Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów
Myjki Wysokociśnieniowe
Myjki Wysokociśnieniowe

Wiosna to wspaniały okres. W tym czasie wielu z nas bierze się za sezonowe domowe porządki. Zimą często nie mamy po prostu siły i chęci do uporządkowanie podjazdu lub odświeżenia mebli ogrodowych, z których i tak przecież nie korzystaliśmy. Pierwsze promienie słońca i korzystna aura wywołują w nas jednak pozytywne wibracje. To właśnie dzięki nim...

Wiosna to wspaniały okres. W tym czasie wielu z nas bierze się za sezonowe domowe porządki. Zimą często nie mamy po prostu siły i chęci do uporządkowanie podjazdu lub odświeżenia mebli ogrodowych, z których i tak przecież nie korzystaliśmy. Pierwsze promienie słońca i korzystna aura wywołują w nas jednak pozytywne wibracje. To właśnie dzięki nim zaczynamy inaczej postrzegać swoje obowiązki. Na myśl o myciu samochodu już nie robi się nam słabo, a utrzymanie kostki brukowej w doskonałym stanie nie wiąże się z oczekiwaniem, że ktoś zrobi to za nas. Wykonywanie tych czynności w tradycyjny sposób nie należy jednak do najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. Za sprawą odpowiednich urządzeń można to zmienić. Z pomocą przychodzi  myjka wysokoćiśnieniowa, która ułatwi nam większość prac pielęgnacyjnych w ogrodzie i skróci czas ich wykonywania. 

Koniecznie sprawdź też: AKCESORIA DO MYJEK WYSOKOCIŚNIENIOWYCH 

Więcej

Myjki Wysokociśnieniowe

Jest 15 produktów.

Wiosna to wspaniały okres. W tym czasie wielu z nas bierze się za sezonowe domowe porządki. Zimą często nie mamy po prostu siły i chęci do uporządkowanie podjazdu lub odświeżenia mebli ogrodowych, z których i tak przecież nie korzystaliśmy. Pierwsze promienie słońca i korzystna aura wywołują w nas jednak pozytywne wibracje. To właśnie dzięki nim zaczynamy inaczej postrzegać swoje obowiązki. Na myśl o myciu samochodu już nie robi się nam słabo, a utrzymanie kostki brukowej w doskonałym stanie nie wiąże się z oczekiwaniem, że ktoś zrobi to za nas. Wykonywanie tych czynności w tradycyjny sposób nie należy jednak do najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. Za sprawą odpowiednich urządzeń można to zmienić. Z pomocą przychodzi  myjka wysokoćiśnieniowa, która ułatwi nam większość prac pielęgnacyjnych w ogrodzie i skróci czas ich wykonywania. 

Koniecznie sprawdź też: AKCESORIA DO MYJEK WYSOKOCIŚNIENIOWYCH 

Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów

Jaką myjkę wysokociśnieniową kupić? Co jest ważne przy jej wyborze?

Dokonując zakupu urządzenia wysokociśnieniowego należy szczególną uwagę zwrócić na jego parametry. Oczywiście jednym z najważniejszych jest moc. Warto ją dobierać w zależności od zastosowania, gdyż w innym przypadku będzie ona zbyt niska do wytworzenia właściwego ciśnienia. Do celów profesjonalnych i głęboko zalegających w materiale zabrudzeń najlepiej korzystać ze sprzętu 2kW.

Równie ważne w przypadku domowej myjki wysokociśnieniowej jest jej ciśnienie robocze, czyli uśredniona wartość ciśnienia pompy. Producenci tanich urządzeń często na pudełkach w widocznym miejscu umieszczają ciśnienie pompy, które ma drugorzędne znaczenie. To efektywność samej myjki odgrywa kluczową rolę. Warto zatem wiedzieć, że czym wyższy poziom tego parametru, tym większych zabrudzeń jesteśmy w stanie się pozbyć. Może on osiągać od 65 barów (w maszynach do użytku amatorskiego), do aż 200 barów w przyrządach przeznaczonych dla profesjonalistów. Jak widać dysproporcje są całkiem spore, dlatego też bardziej zaawansowane technologiczne modele posiadają regulację ciśnienia. Do użytku konsumenckiego najczęściej używa się jednak sprzętu generującego około 130 barów, czyli wartości wystarczającej do podstawowych prac wokół domu. Za pochodną tej wartości uznaje się ciśnienie maksymalne. Jest to wartość, którą posiadane przez nas urządzenie jest w stanie osiągnąć na krótki czas. Trzeba jednak pamiętać, że żaden silnik nie lubi nadmiernego przeciążania, dlatego też wykorzystywanie maksimum jego potencjału powinno być okazjonalne.

