Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów

NIVEL SYSTEM NL310 niwelator laserowy cyfrowyProdukt archiwalny, trwale wycofany ze sprzedaży.
Brak możliwości zamówienia produktu.


NIVEL SYSTEM

NL310

5  kg

NIVEL SYSTEM NL310 wielozadaniowy niwelator laserowy do prac poziomych i pionowych z możliwością wyznaczania spadków w dwóch kierunkach, zapewniający szybkie i łatwe pomiary laserowe.


   
Nivel System to polska marka stworzona przez firmę TPI, która oferuje sprawdzoną na budowach gamę produktów i akcesoriów pomiarowych, charakteryzującą się przystępną ceną.
Firma TPI przed sprzedażą sprawdza każdy nowy egzemplarz niwelatora i w razie potrzeby rektyfikuje go. Klient otrzymuje świadectwo instrumentu, poświadczające poprawność pracy urządzenia.  


Nivel System NL310 to wielozadaniowy niwelator laserowy zapewniający wszechstronne zastosowania ogólnobudowlane – prace mogą być prowadzone wewnątrz budynku jak i na zewnątrz z czujnikiem, generowana płaszczyzna wyznacza referencje dla prac poziomych i pionowych, płaszczyzna laserowa może być pochylana (cyfrowo) w jednym lub w dwóch kierunkach. Sprzęt zapewnia wysokie dokładności realizowanych prac, nawet na dużych odległościach i w ciężkich warunkach terenowych. Sprzęt jest przyjazny użytkownikowi dzięki intuicyjnemu interfejsowi z wyświetlaczem LCD i możliwości zdalnej obsługi za pomocą pilota. Całość uzupełnia szeroka gama funkcji, wspierających prace pomiarowe.


Wszystko widać gołym okiem - czerwony kolor lasera jest na tyle intensywny, że rzutowana na obiekt wiązka jest dobrze widoczna nawet w odległości kilkudziesięciu metrów od stanowiska

Jeszcze większy zasięg działania - pracę na otwartej przestrzeni w odległości 500 m (średnica) umożliwia czujnik laserowy, który usprawnia niwelację i podnosi jej dokładność

Praca z płaszczyzną pochyloną - wiązka lasera może być pochylana w jednym lub dwóch kierunkach w zakresie ±5° - intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem LCD umożliwia cyfrowe wprowadzanie wartości spadków, dzięki temu wyznaczanie w terenie spadków odbywa się błyskawicznie i bez konieczności przeliczania wysokości poszczególnych stanowiskLaser w każdą stronę - głowica emitująca wiązkę poziomą lub pionową oraz wyznacza dodatkowo laser liniowy, co ułatwia definiować płaszczyznę pod kątem prostym względem wyznaczonej linii

Szybkie samopoziomowanie - kompensator szybko i dokładnie poziomuje instrument, a alarm „poruszenia” niwelatora eliminuje wykonywanie błędnych pomiarów, gdy instrument został nieumyślnie potrącony i rozpoziomowany

Jednoosobowa obsługa - do obsługi niwelatora i wyznaczania wysokości wystarczy tylko jedna osoba

Zdalne sterowanie - parametry lasera można zmieniać za pomocą dostarczanego w standardowej konfiguracji pilota

Wszystko w pakiecie - niwelator dostarczany jest standardowo z grupą praktycznych akcesoriów, wspierających prace (czujnik laserowy, uchwyt na łatę laserową, pilot, akumulatory, ładowarka, kufer transportowy)

Praca w każdych warunkach - solidne zabezpieczenie głowicy obrotowej chroni ten najważniejszy element niwelatora przed uszkodzeniami mechanicznymi, a szczelna obudowa spełnia normę IP64, pozwalając pracować w deszczu i kurzuŁATWE I SZYBKIE POMIARY
Niwelator NL310 posiada funkcję autopoziomowania, po włączeniu sprzęt sam spoziomuje się i natychmiast gotowy jest do pracy. Generowana wiązka laserowa jest widzialna, wyświetlona na ścianie tworzy linię referencyjną dla prac poziomych lub pionowych. Podczas pracy z czujnikiem i łata laserową uzyskujemy dokładny zestaw niwelacyjny, pomiary dokonywane są jednoosobowo. Funkcja skanowania umożliwia zawężenie wyświetlanej wiązki w zadanym zakresie, w ten sposób uzyskujemy referencyjną linię lasera jedynie tam, gdzie przeprowadzamy prace. Czujnik dołączony do zestawu posiada wyświetlacz z obu stron, dzięki czemu odczyt staje się jeszcze łatwiejszy.

