Akumulator Li-HD – nowa technologia akumulatorowa

Akumulator Li-HD – nowa technologia akumulatorowa

W niedalekiej przyszłości bezprzewodowy plac budowy będzie całkowicie normalnym widokiem. Już teraz wiele firm posiada w swojej ofercie narzędzia akumulatorowe. Stanowią one niezwykle skuteczną alternatywę dla ich sieciowych odpowiedników. Praca z nimi niesie za sobą wiele zalet. Korzystanie z nich jest bardzo wygodne, a moc niewiele odbiega od urządzeń zasilanych sieciowo. Obecnie, obserwując technologię akumulatorową można zauważyć jej dynamiczny wzrost. Producenci wprowadzają nowoczesne rozwiązania, które w dużym stopniu ułatwiają pracę i zwiększają żywotność narzędzi. Jednym z takich innowatorów jest marka Metabo. Od niedawna ma ona w swojej ofercie akumulatory Li-HD.

Czym jest i jak działa akumulator LiHd Metabo?

Tego typu produkt posiada wiele różnic, w stosunku do jego starszego brata litowo-jonowego. Choć mogą się one wydawać podobne, na wszelkie rozbieżności zauważalne są na poziomie konstrukcyjnym. Przy ich produkcji używa się innego rodzaju ogniw. Technologia LiHD sprawia, że akumulatory wykonane w tym standardzie posiadają wyższą moc. Na etapie ich projektowania zastosowano wzmocnioną konstrukcję na stykach biegunów dodatnich i ujemnych. W efekcie, średnicę miedzianych styków powiększono o 35% w porównaniu do konektorów w zwykłych akumulatorach Metabo 18V, co przy równoczesnym zwiększeniu ich siły styku o 30% daje efekt w postaci większej wydajności zasobnika energii. Zmianom uległa nie tylko konstrukcja styków. Wysoka moc baterii to także zasługa większej ilości aktywnego materiału, który reaguje z czynną powierzchnią elektrod.

W standardowych akumulatorach Li-Ion wszelkie połączenia wykonuje się za pomocą kabli. Otwierając ogniwa Li-HD ujrzymy natomiast zupełnie inny widok. Przewody zostały zastąpione przez prądowe szyny z posrebrzanej miedzi, których przekroje zwiększono do 6mm kw. Stosując ten zabieg bateria jest w stanie pobierać wyższe natężenie prądu bez nadmiernego nagrzewania się. Ma to istotne znaczenie dla akumulatora, gdyż w wysokiej temperaturze ulega ona szybszemu rozładowaniu. Akumulator LiHD zapewnia zatem dłuższą pracę nawet o około 80% i rzadsze cykle ładowania. Rzadsze cykle ładowania mają bezpośrednie przełożenie na żywotność ogniwa. Mniejsza liczba ładowania baterii wydłuża życie zasobnika energii nawet o połowę, w porównaniu do znanych dotychczas akumulatorów. Akumulatory Li-HD Metabo 18V charakteryzują się wysokim prądem rozładowania. Ma to swoje przełożenie na moc napędzanego narzędzia, gdyż wzrasta ona nawet o 67%. Baterie LiHD o relatywnie niewielkiej pojemności mogą z powodzeniem zastąpić ich znacznie większe odpowiedniki litowo-jonowe.
Akumulatory LiHd

Co daje nam akumulator LiHd 18V?

Większą moc,
Dłuższą żywotność,
Dłuższy czas działania,
Kompatybilność w stosunku do wszystkich urządzeń zasilanych napięciem 18V.

Skomentuj

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie jest publikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka

Blog Search

Kategorie

Popularne artykuły

Ostatnie artykuły

Najnowsze komentarze

Archiwum