Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów
Urządzenia Rozruchowe (Boostery)
Urządzenia Rozruchowe (Boostery)

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas posiada samochód. Auto sprawdza się w codziennym życiu np. podczas drogi do pracy czy wyprawy na zakupy. Komunikacja miejska nie zawsze spełnia nasze oczekiwania więc własny pojazd to coś, co uniezależnia nas od innych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że o samochód i wszystkie jego komponenty trzeba dbać. ...

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas posiada samochód. Auto sprawdza się w codziennym życiu np. podczas drogi do pracy czy wyprawy na zakupy. Komunikacja miejska nie zawsze spełnia nasze oczekiwania więc własny pojazd to coś, co uniezależnia nas od innych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że o samochód i wszystkie jego komponenty trzeba dbać. Szczególną opieką powinny zostać objęte akumulatory, bo to dzięki nim możemy uruchomić auto. Problem z rozruchem związany jest zazwyczaj z rozładowanym akumulatorem w samochodzie. Warto więc posiadać urządzenie, które pozwoli na awaryjny start silnika. Gama tych urządzeń jest bardzo bogata i sprawdza się we wszystkich akumulatorów. 

Więcej

Urządzenia Rozruchowe (Boostery)

Jest 12 produktów.

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas posiada samochód. Auto sprawdza się w codziennym życiu np. podczas drogi do pracy czy wyprawy na zakupy. Komunikacja miejska nie zawsze spełnia nasze oczekiwania więc własny pojazd to coś, co uniezależnia nas od innych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że o samochód i wszystkie jego komponenty trzeba dbać. Szczególną opieką powinny zostać objęte akumulatory, bo to dzięki nim możemy uruchomić auto. Problem z rozruchem związany jest zazwyczaj z rozładowanym akumulatorem w samochodzie. Warto więc posiadać urządzenie, które pozwoli na awaryjny start silnika. Gama tych urządzeń jest bardzo bogata i sprawdza się we wszystkich akumulatorów. 

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Rozładowany akumulator? Nie panikuj! Użyj prostownika, kabli rozruchowych lub urządzenia rozruchowego

Uruchomienie auta w niskiej temperaturze często staje się wyzwaniem. Nawet nowe akumulatory mają tendencję do rozładowywania się w skrajnie niskich temperaturach. W takiej sytuacji jesteśmy często zdani na względy innych kierowców. Musimy liczyć na ich uprzejmość gdy chcemy użyć kabli do rozruchu. Takiej sytuacji można jednak uniknąć decydując się na zakup przenośnego urządzenia rozruchowego. Innym rozwiązaniem tego problemu jest prostownik. Z tego rozwiązania jednak nie skorzystamy poza domem, gdyż wymaga on zasilania prądem sieciowym.

Z urządzeniem rozruchowym do samochodu osobowego sam poradzisz sobie z rozruchem

Akumulator nie działa i nie ma kogo prosić o pomoc? Zainwestuj w przenośny rozruch. Czy takie urządzenie istnieje? Czym ono jest i jak działa? W telegraficznym skrócie można ująć, że jest to akumulator z wbudowanymi przewodami służący do awaryjnego rozruchu, który umieszczono w plastikowej obudowie. Posiada on czasem dodatkowe gadżety takie jak wyświetlacz czy sprężarka. Co można uznać za główną zaletę tego sprzętu? Jest on stosunkowo niewielkich rozmiarów, co bezpośrednio przekłada się na funkcjonalność i mobilność. Użycie kabli rozruchowych niesie za sobą konieczność posiadania sprawnego akumulatora. Noszenie całego takiego zestawu może być zatem nieco kłopotliwe.

W przypadku urządzeń rozruchowych wszystkie te elementy tworzą jeden układ, co ułatwia ich transport i przechowywanie. Można je wrzucić do bagażnika i skorzystać w sytuacji kryzysowej niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy. Rozwiązanie to jest zatem bardzo praktyczne. By urządzenie mogło działać i magazynować energię wyposażono je w ładowarkę. Pozwala ona w prosty sposób naładować znajdujący się w środku akumulator. Produkt tego typu to źródło mobilnej energii, które działa niezależnie od tego czy w pobliżu znajduje się jakieś źródło zasilania sieciowego.

Czy prostownik z rozruchem zastąpi booster?

Funkcja rozruchu dostępna jest także w niektórych prostownikach. Ich działanie jest analogiczne jak w typowym urządzeniu rozruchowym. Jedną z wad tego rozwiązania jest zasilanie prądem sieciowym. Brak wbudowanego akumulatora ogranicza zatem jego funkcjonalność. Zastosowanie znajduje on jednak u handlarzy, w komisach samochodowych czy u osób prywatnych. Myśląc o prostowniku z funkcją rozruchu z reguły mamy przed oczami transformatorowy wariant tego urządzenia, który jest dosyć dużych rozmiarów. Mówi się, rozruch z tego urządzenia jest niebezpieczny dla samochodu. Nie jest to jednak do końca prawdą. Jego skuteczność zależy od wykonania całej procedury rozruchu w poprawny sposób. Jest ona opisana w każdej instrukcji obsługi i poradzi sobie z nią każdy użytkownik. Tego typu urządzenia posiadają szereg zalet. Większość z nich jest na tyle mocna i wytwarza tak duży prąd rozruchowy, że umożliwia rozruch nie tylko samochodów osobowych z silnikiem benzynowym czy diesla. Sprzęt ten radzi sobie doskonale z uruchomieniem vanów, lekkich ciężarówek, a nawet traktorów. Urządzenia te są wykonane w solidny sposób i cieszą się wysokim poziomem bezawaryjności. Tego typu sprzęt jest stosunkowo tani, co często przekłada się na podstawowe kryterium wyboru.

Filtruj według

Cena
120 1420
Producent
Prąd rozruchu (A)
więcej... mniej
Szczytowy prąd rozruchu (A)
więcej... mniej
Pojemność wbudowanego akumulatora (Ah)
więcej... mniej
Napięcie rozruchu (V)
więcej... mniej
Wbudowana latarka
więcej... mniej
Ilość wyjść USB
więcej... mniej
Ilość wyjść 12V
więcej... mniej

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Czy booster to najpopularniejsza metoda awaryjnego rozruchu?

Na rynku znajduje się wiele urządzeń rozruchowych. Korzystać z nich można w przypadku awaryjnego uruchomienia samochodu z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Gama ich modeli i rodzajów jest także niezwykle obfita. Podstawowym urządzeniem tego typu jest popularny booster. Ma on kompaktowe rozmiary. Z wyglądu przypomina niedużą walizkę, a jego waga nie przekracza 20kg. To najskuteczniejszy sposób na rozruch silnika z całkowicie rozładowanym akumulatorem. Sprzęt ten przeznaczony jest głównie do użytku domowego, dla dealerów, komisów samochodowych oraz firm posiadających własną flotę pojazdów. Najbardziej zaawansowane urządzenia tego typu to wydatek rzędu nawet 1000zł. Cena często jest odzwierciedleniem jakości i parametrów sprzętu. Warto jest zatem zainwestować w produkt, który na pewno nas nie zawiedzie.

Najlepsze urządzenia do wspomagania rozruchu wytwarzają prąd o natężeniu nawet 2200A. Tak wysoka wartość pozwala na uruchomienie silników o bardzo dużej pojemności. Trzeba zapamiętać, że czym większa wartość szczytowego prądu rozruchu tym większy silnik można odpalić. To właśnie ten parametr powinien być kluczowy przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Zaleca się jednak zakup boostera o nieco większej mocy niż wynika to z zapotrzebowania. Zapewni to pewniejszy rozruch. Trzeba też pamiętać, że jest to narzędzie akumulatorowe. Zaleca się więc przetrzymywać je w temperaturze pokojowej. Urządzenie to przy niskich temperaturach traci skuteczność i spada jego moc. Nie poleca się zostawiać go zimą np. w samochodzie.

Jakie jeszcze zalety posiada tego typu urządzenie? Warto podkreślić, że użycie tego sprzętu jest całkowicie bezpieczne dla elektroniki w samochodzie. Nawet niewłaściwe podłączenie nie spowoduje wystrzelenia poduszek powietrznych czy awarii ABS. Niektóre z urządzeń posiadają funkcję podtrzymania. Po podłączeniu sprzętu do gniazda zapalniczki samochodowej pozwala ona odłączyć i wymienić akumulator bez utraty ustawień elektrycznych. Wbudowany pojemny akumulator umożliwia także wielokrotne próby rozruchu bez konieczności ładowania urządzenia. Jeśli natomiast taka potrzeba wystąpi, można tego dokonać prądem sieciowym lub pochodzącym z gniazdka 12V znajdującym się w kabinie samochodu. Ważnym atutem tego urządzenia jest dioda LED, która informuje o poziomie mocy akumulatora. Należy pamiętać, że nawet w pełni naładowany, lecz nieużytkowany booster może się rozładować. Wskaźnik ten poinformuje użytkownika o stanie urządzenia i ewentualnej konieczności jego naładowania.

W zależności od modelu, sprzęt ten może służyć jako rozruch dla akumulatorów o napięciu nawet do 24V. Wiele urządzeń tego typu posiada także gniazdo USB. Dzięki temu stają się one świetną przenośną ładowarką do laptopów czy telefonów komórkowych. Rozruchy mogą być zatem prawdziwymi „kombajnami”, które zastosowanie znajdą nie tylko podczas uruchomiania samochodu. Tego typu urządzenie ma jednak jedną zasadniczą wadę. Jest to dosyć drogie rozwiązanie. Inwestycja jednak spłaca się w czasie, gdyż za pomocą tego sprzętu istnieje możliwość reanimacji akumulatorów będących nawet w bardzo słabej kondycji.

Wkracza nowa technologia! Klękajcie narody przed ultrastarterem!

Jeszcze innym rodzajem tego typu urządzeń są ultrastartery kondensatorowe. Produkty te stanowią nowość na rynku i są odpowiedzią na ciągle rozwijającą się technologię. Rozmiary tego urządzenia zostały drastycznie zredukowane. Nie posiadają też żadnej baterii ani akumulatora, a więc nie wymagają ich konserwacji. Działa ono w technologii kondensatorowej. Na czym to polega? Urządzenie zaprojektowano w taki sposób, by potrafiło przyjąć i momentalnie oddać duży prąd ładowania w cyklu ciągłym. Zadaniem tego bezobsługowego urządzenia nie jest zatem długotrwałe przetrzymywanie energii. Ważną zaletą tego urządzenia jest możliwość rozruchu silników benzynowych, a także o małej pojemności diesli. Według producenta sprzęt ten jest w stanie ożywić całkowicie rozładowany akumulator. Startery są też bardzo trwałe. Ich żywotność wynosi nawet 10 lat. Przez cały ten okres urządzenie działa bez zauważalnego pogorszenia się parametrów. Jest ono także w pełni bezpieczne dzięki zabezpieczeniom przeciwko zwarciu i odwrotnej biegunowości.

Uruchom swój samochód za pomocą power banka

Całkowitym novum na rynku są akumulatory wspomagające rozruch. To kieszonkowe akumulatory o bardzo dużej pojemności, które wspomagają uruchomienie motocykla, traktorka ogrodowego czy nawet samochodu osobowego. Niech jego małe gabaryty nie mylą potencjalnego kupca. To małe urządzenie potrafi naprawdę wiele i sprawdzi się szczególnie u posiadaczy samochodów o małej pojemności silnika. Jest to zatem świetna alternatywa dla innych urządzeń rozruchowych, które zajmują więcej miejsca. Jump starter może działać także jako power bank. Urządzenia te często posiadają wbudowane diody LED, które sprawdzają się jako latarka.

Postaw na sprawdzone rozwiązania – zakupy tylko w SpecNarzedzia.pl!

SpecNarzedzia.pl zajmuje się sprzedażą urządzeń tylko najlepszych marek. Dlatego też w ofercie naszego sklepu znajdują się urządzenia firmy Ideal i Telwin. Są to producenci, którzy specjalizują się w przemysłowej produkcji urządzeń do ładowania akumulatorów. Ich sprzęty są bardzo wysokiej jakości, a ceny bardzo konkurencyjne. Klienci wysoko oceniają te produkty i są w pełni zadowoleni z ich zakupu. Obie te firmy standardowo stosują dwuletnią gwarancję w systemie door to door. Jest to rozwiązanie sprawdzone na przestrzeni czasu. W opinii klientów jest ono niezawodne. Skraca czas transportu do producenta i powrotu do kupującego. Tego typu rodzaj gwarancji odbywa się także bez pośredników, dlatego każdy klient może samodzielnie ustalić szczegóły transportu i gwarancji.