Urządzenie rozruchowe i powerbank Yato - rzecz którą warto posiadać

 

Technologia ciągle się zmienia. Obecnie jesteśmy świadkami elektronicznej rewolucji. Producenci prześcigają się w nowatorskich rozwiązaniach i dążą do tego, by ich urządzenia zajmowały jak najmniej miejsca, jednocześnie spełniając wiele funkcji. Nie inaczej jest w przypadku firmy Yato, która w swojej ofercie posiada multum takich przyrządów. Dziś przedstawimy jeden z nich. Przyda się on kierowcom oraz wszystkim użytkownikom urządzeń elektronicznych. O czym mowa?

Mamy zaszczyt zaprezentować urządzenie rozruchowe powerbank YT-83082. Ten niewielkich rozmiarów sprzęt może zdziałać naprawdę wiele. Posiada on dwie główne funkcje, które postaramy się dokładnie przedstawić. Pierwszą z nich stanowi przenośne i bezprzewodowe źródło energii. Wbudowany akumulator o pojemności 12 tys mAh jest w stanie zasilać większość urządzeń przez długi czas. Często powerbanki służą głównie do ładowania telefonów, lecz to narzędzie z powodzeniem przyda się w trakcie uzupełniania energii w laptopach, tabletach czy nawigacjach samochodowych. Producenci tej przenośnej baterii pomyśleli przyszłościowo. W swoim projekcie uwzględnili oni dwa porty USB, które umożliwiają ładowanie dwóch urządzeń w tym samym czasie. 

Przyszedł moment na zaprezentowanie funkcjonalnej ciekawostki. Wielu z nas zapewne nie będzie w stanie uwierzyć, że tak małe urządzenie będzie w stanie wyciągnąć pomocną dłoń gdy padnie nam akumulator w samochodzie. Dołączone do zestawu zaciski wystarczy podpiąć pod odpowiednie klemy akumulatora i spróbować uruchomić silnik. Jumpstarter Yato w tym momencie wygeneruje szczytowy prąd rozruchowy 500A, którego może brakować do skutecznego włączenia jednostki napędowej zasilanej paliwem diesla lub benzyną. To urządzenie sprawdzi się także przy awaryjnym rozruchu motocykli, łodzi czy quada. 

Czy takie urządzenie warto mieć na swoim wyposażeniu? Zdecydowanie tak. Powerbank i urządzenie rozruchowe w jednym może nas uratować w najmniej spodziewanym momencie. Musimy jednak pamiętać, że posiada on akumulator. Każdy przyrząd zasilany baterią musi być przechowywany w odpowiedniej temperaturze i nie możemy go doprowadzić do stanu głębokiego rozładowania. O tym poinformuje nas podświetlany wyświetlacz LCD, na którym znajdziemy informacje o podstawowych parametrach tego narzędzia.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć