Jaka przecinarka do glazury – ręczna czy elektryczna?

Jaka przecinarka do glazury – ręczna czy elektryczna?

Jesteś niezadowolony ze stanu swojej łazienki lub kuchni i planujesz ją odświeżyć? Dokładne i precyzyjne ułożenie kafelków to podstawa udanego remontu. Glazurę i terakotę będziesz oglądać na co dzień jako finalny efekt remontu. A może profesjonalnie zajmujesz się glazurnictwem? Każdy klient oczekuje, że spełnisz jego oczekiwania i Twoja usługa będzie wykonana profesjonalnie. Sam pracujesz na swoją markę i zapewne chciałbyś aby ludzie polecali Cię dalej. Z nami Ci się to uda!

Przecinarki ręczne do płytek - mobilność zawsze w cenie!

Przecinarki elektryczne - do cięcia ukosowego i precyzyjnego

Jaką przecinarkę do glazury powinienem kupić?

Przecinarki ręczne do płytek - mobilność zawsze w cenie!

Nieodłącznym partnerem w pracach remontowych jest przecinarka. Narzędzie to służy do cięcia różnego rodzaju tworzyw i materiałów budowlanych w postaci kafelków. Za ich pomocą można przeciąć płytki ceramiczne, marmur czy granit. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tego typu urządzeń – ręczne i elektryczne przecinarki do glazury. Pierwszy ich wariant charakteryzuje się niską wagą i łatwością przemieszczania. Jest to zatem dobre rozwiązanie jeśli przeprowadzany remont odbywa się na dalekich kondygnacjach bez możliwości dotarcia na nie windą. Zaniesienie go na miejsce pracy nie jest zatem wielce problematyczne. Urządzenie może pracować praktycznie wszędzie, nawet w najcięższych warunkach. Jego użycie wymaga od operatora niewielkiego wydatku energetycznego związanego z przecięciem płytki i późniejszym jej przełamaniem. Maszyny tego typu świetnie sprawdzają się do użytku domowego. Ich obsługa jest prosta dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym. Użytkowanie tego typu urządzeń jest intuicyjne, co przekłada się na wydajność pracy. Mimo, że narzędzia te są w pełni manualne, to nie można odmówić im precyzji i jakości cięcia. Oferta tych urządzeń jest bardzo bogata. Można bez problemu znaleźć narzędzia, których efektywna długość cięcia przekracza aż 150cm. Duża rozpiętość w tym zakresie powoduje, że żadna wielkość płytek nie będzie w stanie zaskoczyć użytkownika.

Przecinarki elektryczne - do cięcia ukosowego i precyzyjnego

przecinarki elektryczne do płytek


Wariant elektryczny pozwala na zachowanie ciągłości pracy i dużą efektywność. Są one zdecydowanie bardziej wygodne przy długim użytkowaniu. Mechanizm tnący jest zamontowany na blacie roboczym, który zwiększa komfort pracy. Dzięki temu rozwiązaniu można też bez żadnego problemu zająć się obróbką wielkoformatowych płytek. Elektryczne przecinarki do glazury są bardzo wytrzymałe. Radzą sobie one z cięciem nawet najtwardszych materiałów. Narzędzia te wzbogacone są wieloma praktycznymi funkcjami. Wyłącznik termiczny czy system chłodzenia tarczy zapobiega wielu awariom. Producenci wychodząc naprzeciw klientom często montują także składane nogi, które ułatwiają przetrzymywanie urządzenia. Tego typu narzędzia posiadają ruchome głowice i ogranicznik przymiaru co przekłada się na wysoką precyzję cięcia. Wybór między tymi dwoma rodzajami narzędzi powinien być zależny od wielu czynników. Istotną kwestią w wyborze tworzy dostępny budżet. Przecinarki ręczne są zdecydowanie tańsze. Drugim kryterium, które należy wziąć pod uwagę to częstotliwość pracy z urządzeniem. W przypadku pracy ciągłej poleca się szczególnie narzędzia z napędem elektrycznym. Mniejsze znaczenie przy wyborze ma długość cięcia, gdyż wszystkie urządzenia występują w wersjach przeznaczonych do płytek o dużym formacie.

przecinarki do glazury do cięcia na mokro

Najbardziej praktyczne w użyciu są elektryczne przecinarki do glazury na mokro. Tego typu narzędzia występują wyłącznie w wersji elektrycznej. To sprzęt zdecydowanie najbardziej zaawansowany technicznie z całej rodziny tych urządzeń. Przeznaczony jest on do użytku profesjonalnego nawet na szeroką skalę. Zakup tej maszyny do jednorazowego użytku mija się z celem i nie ma ekonomicznego uzasadnienia, gdyż jest ona stosunkowo droga. Urządzenie to ma jednak wiele zalet. Dzięki niemu unika się zbędnego kurzu wydzielanego podczas obróbki kafelków. Niweluje to konieczność wychodzenia na balkon czy podwórko w celu przecięcia płytki. Praca z tym urządzeniem jest zatem „czystsza” i nie wymaga zaawansowanych prac porządkowych związanych z usuwaniem wydzielającego się pyłu. Zanieczyszczenia pochodzące z płytek mogą być też szkodliwe dla zdrowia. Udział wody podczas cięcia nie posiada tylko funkcji przeciwpyłowej. Ciecz stanowi także doskonałe chłodziwo dla tarczy. Urządzenie to zapobiega nagrzewaniu się ostrza, co przekłada się na jego dłuższą trwałość. Wymiana osprzętu nie jest zatem tak częsta jak w przypadku przecinarek na sucho. Cięcie na mokro ma jednak jeszcze jedną ważną zaletę, być może nawet najważniejszą. Tego typu urządzenie nie robi odprysków na płytce. Linia cięcia jest niezwykle równa i precyzyjna. Wszystko to za sprawą wody, która chłodzi materiał i zapobiega jego naprężeniu. Praca z tego typu urządzeniem wymaga założenia odzieży ochronnej i okularów. Wszystko to za sprawą rozpryskującej się wodnej zawiesiny, która nacechowana jest dużą ilością ceramicznego pyłu.

Jaką przecinarkę do glazury powinienem kupić?

Dokonanie wyboru nigdy nie jest prostą sprawą. Każda kobieta ma problem ze znalezieniem sukienki, a mężczyzna z doborem narzędzi. Gama przecinarek jest ogromna i szybkie namierzenie odpowiedniego modelu może być kłopotliwe. Na pytanie, którą kupić każdy odpowie inaczej. Wszystko to zależy głównie od przeznaczenia tego urządzenia. Przecinarki ręczne poleca się głównie dla osób, które lubią wygodę i preferują mobilny tryb pracy. Niska waga tego narzędzia pozwala bezproblemowo je przemieszczać. Żadnego kłopotu nie sprawia zabranie go ze sobą do domu klienta lub na wysokie kondygnacje budynków. Urządzenie to jest proste w obsłudze. Użyte do jego produkcji komponenty pozwalają na pracę w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Jakie jednak zalety mają ich elektroniczne odpowiedniki? Maszyny zasilanie prądem z sieci umożliwiają zachowanie szybkiego tempa pracy. Dzięki nim można poddawać obróbce także bardzo twarde materiały. Główną ich zaletą jest natomiast funkcja cięcia ukosowego. Ręczne narzędzia z tym sobie nie radzą, a użycie szlifierki jest mało efektywne i dokładne. Tego typu urządzenia często posiadają system cięcia na mokro. To bardzo dobre rozwiązanie, które dodatkowo zwiększa precyzję i żywotność ostrza.

Cena jest dosyć istotnym kryterium wyboru tego typu urządzeń. Warto jednak zauważyć, że wysokiej jakości przecinarki ręczne często kosztują tyle co elektryczne. Można zwrócić jednak uwagę na koszty eksploatacji narzędzia. Tarcze diamentowe i kółka tnące trzeba co jakiś czas wymieniać. Mogą one mieć różną wartość, co przekłada się na dodatkowe wydatki. Pod uwagę można wziąć jakość i funkcjonalność urządzenia. Te parametry są jednak trudno mierzalne i odczuwalne w sposób subiektywny. Przed dokonaniem inwestycji w to urządzenie należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania: do czego ma mi ten sprzęt służyć, w jakich warunkach pracuję, czy ważna jest jego waga i możliwość łatwego transportu oraz czy jakość i precyzja cięcia jest dla mnie istotna. Zakup odpowiedniego urządzenia powinien być zatem w pełni świadomy i przemyślany.

1Komentarze

  • Avatar
    Marka
    lis 14, 2017

    Na pewno bardzo przydatne urządzenie, a te elektryczne znacznie bardziej ułatwiają sprawę, ale z urządzeniami budowlanymi już tak jest, powinno się wybierać takie, które będzie najwygodniejsze i spełni swoją najważniejszą rolę, a takich narzędzi jest więcej http://poradnikowy.net/narzedzia-budowlane-omowienie-narzedzi-budowlanych-i-ich-zastosowania/ choć tu trzeba się kierować i potrzebami i możliwościami finansowymi.

Skomentuj

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie jest publikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka

Blog Search

Kategorie

Popularne artykuły

Ostatnie artykuły

Najnowsze komentarze

Archiwum