniem mniejszej liczby osób, a przy tym roboty wykonujemy mniejszym nakładem środków finansowych. Koparkoładowarka, niwelując teren, wykonuje mniejszą liczbę przejazdów. Przy tyczeniu spadków właściwie w 100% wyeliminowaliśmy błędy instrumentalne i ludzkie."


Obrotowy niwelator laserowy Topcon z czujnikiem LS-B10 może być wykorzystywany m. in. do wspomagania pracy koparko-ładowarki. Operator koparko-ładowarki ustawia na placu budowy niwelator, a na maszcie mocuje czujnik laserowy LS-B10 z diodowym wskaźnikiem za pomocą magnesu lub uchwytu. Instrument, obracając się, tworzy wirtualną płaszczyznę poziomą.
Sygnał dociera do czujnika na maszynie, a tam diody wskazują operatorowi, jak ma ustawić lemiesz, by był on cały czas na jednakowym poziomie.
Maszyna może poruszać się w polu działania niwelatora. Technologia ta pozwala osiągnąć dokładność ±15 mm niwelacji w przypadku pracy koparko-ładowarki i ±2 mm w przypadku niwelacji tradycyjnej (z wykorzystaniem łaty laserowej).
Dzięki zastosowaniu niwelatora laserowego z czujnikiem na maszynie w dużym stopniu eliminuje się najpoważniejsze źródło błędów pomiarowych i wykonawczych, czyli człowieka.
Niezaprzeczalną zaletą tego laserowego systemu wskaźnikowego jest jego mobilność. Czujnik może być w każdej chwili zdemontowany z masztu i zamocowany na zwykłej łacie. Będzie wtedy pełnił rolę tradycyjnego zestawu niwelacyjnego obsługiwanego przez jednego pracownika.
Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się w jaki sposób możesz być bardziej efektywny, jak zmniejszyć koszty zużytych materiałów, skracać czas procesów, zwiększyć precyzję i skutecznie eliminować błędy wykonawcze – to właśnie dla Ciebie mamy ekonomiczne rozwiązania pomiarowe: niwelatory Laserowe Topcon wraz z czujnikiem laserowym


Dlaczego stosowanie na budowie laserów TOPCON prowadzi do oszczędności?


Dzięki laserom TOPCON wykonawcy budowlani oszczędzają na wiele sposobów!!

1. Poprzez oszczędność na kosztach pracy: wszystkie pomiary może wykonywać jedna osoba, i to praktycznie bez żadnych kwalifikacji.

2. Poprzez oszczędność na kosztach materiałów: wysoka dokładność pomiarów (np. samopoziomowanie dużej powierzchni z mistrzowską precyzją) sprawia, że zużywa się znacznie mniej materiałów budowlanych. Docenią to zwłaszcza wykonawcy robót drogowych i wielkopowierzchniowych.

3. Poprzez wyeliminowanie strat wynikających z błędów wykonawców: lasery pozwalają wykryć błędy w trakcie wykonywania prac, dlatego przyczyniają się do wyeliminowania kosztownych poprawekWyposażenie standardowe:
Czujnik laserowy LS-B10
Baterie
Instrukcja PL
Świadectwo instrumentu, poświadczające poprawność pracy instrumentów
(świadectwo przygotowywane i wydawane jest przez jedyny autoryzowany serwis w Polsce, na podstawie przeglądu sprzętu oraz wymaganych procedur przygotowania produktów do sprzedaży)
Gwarancja autoryzowanego serwisu w Polsce na okres 2 lat. Podstawą do respektowania warunków gwarancji jest posiadanie oryginalnej karty gwarancyjnej, wydanej przez wyłącznego dystrybutora Topcon w Polsce – firmę TPI. Klienci zyskują pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie trwania gwarancji jak i po jej upływie.


  • TAGI:
OPIS GWARANCJI

Oferowanie przez nas produkty marki TOPCON, są oryginalne, fabrycznie nowe, pozbawione wad i pochodzą z oficjalnej Polskiej dystrybucji.

Elektronarzędzia marki TOPCON przeznaczone są zarówno do wykorzystania zawodowego (profesjonalnego) jak też do wykorzystania konsumenckiego.

CZAS TRWANIA GWARANCJI PRODUCENTA

Okres gwarancji rozpoczyna się w momencie zakupu urządzenia przez pierwszego użytkownika, przy czym decydująca jest data na oryginalnym dowodzie zakupu.

Okres gwarancji uzależniony jest ściśle od rodzaju urządzenia i przedstawia się następująco:

  • 12 miesięcy - Niwelatory kodowe TOPCON, Systemy sterowania maszyn, Czujniki laserowe i piloty zdalnego sterowania Topcon, Teodolity Topcon, Tachimetry Topcon, GPS Topcon
  • 60 miesiący - Niwelatory rotacyjne Topcon (RL), Niwelatory liniowe Topcon (TP-L), Niwelatory optyczne Topcon (AT-B)

SPOSÓB REALIZACJI GWARANCJI - DOOR TO DOOR

Gwarancja jest świadczona w systemie "Door to Door".

Jest to najwygodniejszy sposób realizacji usługi gwarancyjnej na rynku. Polega na odebraniu reklamowanego narzędzia kurierem, bezpośrednio od Państwa i dostarczeniu go do serwisu. Bez żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych w przypadku uznanej reklamacji. Data odbioru uzgadniania jest w dogodnym dla Państwa terminie bezpośrednio z firmą kurierską. Po wykonanej usłudze naprawy, urządzenie jest odsyłane bezpośrednio w miejsce z którego zostało nadane. Dzięki temu, nie ma potrzeby tracenia czasu na dostarczanie reklamowanego produktu do siedziby sprzedawcy oraz skraca się do minimum czas powrotu narzędzia do Państwa.


Podmiotem świadczącym usługi gwarancyjne jest:

TPI Sp. z o.o.
ul. Bartycka 22
00-716 Warszawa
Telefon : 22 632 91 40


W przypadku potrzeby skorzystania z usług serwisu gwarancyjnego prosimy o kontakt ze sprzedawcą lub bezpośrednio z serwisem Topcon (e-mail: serwis@tpi.com.pl, tel.: +48 22 632 91 40)

OGRANICZENIA I WYŁĄCZENIA Z GWARANCJI

Gwarancja obejmuje wady materiałowe, błędy montażowe oraz konstrukcyjne produktu.


Gwarancja producenta nie wyłącza, nie ogranicza i nie zawiesza uprawnień kupującego z tytułu rękojmi.

Przedstawione informacje mają jedynie charakter informacyjny i nie są ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Charakter wiążący mają informacje zawarte w karcie gwarancyjnej producenta, dołączonej do produktu.

Opinie o TOPCON LS-B10 Czujnik laserowy

Napisz opinię dla tego produktu

TOPCON LS-B10 Czujnik laserowy

TOPCON LS-B10 Czujnik laserowy

TOPCON LS-B10 Czujnik - odbiornik - laserowy do pracy z maszyną