Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów

HITACHI PILARKA ŁAŃCUCHOWA CS40EA SPALINOWA 2,5KM 38CM

CS40EA NBProdukt archiwalny, trwale wycofany ze sprzedaży.
Brak możliwości zamówienia produktu.


Hikoki oficjalna dystrybucja, Hikoki sklep

OPIS PRODUKTU:
 • Lekka wytrzymała konstrukcja, innowacyjny wygląd
 • Prowadnica oraz łańcuch marki OREGON,
 • Pompka paliwa,
 • System antywibracyjny oparty na sprężynach,
 • Łatwy system rozruchu,
 • Ekonomiczny, wydajny i ekologiczny silnik NEW PURE FIRE - rozwiązanie te wprowadzone zostało przez firmę Hitachi. 
 • Redukuje zużycie paliwa blisko o 40% oraz zmniejsza emisję zanieczyszczeń, a zwłaszcza CO2 o ok. 50% w porównaniu do tradycyjnych silników dwusuwowych. 
 • Poprzez optymalizację systemu przedmuchiwania silnika w obrębie cylindra i ścianek skrzyni korbowej uzyskano wzrost rozpylenia mieszanki paliwa i powietrza oraz wstępne jej podgrzanie. 
 • W rezultacie uzyskano efektywniejszy efekt spalania, co znacząco wpływa na ekonomikę pracy narzędziami wyposażonymi w ten silnik.
DANE TECHNICZNE:
 • Moc silnika: 2,5 KM / 1,8 kW
 • Silnik dwusuwowy, pojemność: 39,6 cm3
 • Długość prowadnicy: 38 cm
 • Pojemność zbiornika paliwa: 0,4 l 
 • Ciężar: 4,4 kg
WYPOSAŻENIE STANDARDOWE:
 • Pilarka CS40EA
 • Prowadnica OREGON 38 cm
 • Łańcuch OREGON
 • Instrukcja PL
 • Karta gwarancyjna
 • Dowód zkupu
TEST PIŁY Z PORTALU NARZĘDZI AUTORA LP:

Podobno prawdziwa moc drzemie w silnikach spalinowych. Podobno drwale kochają zapach jodły i swąd spalanej przez ich piłę benzyny. Podobno pilarka łańcuchowa Hitachi CS40EA jeszcze nigdy nie zawiodła żadnego z nich. Jej możliwości sprawdziliśmy w redakcyjnym teście.

Nowa pilarka Hitachi jest uzupełnieniem obecnej oferty średnich maszyn przeznaczonych do pracy w lesie, ogrodzie oraz do różnego rodzaju prac budowlach. Jednocześnie jest pierwszą całkowicie od podstaw skonstruowaną przez inżynierów Hitachi maszyną z tego segmentu od czasu przejęcia przez Hitachi firmy Tanaka. Maszyna napędzana jest silnikiem spalinowym o pojemności 39,6 cm3. Dysponuje on mocą 1,8 kW, czyli blisko 2,5 KM. Jednostka napędowa zasilana jest mieszanką benzyny bezołowiowej (min. 89-oktanowej) i oleju, które miesza się w proporcji 50:1. Bak ma pojemność 380 cm3. Za dostarczanie do silnika mieszanki paliwowej odpowiedzialny jest gaźnik Walbro. Korek wlewu paliwa znajduje się z boku obudowy, tuż przy rozruszniku. Ten ostatni to model z mechanizmem linkowym. Dla ułatwienia startu maszyny konstruktorzy wbudowali system łatwego rozruch S-Start, który stał się standardem we wszystkich nowych maszynach spalinowych Hitachi. Dzięki temu systemowi rozruch silnika jest łatwiejszy i nie wymaga użycia dużej siły przez operatora. Filtr powietrza, który chroni silnik przed zassaniem zanieczyszczonego powietrza, umiejscowiono w górnej części obudowy, pod łatwo zdejmowalną obudową, wystarczy odkręcić jedną śrubę.

Pilarka posiada prowadnicę typu gwiaździstego. W jej rowku porusza się po niej łańcuch z podziałką 8,26 mm. Łańcuch naciąga się poprzez odkręcenie dwóch śrub na końcu prowadnicy tuż przy zębatce silnikowej. Wszystkie komponenty tnące (łańcuch, prowadnica) zostały wyprodukowane przez renomowaną firmę Oregon. Smarowanie łańcucha, obrotowej gwiazdki na końcu prowadnicy i rowka odbywa się automatycznie. Do oddzielnego zbiorniczka znajdującego się obok baku paliwowego użytkownik musi jedynie wlewać specjalny olej (pojemność baku 240 cm3), który – oprócz smarowania układu – jest odpowiedzialny za ochronę podzespołów przed korozją.

Wszystkie elementy odpowiedzialne za obsługę pilarki spalinowej znajdują się w tylnej jej części. W rękojeści głównej pod palcem wskazującym jest dźwignia sterowania przepustnicą, a tuż nad nią jej blokada. W tylnej ściance obudowy jest wyłącznik zapłonu oraz gałka mechanizmu ssania, której wyciągnięcie blokuje przepustnicę w pozycji rozruchowej.

W górnej części obudowy zamontowany uchwyt pomocniczy w kształcie pałąka, który ułatwia pewny chwyt maszyny, ale również umożliwia pracę nią w pozycji obróconej o 90° wokół osi prowadnicy. Za uchwytem pomocniczym znajduje się hamulec bezpieczeństwa. Ma on za zadanie chronić operatora przed skutkami odrzucenia piły od ciętego materiału. Równocześnie dźwignia hamulca pełni rolę przedniej osłony dłoni. Należy tu podkreślić, że nie wszyscy producenci stosują w piłach klasy ogrodowej zderzaki metalowe, a przeważnie zrobione są one z tworzywa sztucznego. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo rozbudowany system antywibracyjny, oparty na stalowych sprężynach. Jest to przejaw dbałości producenta urządzenia o zdrowie operatora.

Testowanie łańcuchowej piły spalinowej Hitachi CS40EA odbyło się na podwórzu Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Radomiu. Przed docelowym cięciem sprawdziliśmy sposób odpalania maszyny. Duży plus pod tym względem dla Hitachi. Start na zimnym silniku wymagał 2 szarpnięć linką rozrusznika z włączonym ssaniem. Między innymi za łatwość uruchomienia odpowiada pompka paliwa, która jest standardowym wyposażeniem maszyny. Po kilku minutach pracy, gdy silnik się rozgrzeje, uruchomienie maszyny jest dziecinnie proste – krótki ruch linką i silnik pracuje. Do cięcia na warsztat, a raczej na kobyłki, wzięliśmy belkę sosnową o wymiarach 14,5 x 20,5 cm. Maszynie udało się go przeciąć w 7 s. Do wykonania cięcia maszyna nie wymagała praktycznej żadnej siły. Cięła klocek właściwie pod własnym ciężarem (4,5 kg). System odprowadzania wiórów skutecznie usuwał odpady, a spaliny wydmuchiwane były w bok, nie zatruwając płuc operatora. Choć wciąż czuć było ten ekscytujący wielu aromat spalonej etyliny i świeżo ściętego drewna.

 • TAGI:

Opinie o HITACHI PILARKA ŁAŃCUCHOWA CS40EA SPALINOWA 2,5KM 38CM

Napisz opinię dla tego produktu

HITACHI PILARKA ŁAŃCUCHOWA CS40EA SPALINOWA 2,5KM 38CM

HITACHI PILARKA ŁAŃCUCHOWA CS40EA SPALINOWA 2,5KM 38CM

Path: > > > > HITACHI PILARKA ŁAŃCUCHOWA CS40EA SPALINOWA 2,5KM 38CM