Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów

Agregaty Kruzer - awaryjne zasilanie na każdą kieszeń

Agregaty Kruzer - awaryjne zasilanie na każdą kieszeń

Z żywiołami człowiek nie potrafi walczyć. W bitwach, w których są one naszym przeciwnikiem zawsze schodzimy pokonani i musimy naprawiać wszelkie wyrządzone przez nie szkody. Wydawać by się mogło, że woda czy wiatr nie są groźne, ponieważ często sprawiają nam przyjemność w codziennym życiu. Któż z nas nie lubi wypoczywać nad jeziorem lub spacerować po plaży gdy chłodzi nas przyjemna bryza? Oczywiście jest to relaksacyjne, lecz nie dajmy się zwieść pozorom. Siły przyrody ujawniają swoją moc przeważnie podczas złej pogody. W trakcie burz nierzadko mamy do czynienia z silnymi i porywistymi huraganami, ulewami, a w drastycznych sytuacjach nawet z pożarami. W takim przypadku często zrywają się linie energetyczne, które dostarczają prąd do naszych domów. Zjawiska atmosferyczne o dużym natężeniu mogą wyrządzić także inne nieszczęścia. Zdarte dachy czy połamane drzewa to tylko niektóre z nich. Trzeba jednak jakoś naprawić wszystkie te zniszczenia. Powstaje pytanie „jak?”. Ręczne porządkowanie wszelkich szkód materialnych trwałoby wieki. Co więc zrobić, by przyspieszyć tempo prac za pomocą narzędzi elektrycznych? Jak zadbać o awaryjne źródło zasilania? Dobrym wyjściem z takiej sytuacji okazuje się agregat prądotwórczy Kruzer. Dzięki niemu będzie można poczuć się całkowicie niezależnie od swojego dostawcy, ponieważ w domowych warunkach wytworzymy niezbędne nam napięcie.Japońskie technologie w polskiej dystrybucji

Czym się te maszyny charakteryzują? Jedną z wielu ich mocnych stron są górnozaworowe, czterosuwowe chłodzone powietrzem silniki. Jak dowiedzieliśmy się od producenta, ich konstrukcję oparto na niezawodnych rozwiązaniach stosowanych przez jedną z wiodących japońskich firm. W specyfikacji technicznej nie znajdziemy jednak informacji o dokładnym pochodzeniu napędów, gdyż znajduje się tam jedynie informacja, że ich producentem jest marka Kruzer. Konstruktorzy tych motorów uczą się jednak od najlepszych i, jak widać, chcą dotrzymywać im kroku. Dlaczego właśnie górnozaworowe napędy uznano za najlepsze do tych urządzeń? Dzięki takiej właśnie budowie uzyskuje się niezwykłą wydajność poprzez lepszy poziom napełnienia silnika ładunkiem, a także wyższy stopień sprężania.

Co jeszcze można uznać za ważną cechę tych silników? Ich struktura sprawia, że zużywają one około 15% mniej paliwa w porównaniu do innych produktów tej samej klasy. Ograniczone spalanie to nie tylko mniejsza ilość szkodliwych gazów wydzielanych do atmosfery, to także oszczędności związane z wydatkami na zakup benzyny. Warto też zaznaczyć, że motory tej marki zasilane są wyłącznie benzyną bezołowiową. W ofercie nie znajdziemy zatem agregatów prądotwórczych diesla. Jak natomiast ma się sprawa z hałasem jaki generują te jednostki? Otóż dobrej jakości materiały użyte podczas ich produkcji zapewniają mniejszy poziom natężenia dźwięku, nawet o 20% niższy od konkurencji.

Potrzebujesz generatora, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jaki agregat prądotwórczy? Jak dobrać generator prądotwórczy? Jaki wybrać? 

Jak eksploatować agregat prądotwórczy?

Prądnica do agregatu prądotwórczego - czy ma to znaczenie?

