Ręczna przecinarka do glazury Rubi TX-N awangardą w glazurnictwie

Ręczna przecinarka do glazury Rubi TX-N awangardą w glazurnictwie

Jednym z najlepszych dostawców narzędzi dla glazurników jest oczywiście Rubi. Przez ponad 60 lat producent ten dba o swój wizerunek i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. To właśnie ta firma jako pierwsza skonstruowała ręczną przecinarkę do glazury. Od tamtego czasu świat całkowicie się zmienił, a razem z nim technologia i metody układania płytek ceramicznych. Na szczęście Hiszpanie nie tylko podążają z duchem czasu, ale także samodzielnie kreują trendy. Chcąc osiągnąć przewagę konkurencyjną często wprowadzają oni w swoich produktach jakieś nowinki techniczne. Są one testowane przez niezależnych od siebie specjalistów i dopiero gdy sprawdzą się w praktyce – stosuje się je na szeroką skalę. Dzięki temu branża budowlana prężnie się rozwija, a jej uczestnicy mogą garściami czerpać artefakty nowoczesności.W niniejszym artykule prezentujemy następujące zagadnienia:

Jaką przecinarkę do glazury wybrać? Czy tylko długość cięcia jest ważna?

Podwójna prowadnica w przecinarce do glazury Rubi TX-N! Czy tylko tym może mnie zaskoczyć?

Zdaniem profesjonalistów - nowy model przecinarki do płytek ceramicznych Rubi godnym polecenia

Jaką przecinarkę do glazury wybrać? Czy tylko długość cięcia jest ważna?

Gdy ktoś nas o to pyta, ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Podczas próby rozwiązania tego problemu ścieramy się bowiem z pojęciem użyteczności, czyli zdolnością danego dobra do zaspokojenia potrzeby. Termin ten nie jest do końca jednoznaczny i określa subiektywne odczucia każdego konsumenta. Na użyteczność urządzenia wpływa wiele czynników i zmiennych. To co dla jednego glazurnika będzie doskonałym wyborem, dla innego już nie musi.

Tego typu sprzęt kategoryzuje się głównie pod względem faktycznej długości cięcia. My poszliśmy jednak o krok dalej i najlepszą według nas maszynę wybraliśmy na podstawie budowy prowadnicy, gdyż to właśnie ten element odpowiada za precyzję i jakość cięcia. Biorąc pod uwagę właśnie ten moduł nasz wybór padł na przecinarkę Rubi TX-N.

Przecinarka do glazury Rubi TX-N

Na rynku spotyka się wiele urządzeń do obróbki płytek ceramicznych. W większości z nich montuje się jeden z dwóch rodzajów prowadnic. Pierwszym ich typem są równolegle względem siebie grubościenne rury. W tym przypadku wózek przecinarki porusza się ruchem ślizgowym, przez co nie blokuje się podczas wykonywania nacięcia. Budowa tego mechanizmu pozwala widzieć przez cały czas linię cięcia. To bardzo istotne, gdyż glazurnik nie musi się wychylać na boki, by sprawdzić czy wykonuje precyzyjny ruch. Tego typu prowadnica ma jedną zasadniczą wadę. Podczas łamania płytki ma skłonność do wyginania się. Konstrukcja ta jest zatem dosyć „delikatna” i maksymalna siła nacisku nie przekracza tutaj 600kg. Rozwiązaniem tego problemu jest jedna szyna prowadząca umieszczona wzdłuż urządzenia. Czy to jednak złoty środek? Otóż nie. Umiejscowienie tego elementu zasłania linię cięcia, co dla niektórych może być problemem. Dodatkowo dochodzi także problem z poruszaniem się mechanizmu zawierającego kółko tnące. Posuwistość tego elementu czasem pozostawia wiele do życzenia i wykonanie pełnego nacięcia jednym ruchem może być stosunkowo trudne. Prowadnica tego typu ma jednak zasadniczą zaletę, jaką jest siła nacisku dochodząca aż do 1000kg.

Masz dylemat jaką przecinarkę do glazury kupić? Sprawdź nasze propozycje:

Jaka przecinarka do glazury? Ręczna czy elektryczna?

Podwójna prowadnica w przecinarce do glazury Rubi TX-N! Czy tylko tym może mnie zaskoczyć?

Istnieje w takim razie jakaś uniwersalna konstrukcja? Od niedawna tak. Dla innowacyjnych glazurników Rubi stworzyło hybrydę obu typów prowadnic. Dzięki temu rozwiązaniu nowy element łączy w sobie zalety grubościennych rurek i szyny prowadzącej. Jak w praktyce wygląda ten system? Pozycja i wygląd rurek nie zmienił się w stosunku do starszych modeli urządzeń. Dalej są one ustawione obok siebie, przez co doskonale widać linię cięcia. Zrobiono je ze szlifowanej stali i zabezpieczono chromem przed korozją. Zasada działania mechanizmu tnącego także pozostała taka sama. Nowością jest za to umieszczenie pod rurami dwóch pionowo ustawionych stalowych profilów, których zadaniem jest usztywnienie całej konstrukcji. Rozwiązanie to sprawia, że rurki nie wyginają się, a maksymalna siła nacisku tej maszyny wynosi tonę. Dzięki temu z łatwością można nią ciąć i później łamać bardzo twarde materiały takie jak gres porcelanowy czy klinkier. Rozwiązanie to jest zatem bardzo praktyczne. Na chwilę obecną tylko narzędzia serii TX-N oraz TX są w niego wyposażone. Jeśli tego typu prowadnica spotka się z aprobatą glazurników, możliwe że konstrukcja ta stanie się bardzo popularna i będzie montowana we wszystkich flagowych modelach tego producenta. Na chwilę obecną urządzenia wyposażone w ten system są nieco droższe niż w starszych maszynach, lecz warto w nie zainwestować i podnieść swój komfort pracy.

Przecinarka Rubi TX N - prowadnica

Jakie jeszcze funkcje posiadają modele tej serii? Te narzędzia są dedykowane dla profesjonalistów więc wyposażono je tak, aby spełniały oczekiwania jak największej liczby klientów. Urządzenia te radzą sobie z bardzo twardymi płytkami nie tylko ze względu na sztywną prowadnicę, ale także specjalnie wzmocnioną stopę mobilnego, wielopunktowego łamacza. Dzięki temu możliwe jest łamanie płytek, które mają nawet 20mm grubości. Precyzję cięcia zapewnia także regulowany obrotowy przymiar czołowy osadzony na centralnym trzpieniu. Rozwiązanie to sprawia, że możliwe jest cięcie pod kątem 45 stopni. Ważnym elementem konstrukcyjnym tego produktu jest także ogranicznik, który przydaje się podczas cięć seryjnych. Innym istotnym elementem przecinarki TX-N jest rama wykonana z aluminium oraz niezwykle funkcjonalne podpory boczne świetnie sprawdzające się podczas obróbki płyt dużego formatu. 

Przymiar w przecinarce do glazury Rubi

TX-N w standardowym zestawie zawiera dwa kółka tnące o średnicy 8 i 18mm. Dzięki nim można poddawać obróbce bardzo twarde materiały. Producent jednak przystosował to narzędzie także do ostrzy o średnicy 22mm. Dzięki temu staje się ono bardzo praktyczne, bo można nim ciąć dosłownie każdy rodzaj płytek. Zwiększa to spektrum zastosowań urządzenia i jego wydajność.

Kółko tnące w Rubi TX-N

Sprzęt ten jest stosunkowo ciężki. Jego waga wynosi ponad 20kg. Przenoszenie go nie powinno jednak stanowić problemu, gdyż ważnym elementem wyposażenia tego modelu przecinarki jest walizka, która ułatwia transport. Posiada ona wzmocnione zamknięcia i zawiasy, co stanowi o solidności jej wykonania. Warto nadmienić, że model TX-N 1200 posiada także kółka transportowe.Przecinarka Rubi - seria TX-N

Zdaniem profesjonalistów - nowy model przecinarki do płytek ceramicznych Rubi godnym polecenia

Urządzenie to cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Według nich jest to maszyna warta swojej ceny. Zapewnia ona prostą linię cięcia i niezwykle skuteczny system łamania. Klienci za największą zaletę uważają jednak nowy rodzaj prowadnicy i mechanizm zawierający ostrze. Posiada on wiele zalet, których nie sposób wymienić. Bardzo dobrym dodatkiem okazała się też solidnie wykonana walizka wpływająca na prestiż całego zestawu. Glazurnicy zwracają też uwagę na materiały i jakość wykonania samego urządzenia. Jest to wysokiej klasy, w pełni profesjonalne narzędzie, które spełnia oczekiwania zdecydowanej większości odbiorców. Nie sposób się z tymi opiniami nie zgodzić i pozostaje nam jedynie zachęcić wszystkich do przetestowania tego sprzętu. 

Przecinarka do glazury Rubi serii TX-N - cały zestaw

Przecinarki do płytek ceramicznych Rubi TX:

RUBI RĘCZNA PRZECINARKA DO PŁYTEK TX-700-N 71CM

RUBI RĘCZNA PRZECINARKA DO PŁYTEK TX-900-N WALIZKA 93CM

RUBI RĘCZNA PRZECINARKA DO PŁYTEK TX-1200-N 125CM

Skomentuj

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie jest publikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka

Blog Search

Kategorie

Popularne artykuły

Ostatnie artykuły

Najnowsze komentarze

Archiwum