Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów

Taśma naprawcza Fiberfix – godny następca srebrnej taśmy klejącej

Taśma naprawcza Fiberfix – godny następca srebrnej taśmy klejącej

Każdy majsterkowicz posiada wiele narzędzi. W przydomowym warsztacie często znajdziemy wkrętarkę, szlifierkę, pilarkę tarczową, zestaw śrubokrętów lub różnego rodzaju bity. Wszystkie te przyrządy są niezbędne do rozwijania hobby. Bycie złotą rączką obejmuje nie tylko tworzenie od podstaw np. mebli lub prostych konstrukcji stalowych, ale również bieżące naprawy samochodu i wyposażenia gospodarstwa domowego. Dłubanie się w silniku czy delikatnym sprzęcie elektronicznym może sprawiać przyjemność, choć niekiedy bywa trudne. Przydaje się do tego specjalistyczna wiedza oraz wyposażenie. Wymiana wadliwego modułu i usunięcie usterki zawsze podnosi poziom naszej satysfakcji. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nastąpiło pęknięcie trzonka w saperce lub siekierze? Czy w takim wypadku narzędzie będzie do wyrzucenia? Do niedawna tak, lecz obecnie istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu. Taśma klejąca Fiberfix to nowatorski produkt, który prawdopodobnie już niedługo stanie się podstawowym akcesorium w każdym domu lub garażu.Mocna taśma naprawcza Fiberfix przełomowym rozwiązaniem

Nowoczesna technologia stosowana do stworzenia tego produktu sprawia, że działa on po wielokroć skuteczniej od klasycznej srebrnej taśmy samoprzylepnej. Możemy go użyć wielu sytuacjach. Przeciekające rury, pęknięta rama w rowerze, rozerwane poszycie namiotu czy przetarta plandeka nie będą teraz stanowić problemu. Wynalazcy profesjonalnej taśmy naprawczej Fiberfix postawili sobie za cel stworzenie takiego produktu, który w niedługim czasie opanuje rynek i zastąpi znane dotychczas metody prostych napraw.

Jak powstał pomysł na tego typu „narzędzie”? Wszystko zaczęło się w USA kiedy to jeden z tamtejszych lekarzy dokonał naprawy swojego pojazdu przy pomocy medycznej taśmy gipsowej. To prowizoryczne rozwiązanie okazało się niezwykle skuteczne. Był to impuls, który skłonił dwójkę studentów to stworzenia taśmy z włókna szklanego i żywicy epoksydowej. Dzięki ich zdecydowanym działaniom oraz determinacji powstał nowy materiał, który uskuteczni wiele prac naprawczych.

Zestaw naprawczy do samochodu? Oto kilka narzędzi niezbędnych w pracy przy aucie:

Kilka gadżetów, które pozwolą naprawić drobną awarię samochodu

Główne zalety taśmy naprawczej Fiberfix do namiotu, rur, folii i drewna

Konstrukcja tego przyrządu sprawia, że łatwo go umieścić w określonym miejscu, a zarazem jest niezwykle trwały. Dzięki odpowiedniej zawartości włókien szklanych taśma montażowa Fiberfix zachowuje znakomite właściwości mechaniczne. Trudno ją zniszczyć i długo utrzymuje się na materiale. Żywica ma natomiast inne zadanie. Dzięki niej produkt jest wysoce elastyczny, przez co nie sprawia trudności przy naklejaniu. Jak to działa skoro taśma samoprzylepna Fiberfix charakteryzuje się dużą giętkością? Otóż żywica zasycha dopiero po kontakcie z wilgocią, nawet tą unoszącą się w powietrzu. Efektem tego jest bardzo staranne zapakowanie narzędzia w niezwykle szczelną folię, by nie straciła swoich właściwości przed nałożeniem. To też zmusza użytkowników do starannego zamykania torebki po każdym użyciu.