Wąż do myjki wysokociśnieniowej odgrywa istotną rolę. Jego wymiar decyduje często o zasięgu prac. Do mycia samochodu wystarczający okazuje się ten moduł o długości 7m. Do bardziej wymagających czynności potrzeba jednak przyrządu o nieco większych parametrach. Trzeba też pamiętać, że rozmiar węża ma wpływ na jego wagę. Konstruktorzy o tym wiedzieli i modele o długości węża sięgającym co najmniej 5 metrów często wyposażają w specjalny bęben ułatwiający jego przechowywanie.

Osprzęt powinien być adekwatny do możliwości samego przyrządu. Lanca do myjki ciśnieniowej to podstawowa końcówka robocza i dobrze, by miała ona uniwersalne zastosowanie. Alternatywą dla niej okazuje się dysza rotacyjna umożliwiająca skierowanie strumienia wody pod kątem ostrym zwiększając tym samym siłę naporu wody. Dobrze wyposażony zestaw posiada dodatkowe szczotki. Dzięki nim szereg zastosowań myjki zwiększa się, przez co rośnie spektrum jej użyteczności.

Jaka myjka wysokociśnieniowa do samochodu, kostki brukowej i elewacji?

Podstawą w pielęgnacji każdego auta jest utrzymanie go w jak najlepszej kondycji. Zastanawiając się jaką myjkę wysokociśnieniową kupić do mycia samochodu należy zwrócić szczególną uwagę na jej moc. Ciśnienie robocze takiego urządzenia powinno osiągać poziom około 130 barów. Większe mogłoby niestety niszczyć karoserię lub lakier. Ważna okazuje się też miękka gąbka oraz właściwy środek myjący. Bez tego osprzętu posiadana przez nas maszyna mogłaby nie spełniać swojego zadania, a przecież inwestuje się w nią ze względu na dużą praktyczność.

Myjka do kostki brukowej to sprzęt do zadań specjalnych. Zanieczyszczenia zalegające w tym materiale są niezwykle trudne do usunięcia, lecz nie ma rzeczy niemożliwych. Dzięki temu urządzeniu pozbycie się mchu, trawy, zaschniętego brudu czy tłustych plam nie będzie stanowić problemu. W tym przypadku czym mocniejszy silnik i większe ciśnienie, tym lepiej. Tego typu nawierzchnia jest bardzo twarda, dlatego też strumień wody o dużej sile z dużym prawdopodobieństwem go nie uszkodzi. Zdarzają się jednak także skrajne przypadki zabrudzeń. Producenci zdają sobie z tego sprawę i niektórzy z nich do swoich maszyn dodają akcesoria służące do czyszczenia powierzchni płaskich.

Każdy z nas dba o swój dom. Zawsze chcemy, by wyglądał on jak najlepiej i robił niesamowite wrażenie. Elewacja powinna być zatem w nienagannym stanie. Do tego celu służyć może myjka wysokociśnieniowa z regulacją ciśnienia. Dlaczego ta funkcja jest tak ważna? Decydując się na czyszczenie ścian musimy zwrócić uwagę na tworzywo, którym są pokryte. Niektóre materiały są stosunkowo delikatne i zbyt wysokie ciśnienie wody mogłoby je uszkodzić. Podobnie jest z oknami czy rynnami. Użycie dużej siły może prowadzić do wybicia szyb lub złamania delikatnych elementów dekoracyjnych. Warto więc rozejrzeć się za maszyną ze wspominaną funkcjonalnością, gdyż zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Niekiedy zdarza się, że elewację naprawdę ciężko doczyścić. Potrzeba ku temu silnego detergentu, dlatego też dedykowane do tego profesjonalne myjki wysokociśnieniowe powinny być kompatybilne z różnego rodzaju płynami.

Myjka wysokociśnieniowa do domu – czy warto?

Urządzenie to znajduje zastosowanie w wielu przypadkach. Wykorzystywane są one szczególnie przez posiadaczy domów jednorodzinnych, którzy cenią sobie oszczędność i wygodę. Tego typu sprzęt jest niezwykle praktyczny, przez co uzyskał sporą popularność. Używając go, karoserię naszego auta doprowadzimy do nienagannej czystości, szybko wyczyścimy ogrodzenie, a także bez większego problemu umyjemy elewację czy wjazd do garażu.

Dobra myjka wysokociśnieniowa to bardzo rozsądne rozwiązanie i doskonała alternatywa dla węża ogrodowego. Używając jej, rachunki za zużycie wody zdecydowanie spadną. Zależy to jednak od sposobu korzystania z urządzenia. Przy racjonalnym użytkowaniu i właściwym doborze osprzętu nasz portfel podziękuje za poniesioną inwestycję. Zakup tego urządzenia trzeba właśnie postrzegać jako inwestycję, gdyż koszty poniesione na jego zakup mogą zwrócić się bardzo szybko.

Jak działa myjka wysokociśnieniowa? Jak jej używać?

Tego typu sprzęt doskonale nadaje się do prac porządkowych. Generowane przez nie wysokie ciśnienie umożliwia usunięcie nawet najbardziej zaschniętego brudu bez konieczności wielogodzinnego szorowania. Przy pomocy nawet małej myjki wysokociśnieniowej uda nam się dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i z łatwością je wyczyścić. Za właściwą pracę tego przyrządu odpowiada specjalna pompa, lecz by mogła ona działać potrzebne jest źródło wody. Może to być instalacja kanalizacyjna lub nawet zwyczajna beczka wypełniona cieczą. Trzeba jednak pamiętać, by była ona relatywnie czysta, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia mogą skutecznie zniszczyć konkretne podzespoły. Nie bez znaczenia są także części do myjek wysokociśnieniowych. Przewody i pistolet natryskowy powinny być wysokiej jakości, co przekłada się bezpośrednio na większą efektywność zużycia wody. Warto też zwrócić uwagę na akcesoria takie jak gąbki, szczotki czy lance natryskowe, które mają wpływ na skuteczność czyszczenia.

Nie zapomnij o innych atrybutach myjek wysokociśnieniowych

Pozostałe parametry uznaje się za nieco mniej istotne w kontekście myjek. Warto jednak wiedzieć, że urządzenia te charakteryzują jeszcze inne wartości. Podanie wody, często utożsamiane z wydajnością, oscyluje w granicach 300-600 litrów na godzinę. Ma to jednak drugorzędne znaczenie tak samo jak maksymalna temperatura wody w dopływie. Z reguły nie może ona przekraczać 40-50 stopni, lecz technologia tak poszła do przodu, że obecnie na rynku dostępne są myjki wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody. Poprzez tego typu funkcjonalność łatwiej pozbyć się uciążliwych zabrudzeń, niemożliwych do usunięcia w klasyczny sposób.

Dodatkowe akcesoria mają swoje konkretne przeznaczenie. Sprzęt wysokiej klasy zazwyczaj posiada pianownicę, której zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń dużo szybciej. Również zbiornik na detergent odgrywa dość istotną rolę. Myjka wykorzystująca do pracy specjalny płyn powinna go posiadać, a nas powinna interesować jego pojemność oraz czy jest on przezroczysty, by móc na bieżąco monitorować poziom środka czyszczącego.

Na trwałość sprzętu w dużej mierze odpowiadają materiały, z którego został zbudowany. Ważnym elementem konstrukcyjnym jest zatem pompa do myjki wysokociśnieniowej. Ta wykonana z aluminium charakteryzuje się dłuższą żywotnością i montuje się ją w solidnej jakości modelach. Maszyny przeznaczone do zadań z kategorii ciężkiej posiadają natomiast pompę wykonaną z mosiądzu.

Na rynku znaleźć można różnego rodzaju napędy. Myjki elektryczne są jednak najbardziej popularne. Te z silnikiem spalinowym lub hybrydy są relatywnie drogie i znajdują użytek głównie u zawodowców.

Filtruj według

Cena
0 799
Producent
więcej... mniej
Gwarancja
więcej... mniej
Waga (kg)
więcej... mniej
Rodzaj pompy
więcej... mniej
Ciśnienie robocze (bar)
więcej... mniej
Maksymalny wydatek wody (L/godz)
więcej... mniej
Maksymalna temeperatura wody (°C)
więcej... mniej
Bęben na wąż
więcej... mniej
Długość węża (m)
więcej... mniej
Zbiornik na detergent
więcej... mniej
Wbudowany filtr wody
więcej... mniej
Koła transportowe
więcej... mniej

Promocje

Sklep internetowy SpecNarzedzia.pl dilerem sprawdzonych marek

Na zakup odpowiedniego sprzętu ma wpływ wiele czynników. Ciężko zatem jednoznacznie stwierdzić jaka myjka wysokociśnieniowa jest najlepsza, ponieważ wybór właściwego urządzenia powinien odbywać się na podstawie jego głównego przeznaczenia. Jeśli jednak nie wiemy, który model wybrać warto skontaktować się z konsultantami naszego sklepu. Z chęcią oni pomogą w wyborze i określą czy dana maszyna znajdzie zastosowanie w naszym domu.

Jeśli więc szukamy taniej i dobrej myjki wysokociśnieniowej warto wejść na stronę SpecNarzędzia.pl i tam dokonać zakupu. W swojej ofercie posiadamy urządzenia takich marek jak Bosch, Bradas, HiKoki, Karcher, Kruzer, LavorMakita czy NAC. Bogata oferta sprawia, że istnieją duże szanse na wybranie przyrządu zaspokajającego nasze potrzeby. W asortymencie posiadamy sprzęt, który zajmuje wysokie miejsca w rankingu myjek wysokociśnieniowych, dlatego też niemal każdy klient powinien być zadowolony z dokonanej inwestycji.

Przy naszym sklepie funkcjonuje także serwis, który jest również serwisem myjek wysokociśnieniowych. Dzięki niemu żadna pogwarancyjna awaria urządzenia nie jest straszna i nie będzie ona równoznaczna z koniecznością zakupu nowego sprzętu.