Jaki benzynowy agregat prądotwórczy Kruzer wybrać do awaryjnego zasilania? Systemy, które mogą ułatwić wybór

Ważny atrybut tego sprzętu stanowi system Professional Pro Line. Dzięki niemu urządzenie rozpoznaje czy w danym momencie pobierana jest moc. Gdy taka konieczność nie występuje, silnik zmniejsza swoje obroty, przez co pobiera mniej mieszanki. W tym czasie przechodzi on w tryb „uśpienia”, lecz ciągle pozostaje czujny. Funkcja ta działa bardzo inteligentnie i automatycznie wykrywa podłączenie nowego narzędzia do generatora prądu Kruzer. W takiej sytuacji system ten daje szybko znak dla jednostki, by ten ponownie zaczął pracę w pełnym biegu. Działa ona zatem proekologiczne i ma wpływ na zachowanie środowiska naturalnego w należytym stanie.

Urządzenia te wyposażono w automatyczny cyfrowy regulator napięcia wyjściowego AVR. Jego zadaniem jest stabilizacja, kontrola i korygowanie napięcia wyjściowego. System ten ma zagwarantować jak najwyższą jakość prądu, który będzie zasilał centralne ogrzewanie, oświetlenie, telewizory czy laptopy. Narzędzie to sprawdzi się także w przypadku zasilenia prądem różnego rodzaju szlifierek kątowych, wiertarek lub pił ukosowych. Dzięki automatycznej regulacji częstotliwości istnieje także możliwość podłączenia tak zwanych czułych odbiorników elektronicznych.

Użytkownik powinien znać aktualny poziom paliwa w swoim sprzęcie. Producent o to zadbał i wyposażył maszyny w optyczny wskaźnik. Z ich pomocą możemy określić na jak długo wystarczy nam mieszanki i kiedy ewentualnie ją uzupełnić. W zależności od modelu pojemność zbiornika może się różnić. W najbardziej zaawansowanych mechanicznie urządzeniach wynosić ona może 25 litrów, zaś w tych słabszych – 15l.

Czy producent zadbał o bezpieczeństwo samego produktu, jak i urządzeń do niego podłączonych? Jednym z systemów zabezpieczeń jest wbudowany czujnik przeciążeniowy. Do jego zadań należy bieżące określanie jakie napięcie aktualnie jest podawane i czy nie jest one zbyt duże dla parametrów maszyny. Ważną kwestią stanowi również konserwacja silnika. Dzięki sensorowi ciśnienia oleju będziemy w stanie stwierdzić czy jest go odpowiednia ilość i czy napęd będzie funkcjonował prawidłowo. Jeśli jest go za mało istnieje możliwość zatarcia motoru, co wiązać by się mogło z jego kosztowną naprawą.

Może Cię zainteresować:

Agregat prądotwórczy - diesel czy benzyna lub LPG

Jak poradzić sobie z awarią prądu w domu?

Tani i dobry agregat prądotwórczy - jak kupić, by nie żałować?

Jednofazowy agregat Kruzer do domu

Dzięki niemu szybko uporządkujemy wszelkie usterki powstałe w wyniku burz, a zatem sprawdzi się on nawet w bardzo kryzysowych sytuacjach. Narzędzie to charakteryzuje się wieloma zaletami, lecz na szczególne uznanie zasługuje sama jego budowa. Zamontowane weń połączenia i przewody wykonano z miedzi, podobnie jak stojan i uzwojenie wirnika, które gwarantują długą żywotność. Firmy pochodzące z Chin, produkujące taśmowo, często obniżając koszty wykonują bardzo istotne podzespoły z aluminium lub innych metali pokrytych jedynie warstwą miedzi. Nie sprawdza się to rozwiązanie na dłuższą metę, nawet można zaryzykować stwierdzenie, że takie urządzenia będą tylko jednokrotnego użytku. Jeśli zatem zależy nam na solidności i niezawodności, słusznym rozwiązaniem okazuje się jednofazowy generator prądotwórczy Kruzer.

Urządzenia polskiego producenta są bardzo zróżnicowane pod względem parametrów, ale każde z nich umożliwia wytworzenie prądu w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do sieci. Różnorodność modelowa sprawia, że niemal każdy klient znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. Do użytku domowego używa się najczęściej agregatów prądotwórczych jednofazowych Kruzer, które przeznaczone są one do generowania napięcia rzędu 230V. Jak wiele urządzeń można pod nie podpiąć? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko to zależy od mocy pobieranej przez konkretne sprzęty, a także od mocy jaką to narzędzie jest w stanie samo wytworzyć. Najsłabsze z nich generują prąd o mocy 2kW, zaś te największe 7kW. Dzięki takiej rozbieżności będziemy w stanie wybrać model, który spełni swoje zadanie w domu, a także podczas wykonywania czynności zawodowych na niewielkich placach budowy.

Jakie zużycie paliwa cechuje te urządzenia? Koszty z tym związane nie powinny burzyć naszej wyobraźni. Maszyny wytwarzające mniejszy prąd oczywiście zgłaszają stosunkowo niewielkie zapotrzebowanie na benzynę, a ich apetyt na mieszankę powinien oscylować na poziomie 0,8 l/h. Jak zatem sprawa się ma z większymi silnikami? Te konstrukcje bywają tylko niewiele bardziej paliwożerne, gdyż w ciągu godziny potrafią spalić około 1,2l. Jest to jednak rekompensowane pojemnością zbiornika paliwa, która umożliwia nieprzerwaną pracę przez mniej więcej15h.

O tym, że mamy do czynienia z wysokiej klasy sprzętem często dowiadujemy się, gdy mamy ruszyć je z miejsca. Najcięższe maszyny mogą ważyć nawet 90kg, lecz waga to dotyczy najmocniejszych narzędzi. Masa tych słabszych oscyluje w granicach 40kg, choć trudno powiedzieć, że ich przemieszczanie należy do łatwych zadań. W takiej sytuacji warto więc zaopatrzyć się w kółka transportowe. Marka Kruzer wyszła naprzeciw tego problemu i w swojej ofercie posiada zestawy, które można zastosować do wszystkich ich produktów.

Jak nie Kruzer to może Powermate by Pramac?

GENERATORY PRĄDOTWÓRCZE POWERMATE BY PRAMAC W SPECNARZEDZIA.PL

Obywatelu pułkowniku, w jednostce nie ma prądu! - Po trójfazowy agregat Kruzer biegiem marsz!

Czym się one różnią od jednofazowych? Otóż stosuje się je najczęściej do awaryjnego zasilania prądem elektrycznym całych gospodarstw domowych. Napięcie wyjściowe jakie potrafią wytworzyć to 400V, dlatego też nazywa się je agregatami z czteropniowym wtykiem. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z dużych elektronarzędzi oraz maszyn stosowanych przy budowie np. dróg, gdyż wymagają one prądu o zdecydowanie lepszej jakości. Jakie narzędzia możemy zatem zasilać tym urządzeniem? Chodzi tutaj głównie o zestawy hydroforowe, kuchenki, kotły elektryczne lub przepływomierze wody. Konstrukcja tych maszyn niewiele odbiega od ich jednofazowych odpowiednikach. Także w tym przypadku mamy styczność z czujnikiem przeciążenia czy ciśnienia oleju. Zamontowano w nich również system AVR, a najważniejsze podzespoły wykonano z miedzi. Ponadto urządzenia te zasila jednocylindrowy benzynowy napęd OHV.

Jakie parametry cechują te narzędzia? Trójfazowe agregaty prądotwórcze Kruzer do domu jednorodzinnego są w stanie wytworzyć od 2,8 do 6 kW mocy i energię o natężeniu w granicach 12,1 – 26,1A. Nie powinno się jednak dobierać tych wartości „za zapas” gdyż trzeba pamiętać, że na jednej fazie uzyskamy tylko 1/3 mocy. Warto więc przed zakupem zastanowić się gdzie ten przyrząd ma nam głównie służyć. Sugerując się tylko parametrami możemy poczuć się zawiedzeni inwestycją więc powinna to być decyzja całkowicie przemyślana. Często ludzie nie wiedzą lub nie są pewni czy lepiej przeznaczyć nieco więcej pieniędzy na zakup teoretycznie lepszego sprzętu. W tym przypadku polecamy skontaktowanie się z elektrykiem, który powie nam jaki konkretnie typ urządzenia nam się sprawdzi, a także jakie wartości powinien on posiadać.