Taśmę naprawczą samoprzylepną Fiberfix poleca się naklejać na mokro. Skróci to czas wiązania, a tym samym szybciej usuniemy usterkę. Zamoczona w wodzie żywica przy 22 stopniach Celsjusza schnie około 2-3 minuty. Powinno to wystarczyć do właściwego nałożenia taśmy. Jak widać, uzyskanie maksimum twardości zależy od dwóch czynników – obecności wody oraz temperatury (wyższa przyspiesza, zaś niższa wydłuża czas osiągnięcia oczekiwanego efektu). Mniej przyjazne warunki przedłużają cały proces. Może on trwać 10 minut, zaś maksymalną wytrzymałość otrzymamy dopiero po około dobie.

Awaria prądu = kataklizm? Nie zawsze!

Jak poradzić sobie podczas braku prądu w domu?

Twarda jak skała super mocna taśma klejąca Fiberfix

Ta amerykańska taśma naprawcza ma bardzo szerokie zastosowanie. Z łatwością można go umieścić na niemal każdej powierzchni. Niezależnie czy kleimy drewno czy metal, twardość taśmy reparacyjnej Fiberfix w każdym przypadku będzie taka sama. Nie zmieni się ona także w przypadku oddziaływania skrajnych warunków atmosferycznych. Dobrze zaschnięta będzie odporna na rozciąganie lub uderzenia. Warto nadmienić, że taśmę Fiberfix można bez przeszkód malować i szlifować bez obawy o utratę jej właściwości.

Skorzystanie z taśmy klejącej Fiberfix musi być od początku do końca zaplanowane i przeprowadzone zgodnie z wymogami BHP. Nie zawiera ona toksycznych związków czy trujących oparów, dlatego też nie występuje konieczność jej obsługi w maseczce. Kłopot może pojawić się natomiast po kontakcie ze skórą. Zaschnięta żywica jest niezwykle trudna do usunięcia. Nie można tego zrobić bez porysowania lub uszkodzenia oklejonego przedmiotu. Problem z pozbyciem się resztek „kleju” z materiału mają szlifierki oraz piły łańcuchowe. Co zatem by się stało, gdyby Fiberfix wszedł w kontakt z ciałem człowieka? Cięcie taśmy powinno odbywać się za pomocą nożyka dołączonego do zestawu lub nożyczkami. Warto je jak najszybciej wyczyścić po skończonej pracy, gdyż po zaschnięciu żywicy prawdopodobnie staną się całkowicie bezużyteczne.

Skoro to narzędzie ma tak szerokie zastosowanie, jak wygląda cena za Fiberfix? Otóż jedna rolka tego produktu o szerokości od 3 do 10 cm kosztuje w granicach 25-45zł. To stosunkowo niewiele, gdyż dzięki niemu wykonamy naprawdę wiele napraw w domu lub warsztacie. Jasne, to nieco wyższy koszt niż za srebrną taśmę, lecz funkcjonalność ich obu jest całkowicie nieporównywalna. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce Fiberfix reklama, by zobaczyć do czego zdolny jest ten produkt.

Planujesz budowę domu? Nie wiesz skąd czerpać podstawowe media? Oto nasz poradnik:

Woda i prąd na budowie. Budujemy dom.

Jaka taśma naprawcza? Fiberfix jednym z liderów rynku

Amerykański produkt przebojem wdarł się na rynek. Już teraz posiada całą rzeszę fanów, a ich liczba ciągle rośnie. Przez dosłownie kilka lat działalności, Fiberfix stał się rozpoznawalną w świecie marką. Towar tej firmy znajduje zastosowanie w naprawę wielu pracach. Skorzystają z niego zarówno stolarze, jak i mechanicy samochodowi, a także osoby prywatne.

Każdy z nas spotkał się z sytuacją, gdy coś mu pękło i musiał to szybko skleić. Tanie taśmy stanowiły w takim przypadku tylko przejściowe rozwiązanie. Nie spełniały one pokładanych w nich nadziei. Trzonki młotków czy stelaże ponownie pękały, a my wracaliśmy do punktu wyjścia. W takiej sytuacji przydaje się gadżet Fiberfix. Dzięki nowatorskiej koncepcji stał się on istotnym elementem wyposażenia warsztatu.

Niezbędny gadżet majsterkowicza:

Zabezpieczenie elektroniki podczas spawania. Eliminator przepięć.

Skomentuj

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie jest publikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka

Blog Search

Kategorie

Popularne artykuły

Ostatnie artykuły

Najnowsze komentarze

Archiwum

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów