Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów

TOPCON AT-B4 niwelator optycznyProdukt archiwalny, trwale wycofany ze sprzedaży.
Brak możliwości zamówienia produktu.


TOPCON

AT-B4A

21102411

3  kg

Szukasz potwierdzenia solidności, precyzji i niezawodności? Potrzebujesz niedrogiego rozwiązania, które podniesie dokładność Twojej pracy? Który zapewni Ci maksimum możliwości w dobrej cenie?

Weź pod uwagę niwelator marki TOPCON model AT-B4.Urządzenie spełni Twoje oczekiwania i pomoże Ci wykonać szybko i precyzyjnie różne zadania - od podstawowych prac budowlanych po bardziej skomplikowane prace drogowe.

Niwelatory TOPCON to instrumenty produkowane przez japońską firmę specjalizującą się od 75 lat w produkcji profesjonalnego sprzętu optycznego do pomiarów geodezyjnych i budowlanych.
Są to mocne, solidne urządzenie pomiarowe przystosowane do najcięższych warunków pracy spotykanych na budowie.
 
Nowe niwelatory charakteryzują się wysoką jakością układu optycznego lunety, zapewniającego precyzyjne pomiary niwelacyjne. Podobnie jak w serii AT-G, także nowa seria wyposażona została w sprawdzony układ magnetycznego tłumienia drgań (wynik współpracy firm Topcon i Sokkia), dzięki czemu niwelatory AT-B charakteryzują się wysoką odpornością na uderzenia i wibracje związane z pracą w trudnych warunkach, w pobliżu pracy ciężkiego sprzętu budowlanego.Minimalna ogniskowa wynosi 0,2 m, dzięki czemu mamy możliwość pomiaru z bliskich odległości, co jest bardzo przydatne w warunkach ograniczonej przestrzeni lub w pomieszczeniach zamkniętych. Solidna obudowa instrumentów z pokrywą koła poziomego chroniąca przed kurzem i zarysowaniami - spełnia wysoką normę wodoszczelności IPX6.Niwelator optyczny Topcon AT-B4, będący następcą bardzo popularnego modelu na naszym rynku Topcon AT-G6 należy do grupy instrumentów ekonomicznych w zakupie i doskonałym stosunku jakości do ceny. Jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej nabywanych niwelatorów optycznych w Polsce. Instrument wyposażono w wysokiej jakości optykę, zabezpieczoną przed zaparowaniem i gwarantującą bardzo dobrą jakość obrazu. Magnetyczny kompensator umożliwia wykonywanie pomiarów na terenach niestabilnych, gdzie statyw z niwelatorem mogą być narażone na ciągłe drgania. Instrument jest odporny na pył i wodę (norma IPX6) i dzięki temu można nim pracować w ciężkich warunkach - podczas deszczu czy w środowisku mocno zapylonym. Niwelator przeznaczony jest m.in. dla geodetów, drogowców, budowlańców, archeologów – dla wszystkich specjalistów, którzy wymagają od instrumentu pomiarowego najwyższej precyzji i niezawodności.

Najwyższa precyzja pomiarów - dzięki doskonałej japońskiej optyce (luneta o powiększeniu 24x) niwelator zapewnia dokładność rzędu 2,0 mm na 1km podwójnej niwelacji,

Wytrzymały na ciężkie warunki pracy, odporny na wibracje i wstrząsy - wbudowany kompensator magnetyczny automatycznie poziomuje instrument i dzięki temu ułatwia pracę w miejscach o niestabilnym i drgającym podłożu (np. na placu budowy, gdzie przejeżdżają ciężkie maszyny), wysoka norma wodo- i pyłoszczelności (IPX6),

Wygoda obsługi - bezzakresowa leniwka koła poziomego pozwala precyzyjnie wycelować niwelator na łatę, a libella pudełkowa z lusterkiem umożliwia łatwe i szybkie spoziomowanie instrumentu,

Lekki i mały - kompaktowa obudowa oraz lekkie i trwałe materiały konstrukcyjne sprawiają, że niwelator można ustawiać na małym statywie,

Stabilne i niezawodne - fachowy serwis posprzedażowy TPI to pewność działania instrumentu bez żadnych niespodziewanych przerw

Niwelatory optyczne Topcon słyną z optyki wysokiej jakości. To dzięki niej instrumenty te pozwalają wyznaczać różnice wysokości z najwyższą dokładnością. Lunety o powiększeniu od 24 do 32x i średnicy 32-45 mm z łatwym w obsłudze systemem regulacji ostrości dostarczają ostrego i wyraźnego obrazu łaty, a tym samym ułatwiają dokładne celowanie i bezbłędne odczyty. Tłumione magnetycznie kompensatory odpowiedzialne są za automatyczne poziomowanie osi celowej instrumentu i tym samym chronią użytkowników przed błędnymi odczytami wynikającymi z niedokładnego, ręcznego poziomowania niwelatora.

Firma TPI przed sprzedażą sprawdza każdy nowy egzemplarz niwelatora i w razie potrzeby rektyfikuje go. Klient otrzymuje świadectwo instrumentu, poświadczające poprawność pracy urządzenia.


- Szybki i łatwy montaż
Ustawić niwelator na statywie i przykręcić śrubę sercową. Za pomocą śrub poziomujących doprowadzić libellę do górowania.

- Pomiar kątów poziomych
Niwelator jest wyposażony w koło poziome do wyznaczania oraz pomiaru kątów (bezpośredni odczyt z dokładnością 1 grada)

- Proste określenie odległości

Znajdujące się w polu widzenia linie dalmiercze można użyć do pomiaru odległości. W tym celu odległość (odcinek na łacie) między dolną i górną linią dalmierczą pomnożyć przez 100.


Dane techniczne:
Długość lunety 215 mm
Dokładność 1 km podwójnej niwelacji 2,0 mm/km 
Obraz prosty
Powiększenie 24 x  
Średnica obiektywu 32 mm 
Pole widzenia 1°25' 
Zdolność rozdzielcza 4"
Minimalna ogniskowa 0.2 m
Masa instrumentu 1.7 kg
Wodoszczelność IPX-6
Gwarancja 6 lat
 
Wyposażenie standardowe:
AT-B4
Dekielek lunety
Igła rektyfikująca
Pion
Kufer transportowy


Instrukcja PL
świadectwo instrumentu, poświadczające poprawność pracy instrumentów
(świadectwo przygotowywane i wydawane jest przez jedyny autoryzowany serwis w Polsce, na podstawie przeglądu sprzętu oraz wymaganych procedur przygotowania produktów do sprzedaży)
Gwarancję autoryzowanego serwisu w Polsce na okres 6 lat. Podstawą do respektowania warunków gwarancji jest posiadanie oryginalnej karty gwarancyjnej, wydanej przez wyłącznego dystrybutora Topcon w Polsce – firmę TPI. Klienci zyskują pewność wsparcia w przypadku jakichkolwiek problemów ze sprzętem zarówno w czasie trwania gwarancji jak i po jej upływie.


OPIS GWARANCJI

Oferowanie przez nas produkty marki TOPCON, są oryginalne, fabrycznie nowe, pozbawione wad i pochodzą z oficjalnej Polskiej dystrybucji.

Elektronarzędzia marki TOPCON przeznaczone są zarówno do wykorzystania zawodowego (profesjonalnego) jak też do wykorzystania konsumenckiego.

CZAS TRWANIA GWARANCJI PRODUCENTA

Okres gwarancji rozpoczyna się w momencie zakupu urządzenia przez pierwszego użytkownika, przy czym decydująca jest data na oryginalnym dowodzie zakupu.

Okres gwarancji uzależniony jest ściśle od rodzaju urządzenia i przedstawia się następująco:

 • 12 miesięcy - Niwelatory kodowe TOPCON, Systemy sterowania maszyn, Czujniki laserowe i piloty zdalnego sterowania Topcon, Teodolity Topcon, Tachimetry Topcon, GPS Topcon
 • 60 miesiący - Niwelatory rotacyjne Topcon (RL), Niwelatory liniowe Topcon (TP-L), Niwelatory optyczne Topcon (AT-B)

SPOSÓB REALIZACJI GWARANCJI - DOOR TO DOOR

Gwarancja jest świadczona w systemie "Door to Door".

Jest to najwygodniejszy sposób realizacji usługi gwarancyjnej na rynku. Polega na odebraniu reklamowanego narzędzia kurierem, bezpośrednio od Państwa i dostarczeniu go do serwisu. Bez żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych w przypadku uznanej reklamacji. Data odbioru uzgadniania jest w dogodnym dla Państwa terminie bezpośrednio z firmą kurierską. Po wykonanej usłudze naprawy, urządzenie jest odsyłane bezpośrednio w miejsce z którego zostało nadane. Dzięki temu, nie ma potrzeby tracenia czasu na dostarczanie reklamowanego produktu do siedziby sprzedawcy oraz skraca się do minimum czas powrotu narzędzia do Państwa.


Podmiotem świadczącym usługi gwarancyjne jest:

TPI Sp. z o.o.
ul. Bartycka 22
00-716 Warszawa
Telefon : 22 632 91 40


W przypadku potrzeby skorzystania z usług serwisu gwarancyjnego prosimy o kontakt ze sprzedawcą lub bezpośrednio z serwisem Topcon (e-mail: serwis@tpi.com.pl, tel.: +48 22 632 91 40)

OGRANICZENIA I WYŁĄCZENIA Z GWARANCJI

Gwarancja obejmuje wady materiałowe, błędy montażowe oraz konstrukcyjne produktu.


Gwarancja producenta nie wyłącza, nie ogranicza i nie zawiesza uprawnień kupującego z tytułu rękojmi.

Przedstawione informacje mają jedynie charakter informacyjny i nie są ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Charakter wiążący mają informacje zawarte w karcie gwarancyjnej producenta, dołączonej do produktu.

Opinie o TOPCON AT-B4 niwelator optyczny

Napisz opinię dla tego produktu

TOPCON AT-B4 niwelator optyczny

TOPCON AT-B4 niwelator optyczny

 • Długość lunety: 215 mm
 • Dokładność 1 km podwójnej niwelacji: 2,0 mm/km
 • Obraz: prosty
 • Powiększenie: 24 x  
 • Średnica obiektywu: 32 mm
 • Pole widzenia: 1°25'
 • Zdolność rozdzielcza: 4"
 • Minimalna ogniskowa: 0.2 m
 • Masa instrumentu: 1.7 kg
 • Wodoszczelność: IPX-6
 • Gwarancja: 6 lat
Path: > > > > > TOPCON AT-B4 niwelator optyczny