Producent zadbał o wygodę użytkownika. Niektóre z maszyn włącza się manualnie, zaś agregaty prądotwórcze Kruzer z elektrycznym rozruchem można pobudzić do pracy jedynie przekręcając kluczyk w stacyjce. Uruchomienie silnika w ręczny sposób nie powinno jednak sprawiać nikomu problemu, gdyż urządzenia te posiadają funkcję łatwego rozruchu. Te drugie posiadają natomiast wbudowany akumulator, a więc nie jest koniecznie dokupowanie go we własnym zakresie. Należy jednak pamiętać o tym, aby był on utrzymywany w odpowiedniej kondycji, albowiem nigdy nie wiadomo kiedy może się nam on przydać. Zasobniki energii mają to do siebie, że nawet nie używając ich tracą swoje właściwości i po pewnym czasie trzeba je podłączyć  do ładowania.

Jak radzić sobie z zasilaniem systemów elektronicznych? Skąd brać media podczas budowy?

INWERTEROWY AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY, CZYLI SPRZĘT DO ZASILANIA DELIKATNEJ ELEKTRONIKI

Woda i prąd na budowie. Budujemy dom

Jaki generator Kruzer wybrać? Gdzie może się on przydać?

Generatory prądu Kruzer to niezastąpione przyrządy wszędzie tam, gdzie potrzebujemy energii elektrycznej. W obecnych czasach niemal wszędzie korzysta się z narzędzi zasilanych z sieci, a te manualne odchodzą sukcesywnie do lamusa. Wszystko to wiąże się z powszechną mechanizacją i chęcią osiągnięcia maksymalnej efektywności pracy. Czy ktoś z nas widział w ostatnich latach plac budowy z fachowcami wykonującymi swoje zadania za pomocą dłuta, pilnika czy piły ręcznej? Zapewne nie, gdyż teraz do kucia użyć możemy młotowiertarki, do szlifowania urządzenia wielofunkcyjnego, a do przecinania drewnianych profili – piły szablastej. Wszystkie one jednak potrzebują odpowiedniej energii, by uruchomić swój silnik elektryczny.

Agregat w podróży? Wejdź i sprawdź co może się przydać:

Agregat do kampera i przyczepy kempingowej wybawieniem na kempingu

Agregat prądotwórczy do food trucka - jak dobrać, by nie stracić majątku?

Kruzer, czyli połączenie dobrej jakości z niską ceną

Solidna konstrukcja tych maszyn nie powinna budzić wątpliwości. Do ich produkcji zastosowano wysokiej jakości materiały, co sprawia, że urządzenia te mogą pracować nawet w bardzo ciężkich warunkach. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom zaczerpniętym od liderów rynku można cieszyć się ich wydajnością. Efektywność ta nie jest jednak okupiona ogromnym spalaniem. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że narzędzia te dbają nie tylko o komfort użytkownika, ale także jego finanse. Motory agregatów prądotwórczych do domu cieszą się dużym poziomem niezawodności, więc polecić je można każdemu, kto za niewielką cenę chce zaopatrzyć się w bardzo dobry sprzęt. Czy jednak profesjonaliści także będą usatysfakcjonowani z posiadania jednego z tych sprzętów? Generowana moc na poziomie 7kW powinna zaspokoić wymagania wielu zawodowców. Warto więc polecić produkty wzorowane na japońskich potentatach? W swojej klasie na pewno są to produkty godne uwagi, gdyż ich cena jest adekwatna do jakości.

Poradnik przed zakupem:

Gdzie umieścić agregat prądotwórczy w domu jednorodzinnym?

Skomentuj

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie jest publikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka

Blog Search

Kategorie

Popularne artykuły

Ostatnie artykuły

Najnowsze komentarze

Archiwum

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej szczegółów