Prace monterskie bywają długotrwałe. Ciągłe kręcenie śrubokrętem staje się męczące i nadmiernie obciąża stawy. Fachowcy próbują uniknąć tego problemu stosując wkrętarki, lecz nie zawsze jest miejsce, by manewrować sporych rozmiarów narzędziem wśród przewodów, kabli czy innych elementów. Firma Wiha wyszła temu naprzeciw. Już jakiś czas temu niemiecka firma wypuściła na rynek przełomowe rozwiązanie jakim bez wątpienia był wkrętak dla elektryków SpeedE. Stał się on podstawowym narzędziem, które potrafi zastąpić niejeden komplet śrubokrętów.

Zestaw wkrętaków Wiha czy elektryczny zamiennik?

Każdy monter zdaje sobie sprawę z tego, że ręczne dokręcanie śrub przez długi czas negatywnie odbija się na zdrowiu. Występujące podczas tej czynności obciążenia nadgarstków po latach pracy wywołują ból lub zwyrodnienia. Dzięki wkrętakowi Wiha możemy o tym zapomnieć. Wbudowany weń niewielki elektryczny silnik napędzany akumulatorem wykona pracę za nas. Zrobi to nawet dwa razy szybciej, niż byśmy wykonywali ją samodzielnie. Śrubokręt elektryczny Wiha działa bardzo inteligentnie. Został on wyposażony w funkcję ochrony materiału, która włącza się przy osiągnięciu 0,4Nm, by operator samodzielnie i z odpowiednim wyczuciem mógł dokręcić śrubę.

Co jeszcze charakteryzuje SpeedE Wiha Industrial? Niewątpliwie posiada on gustowny wygląd i ergonomiczną rękojeść. Elektroniczny śrubokręt został zaprojektowany tak, by wygodnie nim operować. Jest on przeznaczony do wszelkich prac, gdzie występują gwinty metryczne. Znajdzie on zatem zastosowanie w przemyśle produkcyjnym oraz obróbce skrawaniem. Ten nowatorski produkt już niedługo pojawi się na rynku. Jako dystrybutor Wiha będziemy na bieżąco monitorować dostępność tego wkrętaka i gdy tylko się pojawi, na stałe zagości w naszej ofercie.

Komentarze (0)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć