Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów
Kosiarki Do Trawy
Kosiarki Do Trawy

Wiosna to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie do życia budzi się wiele roślin. Jasnozielone liście drzew i rosnące kwiaty to niezwykle urokliwy widok. Słuchając śpiewu ptaków i patrząc na rozwijającą się przyrodę wielu ludzi zapomina o problemach. Ich dusza się raduje, gdy mogą beztrosko spędzić choć kilka chwil na łonie natury. Cząs...

Wiosna to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie do życia budzi się wiele roślin. Jasnozielone liście drzew i rosnące kwiaty to niezwykle urokliwy widok. Słuchając śpiewu ptaków i patrząc na rozwijającą się przyrodę wielu ludzi zapomina o problemach. Ich dusza się raduje, gdy mogą beztrosko spędzić choć kilka chwil na łonie natury. Cząstkę tego raju można jednak przenieść do własnego domu, ogrodu czy na działkę. Ile na świece jest posesji, tyle pomysłów zagospodarowania. Jeden element jednak wszędzie się powtarza – zadbany trawnik. Równo przycięta murawa to wizytówka każdego domu. Piękny zielony dywan zachęca dzieci do zabawy, a dorosłych do częstego grillowania. Jak się do tego przygotować? Nie, nie wystarczy kupić zabawki dla naszych pociech i kiełbasę na ognisko. Do przygotowania terenu pod rekreację potrzebujemy odpowiedniego sprzętu.

Więcej

Podkategorie

 • Kosiarki Elektryczne Do Trawy

  Kosiarki Elektryczne Do Trawy

  Dbanie o własny ogród wymaga wiele pracy oraz zaangażowania. Na szczęście istnieją urządzenia, które ułatwiają nam te zadania. Kosiarka elektryczna do trawy to idealne rozwiązanie na działkę czy do niewielkiego, przydomowego ogródka. Kosiarki elektryczne są przede wszystkim wygodne w użyciu, stosunkowo nieduże, lekkie i zwrotne. Ich dodatkowym atutem jest niska emisja hałasu, dzięki czemu nie rozwścieczymy sąsiadów, często pielęgnując swój przydomowy trawnik.

  Małe i zwrotne łatwo się prowadzi, zatem koszenie trawnika staje się przyjemne i bezproblemowe. W naszym sklepie z elektronarzędziami znajdziesz wysokiej jakości modele kosiarek takich firm jak Black&Decker, Bosch, Einheell, Hitachi, Makita, Nac, Oleo-Mac, Skil dostępne w atrakcyjnych cenach.

 • Kosiarki Spalinowe Do Trawy

  Kosiarki Spalinowe Do Trawy

  Każdy z nas chciałby wiosną czy latem wyjść przed dom i cieszyć się wolnym czasem. Ogród to wspaniałe miejsce do rekreacji. Można tam się zrelaksować, poczytać książkę, rozwiązywać krzyżówki leżąc na hamaku czy po prostu odpocząć od trudów otaczającego świata. Odseparowanie się od codzienności dobrze wpływa na samopoczucie i działa pro zdrowotnie. Kwitnące drzewa to na pewno piękny widok, ale bujna trawa może przyprawiać o palpitację serca. Równy trawnik to bardzo ważny element ogrodu, który przyciąga wzrok. Prace ogrodowe są bardzo męczące i trudne, ale dają mnóstwo satysfakcji, szczególnie gdy końcowy efekt rzuca na kolana. Jak sprawić, by murawa była prawdziwą ozdobą? Wystarczy do tego odpowiednie urządzenie jakim jest kosiarka elektryczna lub spalinowa.

Kosiarki Do Trawy

Jest 99 produktów.

Wiosna to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie do życia budzi się wiele roślin. Jasnozielone liście drzew i rosnące kwiaty to niezwykle urokliwy widok. Słuchając śpiewu ptaków i patrząc na rozwijającą się przyrodę wielu ludzi zapomina o problemach. Ich dusza się raduje, gdy mogą beztrosko spędzić choć kilka chwil na łonie natury. Cząstkę tego raju można jednak przenieść do własnego domu, ogrodu czy na działkę. Ile na świece jest posesji, tyle pomysłów zagospodarowania. Jeden element jednak wszędzie się powtarza – zadbany trawnik. Równo przycięta murawa to wizytówka każdego domu. Piękny zielony dywan zachęca dzieci do zabawy, a dorosłych do częstego grillowania. Jak się do tego przygotować? Nie, nie wystarczy kupić zabawki dla naszych pociech i kiełbasę na ognisko. Do przygotowania terenu pod rekreację potrzebujemy odpowiedniego sprzętu.

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 99 elementów

Technologiczny majstersztyk - kosiarki elektryczne. Wygodne cięcie, cicha praca

W naszym asortymencie znajduje się wyposażenie dedykowane dla każdego ogrodnika, zarówno profesjonalisty jak i amatora. Znajdują się tu tu m.in. funkcjonalne kosiarki elektryczne, spalinowe i akumulatorowe. Dzięki nim z uda się zaprowadzić porządek na posesji, a wszystko to odbędzie się bez nadmiernego wysiłku i za pomocą najlepszych narzędzi.

Elektryczne urządzenia do ścinania trawy znajdują zastosowanie na małych i średnich powierzchniach. Dedykowane są one dla trawników o powierzchni do 500 m². Zasilanie prądem z sieci nie emituje spalin, dlatego praca z nimi nie powoduje powstawania nieprzyjemnych zapachów. Nowoczesna kosiarka z napędem to idealny wybór dla kobiet i osób starszych, którzy poszukują wygodnej i funkcjonalnej maszyny niewymagającej użycia dużej siły. Jednak nie tylko, ta funkcja jest niezwykle przydatna w przypadku koszenia większych trawników. Modele te mają stosunkowo małą szerokość cięcia ze względu na ograniczoną moc silnika. Są one jednak łatwe w obsłudze i konserwacji.

Tego typu sprzęt jest czasem wyposażony w bardzo przydatną funkcję. Kosiarka elektryczna z mulczowaniem to świetna opcja dla osób skrupulatnie dbających o stan trawnika. Czym jest ten zabieg? Polega on na wytworzeniu ekologicznego nawozu poprzez rozdrobnienie pokosu i pokrycie jego cienką warstwą powierzchni murawy. W efekcie gleba staje się lepszej jakości i spowalnia wzrost chwastów. Urządzenia wyposażone w ten system wytarzają zatem mniejszą ilość odpadów ogrodowych.

Elektryczny silnik posiada pewne ograniczenia. Optymalna długość przewodu, która zapewni komfortową pracę to ok. 25m. Wraz z jego wydłużeniem spada napięcie, dlatego nie należy korzystać z tego urządzenia w odległości większej niż 40 m od źródła zasilania. W przypadku większych odległości zaleca się stosowanie przedłużaczy o przekroju żył 2,5mm, jednak nawet z takimi przedłużaczami nie zaleca się stosowania ich na odległościach większych jak 100m. Tego typu maszyny poleca się szczególnie indywidualnym konsumentom dbającym o stan murawy w przydomowym niewielkim ogrodzie.

„Czy Panowie muszą tak hałasować od bladego świtu?” Nie muszą jeśli zastosują kosiarkę akumulatorową!

Jeśli nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego, a mimo to chcemy pracować z silnikiem elektrycznym, idealnym rozwiązaniem jest dobra kosiarka akumulatorowa. Ten typ urządzeń dedykowany jest do koszenia trawy głównie na małych powierzchniach. To idealne rozwiązanie, gdy trawnik ma strome zbocza i złożony układ. Maszyna ta jest niewielkich rozmiarów, co ułatwia poruszanie się z nią pomiędzy rabatkami, krzewami czy ciasno rosnącymi drzewami. Pamiętajmy jednak, że użycie jej wymaga naładowania akumulatora. Jest to czasochłonny proces, który warto zaplanować ze sporym wyprzedzeniem. Cechą charakterystyczną tej maszyny jest generowany niski poziom hałasu i brak wydzielania gazów spalinowych. Jaką moc posiada tego typu sprzęt? W najnowocześniejszych modelach może ona wynosić nawet 56V. Na rynku spotyka się natomiast głównie nieco słabsze urządzenia 18 lub 36V. Całkowicie to jednak wystarcza do koszenia powierzchni wynoszącej nawet do 600 - 1000m2.

„Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem.” - C. Monet
Stwórz kolejny cud natury z kosiarką spalinową.

Właścicielom dużych obszarów zieleni, bez dostępu do prądu elektrycznego polecane są profesjonalne kosiarki spalinowe wyposażone w silnik renomowanych producentów Briggs & Stratton, SubaruEmak, Honda czy Lamborghini. Tego typu urządzenia posiadają dużą moc w przedziale od 3,5 do 5,5 KM, co idealnie sprawdza się w przypadku cięcia wysokiej lub mokrej trawy. Większa moc motoru umożliwia zastosowanie ostrza o większej efektywnej szerokości cięcia, dzięki czemu możemy szybciej poradzić sobie ze skoszeniem dużej powierzchni zieleni. Maszyny te pracują jednak dosyć głośno i wytwarzają szkodliwe spaliny, dlatego też większość z nich wyposażona jest w katalizator i obudowę tłumiącą hałas. Poprawia to komfort pracy i pozytywnie wpływa na stan atmosfery. Jest to zatem doskonały wybór dla każdego, kto dba o przyrodę i ekologię stawia na bardzo wysokim miejscu w swojej hierarchii wartości. Co natomiast zrobić jeśli powierzchnia trawnika przekracza 1000m²? Odpowiedź jest prosta. Należy wybrać samojezdną kosiarkę, która odmieni wygląd każdego ogrodu.

Kosiarki do trawy i ich istotne parametry. Na co zwrócić uwagę?

Pielęgnacja każdego przydomowego trawnika wymaga dużo nakładu pracy. Z profesjonalnymi elektronarzędziami można jednak uzyskać doskonałe wyniki przy mniejszym nakładzie pracy.

Aby efektywnie dbać o trawnik, ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu. Podstawowym kryterium, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę przed zakupem jest rozmiar koszonej powierzchni. W małych ogrodach idealnie sprawdzą się cichsze modele elektryczne. Pamiętać jednak należy, że przewód może przeszkadzać tam, gdzie występują liczne drzewa, krzewy czy klomby. W takim przypadku idealną alternatywą może okazać się urządzenie o zasilaniu akumulatorowym, które podczas pracy nie musi być zasilane z gniazdka elektrycznego. Do koszenia dużych połaci trawy (powyżej 500 m2) najodpowiedniejsza będzie zaś bardziej wydajna maszyna z silnikiem spalinowym.

Ważna jest także szerokość robocza (szerokość cięcia). Im jest ona większa, tym sprawniej skosimy cały trawnik. Nie bez znaczenia jest też łatwość prowadzenia i zwrotność kosiarki. Tę pierwszą cechę gwarantują między innymi koła na łożyskach. W naszym sklepie znajduje się wiele modeli posiadających napęd, który jeszcze bardziej ułatwia pracę w ogrodzie. Najbardziej uniwersalnym i wytrzymałym sprzętem wydaje się jednak urządzenie bez napędu, sterowane ręcznie w sposób całkowicie manualny.

Dokonując zakupu kosiarki do trawy, warto zwrócić uwagę także na pojemność zbiornika na trawę. Powinna być ona wystarczająca w stosunku do powierzchni, którą zamierzamy kosić. Większy kosz rzadziej trzeba opróżniać, co przekłada się na poprawę efektywności w stosunku do czasu pracy. W ofercie naszego e-sklepu dostępne są urządzenia z pojemnikiem - 40, 45, 50 czy 60 litrów. Z dużym zbiornikiem wypełnionym po brzegi, bez wątpienia pracuje się znacznie ciężej, dlatego konieczne jest jego dokładne opróżnienie. Dla osób, które nie potrzebują kosza na trawę poleca się natomiast coraz popularniejsze kosiarki z wyrzutem bocznym lub tylnym.

Sezon się kończy? – dokonaj serwisu kosiarki do trawy

Wyposażenie ogrodnicze musi być regularnie czyszczone i poddawane odpowiedniej konserwacji. Wpływa to na jego dłuższą żywotność, lepszą wydajność pracy, optymalne spalanie paliwa czy emisję spalin. Sezonowe czyszczenie kosiarek zapobiega również korodowaniu ostrzy tnących. Niedostatecznie czyste i ostre noże będą nadrywać delikatne listki trawy, wpływając na zły wygląd i kondycję trawnika. Ważne jest więc staranne czyszczenie narzędzi po każdym ich użyciu. Przed rozpoczęciem tego zadania należy dla bezpieczeństwa odłączyć przewód zasilający od źródła prądu. Urządzeń wyposażonych w silnik elektryczny nie powinno się myć wodą, gdyż może to prowadzić do uszkodzenia napędu i kosztownych napraw. Tę metodę można natomiast zastosować w przypadku maszyn z motorem spalinowym. Pozbywanie się zanieczyszczeń w ten sposób musi być jednak poprzedzone zapoznaniem się z dokładną procedurą pielęgnacyjną zawartą w instrukcji obsługi.

Warto również zadbać o konserwację sprzętu, którą można przeprowadzić samodzielnie lub zlecając to zadanie wykwalifikowanemu serwisowi ogrodniczemu. Dokona on dokładnego przeglądu urządzenia, począwszy od wyregulowania silnika po wyważenie ostrzy. Konserwację przeprowadza się na zakończenie sezonu, czyli jesienią, natomiast serwisowanie - przed sezonem. Należy pamiętać także, aby przed zimą opróżnić zbiornik z paliwa. Stara benzyna może zablokować gaźnik i spowodować problem z uruchomieniem silnika. Czyszcząc maszynę powinno się zadbać o własne bezpieczeństwo. Tego typu urządzenia posiadają wiele ostrych krawędzi, co stanowi potencjalne zagrożenie. Ubiór ochronny tj. rękawice, długie spodnie, zakryte buty wydaje się zatem być niezbędny.

Dobra kosiarka tylko w SpecNarzedzia.pl

W naszym sklepie znajduje się bardzo szeroki wachlarz urządzeń ogrodowych. Znaleźć tu można różnego rodzaju kosiarki. Niektóre z nich są lepiej wyposażone, inne słabiej. Każdą z nich łączy jednak jedno – to wysokiej klasy sprzęt renomowanych firm. Posiadamy modele między innymi takich marek jak Back&Decker, Bosch, Makita, Hitachi, Victus, Oleo-Mac, Einhell i NAC. Gwarantują one wysoką jakość i niezawodność. Kupując w SpecNarzedzia.pl, każdy ma pewność, że otrzyma dobrej klasy produkt i doświadczy profesjonalnej obsługi. Właściwy wybór bez wątpienia wpłynie na jakość i komfort pracy, a także na efektowny wygląd trawnika. Które urządzenie sprawdzi się najlepiej? To sprawa indywidualna, lecz nasi doświadczeni doradcy pomogą w doborze najbardziej odpowiedniego modelu.

Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
0 3224
Producent
Gwarancja
więcej... mniej
Model silnika
więcej... mniej
Moc (KM)
245 750
Pojemność skokowa silnika (cm3)
98 196
Obudowa
więcej... mniej
Szerokość robocza (cm)
40 56
Regulacja wysokości koszenia
więcej... mniej
Minimalna wysokość koszenia (mm)
20 25
Maksymalna wysokość koszenia (mm)
60 75
Pojemność kosza (L)
40 75
Średnica kół przednich (cm)
15 20
Średnica kół tylnich (cm):
15 30
Przeznaczenie
więcej... mniej
Rodzaj kosiarki
więcej... mniej
Napęd na koła
więcej... mniej
Rozruch
więcej... mniej

Promocje