UNIWERSALNE ZASTOSOWANIE

Sprzęt umożliwia pracę zarówno z wiązką poziomą jak i pionową. Aby rozpocząć pracę z wiązką pionową laser należy ustawić na nóżki znajdujące się na bocznej ściance lasera.Płaszczyzna może być pochylana w jednym lub dwóch kierunkach, dzięki czemu laser może być stosowany przy takich pracach jak wylewanie posadzek, czy niwelacja i przygotowanie powierzchni pod kostkę brukową, boisko, czy drogę - zapewniając odprowadzenie wody zgodnie z zaprojektowanymi spadkami. Przy pracach konstrukcyjnych przydatnym staje się pionownik laserowy, który stanowi oś generowanej rotacyjnie płaszczyzny laserowej. Funkcjonalność ta zapewnia dokładne wpasowanie się lasera przy pracach prostopadłych, czy podczas przenoszenia punktów (pionownik wyświetlany jest do dołu i do góry jednocześnie). W przypadku prac na zewnątrz i przy większych zasięgach stosowany jest czujnik laserowy, zapewniający możliwość odbioru sygnału w zakresie 500 m (średnica pracy). Różne prędkości obrotów głowicy zapewniają wykorzystanie lasera zarówno przy pracach instalacyjnych w wewnątrz budynku jak i przy sterowaniu maszynami, gdzie wymagane są wyższe prędkości (600 obr/min).
   

DOKŁADNY I NIEZAWODNY SPRZĘT
Niwelator zbudowany jest w oparciu o elektroniczny kompensator, eliminujący drgania i zapewniający precyzyjnie poziomowanie płaszczyzny laserowej. Elektroniczny kompensator, w porównaniu z magnetycznym jest dużo bardzie dokładny, szczególnie w przypadku pomiarów budowlanych gdzie teren może drgać wskutek pracy ciężkiego sprzętu. Dlatego też dzięki NL310 uzyskujemy pewne i dokładne pomiary. Sprzęt jest odporny na działanie kurzu i wody, potwierdzony klasą IP54. Ponadto głowica rotacyjna osłonięta jest szklanym korpusem, a obudowa lasera posiada gumowe osłony chroniące przed uszkodzeniem wskutek uderzenia.   
WYGODA OBSŁUGI
NL310 posiada intuicyjny panel sterowania wyposażony w podświetlany wyświetlacz LCD.Zarządzanie funkcjami, w tym wprowadzanie spadków z dokładnością do 0,1 promila odbywa się w sposób cyfrowy. Funkcje lasera mogą być sterowane zarówno z pokładu instrumentu jak i za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania. Urządzenie ma wbudowaną libellę dzięki której łatwiej jest wstępnie wypoziomować statyw.


Laser ma możliwość zasilania z baterii, akumulatorków oraz bezpośrednio z sieci. Całość uzupełnia kompaktowa obudowa, dzięki czemu laser jest poręczny, łatwy w instalacji na budowie oraz przy transporcie.


ZASTOSOWANIA:
- równanie terenu - niwelacja
- prace murarskie - wewnętrzne i zewnętrzne (fundamenty, ścianki, schody, wylewki, szalowanie)
- prace brukarskie - wykonywanie parkingów, podjazdów, tarasów
- prace montażowe i wykończeniowe - montaż konstrukcji drewnianych, aluminiowych, sufitów podwieszanych, glazurnictwo
- prace instalacyjne - wyznaczanie linii przewodów, przenoszenie punktów
- prace stolarskie - meble, zabudowy

Wyposażenie standardowe:
niwelator laserowy NL310
czujnik laserowy z uchwytem na łatę
pilot zdalnego sterowania
okulary laserowe

akumulator
dodatkowy zasobnik na baterie (typ D)
zasilacz
instrukcja obsługi PL
kufer transportowy

Świadectwo instrumentu

Przed sprzedażą każdy nowy sprzęt jest sprawdzany i w razie potrzeby rektyfikowany – klient otrzymuje świadectwo instrumentu, poświadczające poprawność pracy instrumentu.
Uwaga: świadectwo przygotowywane i wydawane jest przez jedyny autoryzowany serwis w Polsce – TPI, na podstawie przeglądu sprzętu oraz wymaganych procedur przygotowania produktów Nivel System do sprzedaży.


Gwarancja w Polsce na okres 2 lat. Podstawą do respektowania warunków gwarancji jest posiadanie oryginalnej karty gwarancyjnej, wydanej przez wyłącznego dystrybutora Nivel System w Polsce – firmę TPI. Klienci zyskują pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie trwania gwarancji jak i po jej upływie.


  • TAGI:

Opinie o NIVEL SYSTEM NL310 niwelator laserowy cyfrowy

Napisz opinię dla tego produktu

NIVEL SYSTEM NL310 niwelator laserowy cyfrowy

NIVEL SYSTEM NL310 niwelator laserowy cyfrowy

  • Źródło światła: laser czerwony (635 nm), wiązka widzialna
  • Dokładność: ± 1,0 mm/10 m (poziomo, pionowo)
  • Zasięg pracy: 500 m (z czujnikiem laserowym)
  • Pochylenie płaszczyzn: ± 8% (oś X, os Y), cyfrowe
  • Skanowanie: 0-10°-45°-90°-180°
  • Prędkość obrotów głowicy: 0-60-120-300-600 obr / min
  • Pilot zdalnego sterowania: tak
  • Zakres samopoziomowania: ± 5°
  • Waga: 3,0 kg
Path: > > > > > NIVEL SYSTEM NL310 niwelator laserowy cyfrowy

30 innych produktów w tej samej kategorii: