Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów
Prostowniki Do Akumulatorów
Prostowniki Do Akumulatorów

Niewyłączone światła lub radio, siarczysty mróz to tylko niektóre bodźce powodujące problem z rozruchem. Nadmierne korzystanie z urządzeń elektrycznych może powodować szybką kapitulację akumulatora. Ogniwo w kiepskiej kondycji nie poradzi sobie z uruchomieniem silnika, a kierowca nie usłyszy przyjemnego pomruku silnika, który zazwyczaj wydobywał...

Niewyłączone światła lub radio, siarczysty mróz to tylko niektóre bodźce powodujące problem z rozruchem. Nadmierne korzystanie z urządzeń elektrycznych może powodować szybką kapitulację akumulatora. Ogniwo w kiepskiej kondycji nie poradzi sobie z uruchomieniem silnika, a kierowca nie usłyszy przyjemnego pomruku silnika, który zazwyczaj wydobywał się spod maski po przekręceniu kluczyka. Brak reakcji na próbę rozruchu nie musi oznaczać poważnej awarii akumulatora i konieczności jego wymiany. Jeśli nie posiada on śladów uszkodzeń mechanicznych prawdopodobnie wystarczy go naładować, by wrócił do świata żywych. Całkowite rozładowanie ogniwa bez możliwości jego uratowania to zjawisko niezwykle rzadkie, więc bezwzględnie należy podjąć próbę jego reanimacji.   

Więcej

Prostowniki Do Akumulatorów

Jest 66 produktów.

Niewyłączone światła lub radio, siarczysty mróz to tylko niektóre bodźce powodujące problem z rozruchem. Nadmierne korzystanie z urządzeń elektrycznych może powodować szybką kapitulację akumulatora. Ogniwo w kiepskiej kondycji nie poradzi sobie z uruchomieniem silnika, a kierowca nie usłyszy przyjemnego pomruku silnika, który zazwyczaj wydobywał się spod maski po przekręceniu kluczyka. Brak reakcji na próbę rozruchu nie musi oznaczać poważnej awarii akumulatora i konieczności jego wymiany. Jeśli nie posiada on śladów uszkodzeń mechanicznych prawdopodobnie wystarczy go naładować, by wrócił do świata żywych. Całkowite rozładowanie ogniwa bez możliwości jego uratowania to zjawisko niezwykle rzadkie, więc bezwzględnie należy podjąć próbę jego reanimacji.   

na stronę
Pokazuje 1 - 15 z 66 elementów

Prostownik transformatorowy – zbędne zawalisko w warsztacie czy dobry wybór?

To najpopularniejsze urządzenia ładujące na rynku. Sprawdzają się one idealnie do uzupełniania energii w akumulatorach samochodów osobowych. Są one niezawodne i bardzo skuteczne w działaniu. Istotną zaletą tego sprzętu jest mało skomplikowana konstrukcja nieposiadająca zaawansowanych rozwiązań elektronicznych. Jego podstawowymi elementami strukturalnymi są transformator i mostek prostowniczy. Dzięki swej prostocie są to urządzenia niezwykle trwałe i cechują się wysoką żywotnością oraz niską ceną.

Urządzenia te można podzielić ze względu na sposób ich wykorzystania. Wyróżnia się tutaj prostowniki transformatorowe do użytku zawodowego oraz dla użytkowników indywidualnych i małych firm.

Prostownik dla każdego? Sprawdź prostownik z rozruchem

Do użytku profesjonalnego stosuje się urządzenia dysponujące większym prądem ładowania. Warsztaty samochodowe, służby porządku publicznego czy firmy dysponujące własną flotą zwykle w krótkim czasie mają do podładowania większą ilość pojazdów. Istotna w takim wypadku jest efektywność. Urządzenia poddawane są większemu obciążeniu i muszą zapewnić odpowiednio wysoki prąd ładowania przez relatywnie długi czas. Generują one prąd ładowania nierzadko dochodzący do 90A dla 12V akumulatorów.

Niektóre z nich, szczególnie te droższe, wyposażone są w mechaniczny timer wyłączania. Jest on bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Głównym jego elementem jest pokrętło, które ustawia się na konkretny czas ładowania. Pokrętło to z każdą minutą wraca do swojego wyjściowego położenia, a po osiągnięciu go – wyłącza urządzenie. Jest to niewątpliwe udogodnienie, gdyż samoczynne zakończenie ładowania nie spowoduje przegrzania i uszkodzenia akumulatora.

Tego typu urządzenia stosują z reguły dwa zakresy napięć: 12V dla samochodów osobowych i 24V dla samochodów ciężarowych. Bardzo często mogą one występować jako prostownik z rozruchem. Ich cena jest nieco wyższa, jednak pozwalają na odpalenie silnika samochodu bez konieczności pełnego naładowania akumulatora. Należy jednak zapamiętać, że jego zastosowanie ogranicza się wyłącznie do ogniw ołowiowo-kwasowych.

Na rynku znajdują się także dużo mocniejsze prostowniki niż te 12/24V. Wykorzystywane są one przez wojsko, firmy budowlane czy gospodarstwa rolne, które posiadają znacznie cięższe pojazdy o potężnych silnikach. Prąd ładowania, który potrafią one generować dochodzi nawet do 250A. Należy jednak pamiętać że tak duża moc jest okupiona zapotrzebowaniem na dostęp do gniazda siłowego.

Dla użytkowników indywidualnych oraz małych firm polecane są urządzenia o mniejszej mocy. Są one lżejsze i posiadają bardziej kompaktowe rozmiary. Ich dużym minusem jest bardzo często brak automatycznej kontroli czasu ładowania. O tym by odłączyć akumulator należy po prostu pamiętać. Obsługa urządzenia wymaga zatem pełnego poświęcenia i zaangażowania ze strony użytkownika.

Nie daj się nabrać. Zwróć uwagę na podzespoły prostownika do akumulatora

Przy wyborze tego urządzenia warto zwrócić uwagę na zastosowany materiał z którego zostało wykonane uzwojenie na transformatorze. Z racji oszczędności najczęściej stosowane jest aluminium które po pewnym czasie zaczyna się utleniać. Coraz rzadziej można spotkać podzespoły miedziane które są zdecydowanie bardziej trwałe i odporne na działanie czasu. Miedź w dalszym ciągu wykorzystuje m. in. marka Telwin, która produkuje jedne z najlepszych prostowników akumulatorowych.

Obecnie stosowane zabezpieczenia chroniące urządzenie przed zwarciem są standardem i występują niemal w każdym modelu. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się ładować zimnych akumulatorów. Grozi to spadkiem ich wydajności wskutek przegrania.

Prostownik automatyczny doskonałą alternatywą

Prostowniki mikroprocesorowe są bardziej skomplikowane w swojej budowie i posiadają więcej funkcji. Mają one wbudowany mikroprocesor, który nadzoruje proces ładowania. Dzięki temu ładowanie przebiega w sposób w 100% bezpieczny dla akumulatora oraz pozwala znacznie wydłużyć okres jego eksploatacji. Jest to stosunkowo nowy rodzaj produktu na polskim rynku. Jego w pełni automatyczna obsługa sprawia, że jest on coraz częściej wybierany przez indywidualnych klientów. Użytkowanie go nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Zadaniem operatora jest podłączenie urządzenia do akumulatora, a następnie do gniazdka sieciowego. Resztą pracy zajmie się procesor. Sam dobierze on prąd ładowania dopasowany do pojemności ogniwa i zakończy cały proces. Po naładowaniu akumulatora urządzenie przejdzie też w tryb buforowy, który polega na ciągłym mierzeniu napięcia na zaciskach i ewentualnym doładowaniu zasobnika energii. Jest to zatem bardzo inteligentny sprzęt, który w możliwie najlepszy sposób dba o kondycję akumulatora.

Prostownik elektroniczny urządzeniem dla każdego czy dla gadżeciarzy?

Prostowniki elektroniczne cechują się możliwością ładowania akumulatora bez odłączania go od instalacji elektrycznej samochodu. Rozwiązanie to ułatwia cały proces i skraca czas jego trwania. Tego typu urządzenia posiadają także szereg zabezpieczeń mających na celu podniesienie poziomu ich ochrony. Zastosowane systemy nie pozwalają na uszkodzenie sprzętu wynikające ze zwarcia „krokodylków” lub błędnego podłączenia do akumulatora. Korzystanie z tego urządzenia jest zatem bardzo proste i bezpieczne. Co ważne, można je stosować do każdego rodzaju ogniwa. Często jest ono wybierane przez posiadaczy motorówek, jachtów i żeglarzy. Z powodzeniem używa się go również do uzupełniania energii w jeździkach i samochodzikach dla dzieci. Sprawdza się ono doskonale także jako prostownik motocyklowy.

Tego typu urządzenia często posiadają funkcję odsiarczania. Proces ten polega na ładowaniu akumulatora prądem pulsującym z jednoczesnym jego częściowym rozładowywaniem. Dzięki temu możliwe jest przedłużenie życia akumulatora poprzez odzyskanie utraconej pojemności wskutek długiego użytkowania. Prostowniki automatyczne niekiedy wyposażone są w funkcję boost, której celem jest szybkie naładowanie akumulatora do poziomu umożliwiającego rozruch. Przydaje się to szczególnie w krytycznych sytuacjach, gdy samochód odmówił posługi.

Urządzenia te są niekiedy droższe, jednak oferują zdecydowanie większe spektrum zastosowań, oraz są zdecydowanie mniejsze od ich transformatorowych odpowiedników. Przechowywanie tego sprzętu nie stanowi zatem większego problemu nawet gdy mamy niewiele miejsca w garażu czy piwnicy. Często znajduje się w nich elektroniczny wyświetlacz, na którym odczytać można bieżące informacje na temat poziomu naładowania akumulatora, a także aktualnego napięcia i natężenia prądu ładowania. Dla kogo polecane są tego typu urządzenia? Jest to uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy zastanawiają się jaki prostownik do akumulatora kupić. Ich bezobsługowa konstrukcja sprawdza się tak samo w użytku domowym, jak i w komisach, warsztatach samochodowych oraz przedsiębiorstwach posiadających własne pojazdy (np. firmy kurierskie, transportowe). Jest to zatem doskonały wybór dla osób, które potrzebują urządzenia w pełni funkcjonalnego i prostego w obsłudze.

Jaki prostownik mam wybrać dla wózków widłowych?

Akumulatory trakcyjne stosowane są w dużych, niezwykle prądożernych maszynach takich jak auta elektryczne, wózki widłowe, kampery czy instalacje solarne. Do ich ładowania używa się prostowników trakcyjnych. Wytwarzają one napięcie ładowania powyżej 24V i natężenie prądu w przedziale od 30 do 100A.

Wyróżnia się także prostowniki impulsowe. Obecnie instaluje się je w wielu urządzeniach korzystających z napięcia sieciowego. Nie każdy wie, ale znajdują się one m. in. w telewizorach, komputerach czy ładowarkach telefonów komórkowych. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Jego największym atutem jest jednak niewielki rozmiar i niska masa w stosunku do przenoszonej mocy.

Akumulator nie działa. Jak można go reanimować?

W jaki sposób można naładować akumulator? Przyda się do tego dobry prostownik. Co to za urządzenie? Jest to zestaw elektronicznych elementów, które służą do zmiany napięcia przemiennego na napięcie stałe, lecz o zmiennym natężeniu, płynące tylko w jednym kierunku. Dzięki temu możliwe jest m. in. uzupełnianie energii w akumulatorach. Tego typu urządzenia stosowane są w wielu miejscach. Korzysta się z nich w energetyce, podczas zasilania niektórych maszyn czy w galwanotechnice. Nazwa prostownik występuje często w mowie potocznej i oznacza ładowarkę do akumulatorów samochodowych. Z technicznego punktu widzenia nie są to pojęcia tożsame i nie powinno się ich używać zamiennie, choć służą do tego samego. Do szybkiego rozruchu samochodu, gdy nie mamy czasu na pełne ładowanie, można także użyć boostera lub kabli rozruchowych. Stan akumulatora można sprawdzić testerem akumulatorów samochodowych w wyspecjalizowanym warsztacie samochodowym.

Jaki prostownik wybrać? Ten z oferty SpecNarzedzia.pl

W naszym sklepie znaleźć można wysokiej jakości prostowniki do ładowania akumulatorów marki Telwin czy Ideal. Są to znane przez wiele osób firmy, które cieszą się dużym zaufaniem. Produkują one niezawodne sprzęty cieszące się doskonałą opinią wśród użytkowników.

Występuje wiele typów akumulatorów. Nie każdy z nich da się naładować w ten sam sposób. Dobór odpowiedniego prostownika samochodowego nie jest zatem sprawą oczywistą. Każde z ogniw wymaga odpowiedniego traktowania. Mając to na uwadze należy wybrać odpowiednie urządzenie ładujące. Rynek jest nimi nasiąknięty. Jak więc znaleźć to co nas interesuje? Najlepiej jest zwrócić uwagę na ich budowę. To właśnie na tej podstawie najłatwiej znaleźć odpowiedni produkt.

Filtruj według

Cena
69 3305
Producent
Gwarancja
więcej... mniej
Waga (kg)
więcej... mniej
Rodzaj urządzenia
więcej... mniej
Napięcie ładowania (V)
więcej... mniej
Maksymalny prąd ładowania (A)
więcej... mniej
Maksymalny prąd rozruchu (A)
więcej... mniej
Minimalna pojemność akumulatora (Ah)
więcej... mniej
Maksymalna pojemność akumulatora (Ah)
więcej... mniej
Regulacja parametrów
więcej... mniej
Tryb szybkiego ładowania
więcej... mniej
Automatyczne wyłączanie
więcej... mniej
Funkcja odsiarczania
więcej... mniej
Funkcje diagnostyczne
więcej... mniej

Promocje