Ukośnica do drewna Metabo KGS - kapówka do warsztatu i na budowę

 

Pozostajemy w stolarni. Wcześniej przedstawialiśmy Państwu frezarkę krawędziową, lecz dziś przejdziemy do nieco większego kalibru maszyn. Urządzenia, które dziś pokażemy mają szeroką gamę zastosowań, gdyż z powodzeniem znajdą one swoje miejsce zarówno na budowie, jak i przydomowym warsztacie. 

Ukośnica Metabo, bo o tym sprzęcie mowa, to idealne narzędzie służące do cięcia zgrubnego. Za jej pomocą poradzimy sobie z obróbką drewna, paneli laminowanych czy tworzyw sztucznych. Trzeba jednak pamiętać, że maszyna to nie wszystko. Jakość wykończenia zależna jest także od właściwego doboru tarczy tnącej. 

Czym charakteryzuje się seria ukośnic Metabo KGS? Ich głównym atutem jest różnorodność modeli. W zależności od rodzaju prac mamy do wyboru modele o średnicy tarczy 216 mm, 254 mm oraz 305 mm. To jednak dopiero początek mocnych stron tego urządzenia. Funkcja posuwu zwiększa zakres głębokości cięcia, co pozwala na obróbkę większych elementów. 

W tej klasie urządzeń istotną kwestię odgrywają elementy ułatwiające pracę. Jednym z nich laser wyznaczający linię cięcia w każdym modelu kapówki Metabo KGS. Oprócz niego powinniśmy również wspomnieć o wbudowanym świetle roboczym oraz możliwości pochyłu tarczy. Konstrukcja pił ukosowych Metabo pozwala także na regulację stołu roboczego, by pracę wykonywać w sposób wygodny i ergonomiczny. 

Obok flagowej serii KGS nie możemy zapomnieć o ukośnicach KS. Różnią się one od swoich większych sióstr brakiem posuwu, jednak są przez to bardziej kompaktowe i mobilne. Jak widać, niemiecki producent dostosował swoją ofertę do wymagań Klientów wprowadzając na rynek modele, które mogą spełnić ich oczekiwania. Rodzinę tych narzędzi uzupełniają także modele KGSV z regulacją obrotów oraz niezwykle precyzyjna KGS Plus.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć