TOPCON TP-L4A Laser rurowy liniowy
TOPCON TP-L4A Laser rurowy liniowy
TOPCON TP-L4A Laser rurowy liniowy
TOPCON TP-L4A Laser rurowy liniowy

TOPCON TP-L4A Laser rurowy liniowy

TOPCON TP-L4A Laser rurowy liniowy
TP-L4A
Obecnie brak na stanie
14 760,00 zł

 
TOPCON TP-L4A Nowoczesny niwelator laserowy liniowy z funkcją automatycznego wpasowania w tarczkę celowniczą do układania rur.Szukasz potwierdzenia solidności, precyzji i niezawodności laserów Topcon? Potrzebujesz niedrogiego rozwiązania laserowego, który podniesie dokładność i szybkość Twojej pracy? Który zapewni Ci maksimum możliwości w dobrej cenie?
 
Niektóre prace budowlane, ze względu na swoją specyfikę i warunki, wymagają specjalnych narzędzi pomiarowych. Do takich prac należy m.in. układanie rur. Nowoczesna technologia laserowa Topcon zrewolucjonizowała sposób pracy firm branży budowlanej wodno-kanalizacyjnej. Układanie rur było dotąd trudne, czasochłonne i obarczone dużym ryzykiem kosztownych poprawek. Teraz można
pracować dużo bardziej efektywnie - eliminując większość błędów ludzkich.
 


Proponujemy rozwiązanie pomiarowe, oparte na niwelatorach liniowych firmy Topcon – seria TP-L4. Produkowane w Japonii produkty Topcon, potocznie zwane laserami rurowymi cenione są za swoją innowacyjność, dokładność, niezawodność, odporność na trudne warunki i wyjątkową łatwość obsługi. Duże doświadczenie firmy oraz wyspecjalizowanie w tego rodzaju sprzęcie sprawiają, że marce ufają najlepsi specjaliści z całego świata.
W naszej ofercie znajduje się najbogatsza na rynku gama modeli laserów rurowych (w tym jedyne z zieloną wiązką - cztery razy lepiej widzialne w porównaniu z wiązką czerwoną).


Lasery rurowe

Instrumenty te służą do prowadzenia wszelkich prac liniowych. Podstawową funkcją lasera jest realizacja linii pochylonej do płaszczyzny poziomej pod wyznaczonym spadkiem.
Najczęściej używane są do układania rur przy pracach wodno-kanalizacyjnych. W krajach zachodnich lasery rurowe stały się standardowym narzędziem używanym przez firmy zajmujące się układaniem rur - są one wręcz wymagane przez nadzór inwestorski.Funkcja SmartLine
Funkcja pozwala automatycznie wyszukać środek tarczy celowniczej przez promień lasera. Po ustawieniu promienia lasera w środku tarczy - emisja promienia lasera zostanie włączona  automatycznie. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy instrument ustawiany jest na już rozpoczętej robocie (np. gdy kontynuuje się pracę z dnia poprzedniego).


Pracuj bez obaw
Tylko niwelatory laserowe i optyczne Topcon objęte są 5 letnią gwarancją - to najdłuższy okres gwarancji na tego typu sprzęt oferowany w Polsce. Biorąc pod uwagę, że są to urządzenia do pracy w najtrudniejszych warunkach, jakie można spotkać w terenie, tak długi okres ochrony gwarancyjnej świadczy o najwyższym poziomie niezawodności i trwałości urządzeń pomiarowych Topcon. Posiadamy najnowocześniejszy serwis w Polsce, który świadczy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne. Ponadto, oferujemy bezpłatne wsparcie i szkolenia z obsługi dla użytkowników naszego sprzętu


OPIS URZĄDZENIA:

Przystosowane do najcięższych warunków pracy (solidna, pyło- i wodoszczelna obudowa, odporna na wstrząsy, uderzenia, działanie kurzu i wody - wytrzymuje 24h na głębokości 5m )
Duża dokładność – bezpieczeństwo poprawnych pomiarów. Błyskawicznie sprawdza odchylenie od linii (tarcza celownicza na końcu ciągu natychmiast pokazuje błąd ustawienia osi rury)
Wyznaczanie linii poziomu; pionownik diodowy (ułatwiający ustawienie niwelatora w osi studzienki)
Samopoziomujący (w zakresie ± 10%), elektroniczny system poziomowania
Realizacja spadków od -15% do + 40%; możliwość wyznaczania spadków w procentach lub promilach
Możliwość wprowadzenia kodu zabezpieczającego przed niepożądanymi zmianami ustawień lasera przez osoby trzecie
Zabezpieczenie przed rozpoziomowaniem
Przyjazny interfejs użytkownika - intuicyjna obsługa, zdalne sterowanie z pilota, czytelny wyświetlacz z funkcją podświetlania
Zapamiętywanie ostatnio ustawionego pochylenia
Funkcja automatycznego wyszukiwania celu – ułatwiająca wpasowanie w cel tarczy
5 lat gwarancji, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny w Polsce
Dane techniczne:
Długość fali i kolor wiązki lasera633nm, czerwony
Dokładność± 2,5 mm/50 m (10”) 
Zasięg pracy150 m
Zakres samopoziomowania± 10° 
Zakres wyznaczania nachylenia-15% do +40% 
Minimalne ustawienie spadku0,001%
ZasilanieAkumulator, ładowarka w wyposażeniu
Czas pracy na akumulatorkach48 godz.
Pilot RC-200 w zestawieTAK
Zasięg zdalnego sterowania200 m
PyłoszczelnośćTAK
WodoszczelnośćTak, pełna IPX7, 24h pracy na głębokości 5m pod wodą
Wymiary122 mm x 374 mm
Waga3,6 kg
Automatyczne wyszukiwanie celuTAK
Średnica plamki12 mm
Gwarancja5 lat

 Wyposażenie standardowe:

Niwelator TP-L4A
Akumulatorki BT-53Q,
Adapter do ładowarki BA-2,
Płytka celownicza z uchwytem,
Nóżki centrujące do średnicy 200 mm,
Pilot zdalnego sterowania RC-200,
Zasilacz AD-7C,
Instrukcja PL,
Walizka transportowa,

świadectwo instrumentu, poświadczające poprawność pracy instrumentów
    (świadectwo przygotowywane i wydawane jest przez jedyny autoryzowany serwis w Polsce, na podstawie przeglądu sprzętu oraz wymaganych procedur przygotowania produktów do sprzedaży)

Karta gwarancyjna autoryzowanego serwisu
w Polsce na okres 5 lat. Podstawą do respektowania warunków gwarancji jest posiadanie oryginalnej karty gwarancyjnej, wydanej przez wyłącznego dystrybutora Topcon w Polsce – firmę TPI. Klienci zyskują pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie trwania gwarancji jak i po jej upływie.Brak opini
Sposoby dostawy Nazwa Cena
Inpost kurier - przedpłata / raty Inpost kurier - przedpłata / raty Za darmo!
Inpost kurier - płatność za pobraniem Inpost kurier - płatność za pobraniem Za darmo!
Kurier DPD - przedpłata / raty Kurier DPD - przedpłata / raty Za darmo!
Kurier DPD - płatność za pobraniem Kurier DPD - płatność za pobraniem Za darmo!
Odbiór osobisty - płatność przy odbiorze Odbiór osobisty - płatność przy odbiorze Za darmo!
Odbiór osobisty - przedpłata / raty Odbiór osobisty - przedpłata / raty Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 000,00 zł darmowa wysyłka!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć