Lista produktów producenta: 

KÖNNER & SÖHNEN (K&S)

Niemcy to państwo, które od dawna kojarzy się z dobrą jakością. Samochody pochodzące z tego kraju znane są ze swojej precyzji wykonania i niezawodności. Pojazdy takich marek jak Audi, BMW czy Mercedes to klasa sama w sobie. Wielu ludzi chciałoby je mieć ze względu na prestiż jaki sobą prezentują. Nie tylko auta pochodzące od naszego zachodniego sąsiada cechują się nienaganną reputacją. Większość urządzeń stamtąd pochodzących to gwarancja długotrwałego i bezawaryjnego użytkowania. Dlaczego tak jest? Niemcy to naród zwracający uwagę na detale. Jak to mówią – diabeł tkwi w szczegółach i właśnie dlatego tamtejsza gospodarka osiągnęła niebagatelny sukces. Produkcja odbywa się tam tylko i wyłącznie z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na późniejsze zadowolenie całego grona klientów. Dlaczego z tego kraju nie eksportuje się słabych maszyn? Odpowiedź jest prosta. Nasi sąsiedzi chcąc utrzymać swoje dobre imię muszą dostarczać na rynek tylko sprawdzony sprzęt. Czy w branży narzędziowej także znajdziemy przejawy nowatorskich technologii rodem znad Renu? Jednym z przedstawicieli dobrych gatunkowo produktów jest firma Könner and Söhnen.

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 21 elementów

Spalinowe glebogryzarki Könner and Söhnen odpowiedzią na silniki elektryczne


Modele spalinowe charakteryzują się swoim przeznaczeniem, gdyż używa się ich głównie do zadań profesjonalnych. W przypadku tych urządzeń mamy do czynienia z bardzo dobrymi parametrami technicznymi i dużą ilością osprzętu. Ich unikalne dwuwałowe benzynowe silniki generują co najmniej 7KM mocy, co umożliwia obróbkę gleby na głębokości 40cm. Dzięki specjalnej konstrukcji motory te są niezwykle żywotne i efektywne. Moc napędu wpływa na szerokość roboczą. Czym jest ona większa, tym szersze pasy ziemi możemy spulchniać. W rodzinie tych modeli najmniejsza szerokość wynosi 115cm, zaś w najlepszych urządzeniach dochodzi do 145cm. Silniki są także wyposażone w biegi, dzięki którym nie trzeba wkładać żadnej siły w to, by narzędzie poruszało się podczas pracy. Zadaniem operatora staje się zatem jedynie zmiana kierunku jazdy urządzenia. Spaliny wydzielane przez te napędy nie są tak groźne jak mogłoby się wydawać, gdyż przechodząc przez specjalny filtr stają się czystsze i mniej uciążliwe.


Niektóre modele można wyposażyć w kółka, które przekształcają maszynę w niewielki ciągnik. Za prowadzenie urządzenia odpowiadają specjalnie regulowane uchwyty, dzięki czemu korzystanie z nich jest wygodne dla osób niskich, jak i wysokich. Dodatkowym atutem spalinowych glebogryzarek Könner and Söhnen jest też przekładnia łańcuchowa przekazująca na element roboczy nawet 95% momentu obrotowego silnika. Tego typu konstrukcja sprawia, że napęd nie „przerywa” i nie ulega zsuwaniu się. Najbardziej zaawansowanym mechanicznie i technicznie modelem jest natomiast KS13HP-1350BG. To typowy przedstawiciel wagi ciężkiej, który posiada 13KM mocy, szerokość obróbki na poziomie prawie 1,5m oraz całkowicie profesjonalne zastosowanie. To świetny substytut pełnowymiarowego ciągnika, lecz o znacznie niższej cenie.


Motopompy Könner and Söhnen ratunkiem w przypadku podtopienia


Wczesną wiosną mamy do czynienia z roztopami, a jesienią z obfitymi opadami. Woda to bardzo niebezpieczny żywioł, który czasem potrafi narobić wiele szkód. Często zdarza się sytuacja, gdzie po ulewnych deszczach zalewa piwnicę czy garaż. Wodę tą trzeba jakoś usunąć. Do tego zadania idealnym sojusznikiem okazuje się motopompa Könner and Söhnen do wody czystej. Urządzenie to potrafi przepompować wodę o zawartości cząsteczek, których średnica nie przekracza 6mm. Co natomiast zrobić gdy potrzebujemy wywiercić studnię, osuszyć plac budowy czy pole uprawne? Do tego przydaje się POMPA SPALINOWA KÖNNER AND SÖHNEN DO WODY BRUDNEJ, która jest w stanie odsączyć wodę o wielkości zabrudzeń na poziomie 2x4cm. Konstrukcja tego przyrządu jest bardzo nietypowa. Dzięki temu możliwe jest nawet filtrowanie wody zawartej w błocie. Ostatnim typem tych urządzeń jest pompa wysokociśnieniowa Könner and Söhnen. Do czego służy to narzędzie? Jest ono bardzo użyteczne w sytuacji gdy strumień wody musi wzbić się na bardzo dużą wysokość – nawet 70m. Dzięki temu maszyna ta sprawdza się podczas gaszenia pożarów czy tłoczenia wody w wieżach ciśnień.


Niezależnie od typu sprzęt ten charakteryzuje czterosuwowy silnik benzynowy, stalowa rama, aluminiowy korpus oraz wysoka wydajność. Do ich budowy użyto bardzo solidnych materiałów, dzięki czemu narzędzia te nie są wrażliwe na drobne uszkodzenia mechaniczne i korozję. Ich silniki to bardzo wytrzymałe jednostki, które potrafią przepompować od 500 do 1350 litrów wody na minutę. Generują one moc w granicach 5,5-9KM, co przekłada się na ich niebagatelną użyteczność. Są one także niezwykle mobilne, gdyż można je zabrać praktycznie wszędzie nie zważając na dostępność źródła prądu. Ich transport może jednak stanowić pewien problem ze względu na swoją wagę. Niektóre modele ważą około 48kg, lecz ergonomiczne uchwyty pozwalają przesunąć maszynę w dość komfortowy sposób


Firma Könner and Söhnen synonimem niemieckiej solidności i precyzji


Co zatem warto wiedzieć o tej marce? Krótko podsumowując można powiedzieć, że jest to firma bardzo solidna, która dba o zachowanie wszelkich norm europejskich. Wysoką jakość jej towarów potwierdza też wiele uzyskanych certyfikatów. Podczas produkcji kontrola przeprowadzana jest praktycznie przez cały czas, co minimalizuje późniejszą liczbę reklamacji i poważnych awarii. Nowe technologie wprowadzane są dopiero po wielokrotnych testach, które muszą dać jednoznaczny pozytywny wynik. Te rozwiązania, które okazały się zawodne zostają całkowicie odrzucane lub modyfikowane w taki sposób, by spełniały swoją funkcję. Dużym atutem tego producenta jest też świetna infolinia telefoniczna. Można na niej zaczerpnąć wiedzy odnośnie każdego z narzędzi, warunków gwarancji czy informacji serwisowych.


K&S - firma, która za cel stawia sobie zadowolenie klientów


Niniejsza firma należy do grupy kapitałowej Dimax. Jej głównym zadaniem jest dostarczanie na rynek urządzeń wysokiej jakości w przystępnej cenie. Zadowolenie klientów to podstawowe założenie niemieckiego producenta. Aby tak się stało inżynierowie nie pozostają bezczynni. Ciągle trudzą się oni nad nowymi rozwiązaniami technicznymi, które można będzie zastosować w najnowszych modelach narzędzi. Wszystko to bierze się z zamiłowania do swojej pracy oraz chęci zaspokojenia potrzeb każdego klienta. Przedsiębiorstwo to postawiło sobie za cel wejście m.in. na polski rynek. W naszym kraju jest już to znana marka ciesząca się dużym zaufaniem wśród użytkowników tak samo indywidualnych, jak i profesjonalnych.


Zdobywanie rynku według Könner and Söhnen


Könner and Söhnen nie posiada szczególnie rozbudowanej oferty pod względem typologii towarów. W swoim asortymencie dysponuje jednak wieloma modelami wyspecjalizowanych urządzeń. Dzięki temu łatwiej jest ulepszać już istniejące produkty, które często wyznaczają trendy dla konkurencji. Hasłem przewodnim tego producenta jest „tradycja niemieckiej jakości”. Musimy się z nim zgodzić, gdyż produkty sygnowane logo tej firmy to naprawdę bardzo dobry sprzęt spełniający wymagania niemal każdego użytkownika. Konkretne maszyny zbudowane zostały na podstawie najlepszych cech narzędzi już dostępnych na rynku. Dzięki temu udało się skonstruować produkty spełniające wszelkie zachcianki klientów.

Filtruj według

Kategorie
more... less
Cena
103 5079

Promocje

Agregaty prądotwórcze Könner and Söhnen jednymi z najlepszych do użytku domowego i zawodowego

Maszyny te można znaleźć w pracy niemal wszędzie. Co jednak wyróżnia tego producenta na tle konkurencji? Jego urządzenia są przeznaczone dla zwykłych ludzi ceniących sobie łatwość obsługi i prostotę konserwacji. Ponadto narzędzia te łączą w sobie wysoką jakość i relatywnie niski koszt zakupu. Niemieccy specjaliści stwierdzili, że towar skupiający te cechy będzie niezwykle poszukiwany i nie mylili się. To właśnie przez rozsądne ceny swoich produktów i ich nienaganną jakość odnieśli sukces. Inżynierowie jednak ani na moment nie spoczywają na laurach. Ich zadanie nie opiera się tylko na zaprojektowaniu odpowiedniej maszyny. W ich materii, a także innych specjalistów, leży też stały nadzór na wszystkich etapach produkcji. Dzięki temu z taśmy montażowej zjeżdżają wydajne, tylko wysokiej jakości narzędzia, na których można polegać w każdej chwili. Spełniają one wszystkie europejskie i światowe normy pod względem hałasu i wydzielanych spalin. Jak widać marka ta dba nie tylko o komfort użytkowników, ale również o środowisko naturalne.

Niemiecka firma w swoich produktach montuje własnoręcznie zaprojektowane silniki. Ich konstrukcja opracowana została po wielogodzinnych konsultacjach z całym gronem ekspertów. Każda z jednostek posiada unikatowy numer seryjny, na którego podstawie można określić jaki poziom jakości dany produkt sobą prezentuje. Oferta tych maszyn jest niezwykle bogata. Znajdują się w niej generatory prądu Könner and Söhnen o parametrach, które sprawdzają się w użytku domowym, a także bardzo potężne monstra do zasilania zakładów przemysłowych.

Niemcy lubią i przede wszystkim potrafią wprowadzać nowe technologie. Ich efektem jest bogate zróżnicowanie silników. W urządzeniach służących do wytwarzania prądu spotkać się można nie tylko z jednostkami zasilanymi typowymi paliwami, ale również z motorami hybrydowymi, które do właściwej pracy potrzebują benzyny i gazu LPG. Co jeszcze cechuje narzędzia tej firmy? Niektóre z modeli przeznaczone są dla bardzo wyspecjalizowanych odbiorców. W asortymencie producenta znad Renu znajdziemy zatem sprzęty dedykowane dla spawaczy lub uczestników branży przemysłowej. To właśnie specjalnie dla nich powstały trójfazowe agregaty prądotwórcze Könner and Söhnen, które obok jednofazowych często są niezbędne na stanowisku pracy.

Jaki agregat prądotwórczy Könner and Söhnen kupić? Mechaniczne aspekty generatorów prądu niemieckiego producenta

Przedstawiliśmy jak od teoretycznej strony działają te urządzenia. Jak zatem sprawa się ma co do ich strony mechanicznej? Otóż narzędzia tej marki charakteryzują się w pełni miedzianym uzwojeniem. Dzięki temu są one niezwykle trwałe i używanie ich niesie za sobą niskie ryzyko awarii. Moc silników uzależniono od przeznaczenia konkretnego modelu. Jest to z reguły bardzo optymalna wartość, która umożliwia w pełni wykorzystać potencjał wszystkich podzespołów użytych podczas produkcji. Jak zatem kształtuje się ten parametr? Zawiera się on w przedziale od 6 KM w małych prądotwórczych agregatach inwertorowych Könner and Söhnen do 18KM w bardziej zaawansowanych modelach. Jak wiadomo wartość ta jest tylko pochodną prawdziwie ważnych parametrów. Najważniejszym z nich jest moc nominalna generowanego prądu. W tego typu maszynach zawiera się ona w przedziale od 2,6kW do 8kW w urządzeniach trójfazowych.

Za klasę danego sprzętu odpowiadają także jego dodatkowe funkcje. W produktach niemieckiej firmy mamy do czynienia z systemami, które okazują się niezwykle użyteczne. Za ochronę urządzenia odpowiada stabilizacja napięcia AVR. Dzięki temu rozwiązaniu wahania napięcia nie wywołują przewlekłych awarii i nie generują dodatkowych kosztów związanych z oddaniem sprzętu w ręce specjalisty. Co jeszcze stanowi dobrą receptę na brak usterek? Oczywiście wyłącznik termiczny zapobiegający sytuacji, w której narzędzie mogłoby się przegrzać. A jeśli w moim generatorze jest zbyt mała ilość oleju? Odpowiedni czujnik ciągle czuwa nad jego poziomem i w kryzysowej sytuacji – odcina zasilanie. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest też elektroniczny starter. Sprawdza się on szczególnie gdy z rozruchem musi sobie radzić kobieta lub osoba starsza. Ręczne uruchomienie byłoby dla takich użytkowników nieco kłopotliwe, a w tym wypadku by pobudzić silnik do życia wystarczy przekręcić kluczyk.

Na wyposażenie tych urządzeń składa się naprawdę wiele elementów. Zaliczyć do nich można cyfrowy wyświetlacz, na którym znajduje się woltomierz, licznik motogodzin czy wskaźnik częstotliwości. Niezbędnym okazuje się też wskaźnik poziomu paliwa. Dzięki niemu ciągle możemy mieć na oku ile mieszanki mamy aktualnie do dyspozycji i na ile czasu nam jej wystarczy. Zbiorniki na benzynę też powinny być okazałe. Niektóre z nich mają 25l, co wystarcza w zupełności na 15 godzin nieprzerwanej pracy przy połowie używanej mocy. Wysoka jakość i niewielki poziom usterkowości tych urządzeń potwierdzony jest także gwarancją, która podczas użytku indywidualnego wynosi dwa lata, zaś w przypadku zastosowania profesjonalnego – dwanaście miesięcy. Jeśli zatem ktoś zapyta nas jaki agregat prądotwórczy Könner and Söhnen kupić nie potrafimy jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż wszystkie modele pochodzące z niemieckiej stajni są jednymi z najlepszych w swojej klasie.

Mechaniczne spulchniacze ziemi, czyli glebogryzarki Könner and Söhnen

W ofercie tej firmy znajdują się także narzędzia ogrodnicze. Z pomocą glebogryzarek Könner and Söhnen na pewno poradzimy sobie ze spulchnianiem ziemi na działce czy w przydomowym ogródku. Zaprojektowano je z myślą o indywidualnych użytkownikach, gdyż cechują się dobrą jakością w stosunku do ceny. Potencjalni klienci przy wyborze odpowiedniego modelu zazwyczaj zwracają szczególną uwagę na jego funkcjonalność i podstawowe parametry takie jak szerokość pola obróbki, typ silnika czy możliwość zastosowania dodatkowego osprzętu. Dopiero później większość użytkowników określa budżet jaki chce przeznaczyć na zakup właściwego urządzenia. Użyteczność danego sprzętu określona jest pośrednio przez przedział cenowy, w którym się znajduje. Niemiecki producent zawsze stara się, by jakość była jego produktów była możliwie jak najwyższa, by sposób zdobyć przewagę konkurencyjną. Co jest głównym atutem produktów naszego zachodniego sąsiada? Duża dostępność akcesoriów i bardzo dobre parametry techniczne to tylko niektóre z nich.

Co cechuje elektryczne glebogryzarki Könner and Söhnen? Przede wszystkim stosunkowo niska cena, niewielka waga, małe natężenie wydzielanego hałasu oraz stosunkowo duża szerokość obróbki w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń tej samej klasy. Brak silnika spalinowego niesie ze sobą dodatkowe atuty. Nie trzeba w nim uzupełniać paliwa, dzięki czemu nasza praca nie musi być co jakiś czas przerywana w celu uzupełnienia mieszanki. Które z urządzeń tego typu wydaje się być najlepszym pomocnikiem podczas prac pielęgnacyjnych w ogrodzie? Wydaje się, że miano to może dzierżyć model KS 2000T E. Dzięki niemu możliwa jest obróbka gleby na głębokości nawet 30cm, co jest zbliżoną wartością, do tej którą prezentują jego spalinowi konkurenci. To narzędzie świetnie spisuje się podczas pracy na dużych powierzchniach ze względu na swój niesamowicie wydajny silnik o mocy 2000W. Tego typu sprzęt charakteryzuje także łatwość eksploatacji, obsługi oraz konserwacji. Jest to zatem świetny wybór dla osób, które na swojej działce do wykonania mają zadania o naprawdę dużym stopniu trudności.