Agregat do kampera i przyczepy kempingowej wybawieniem na kempingu

Agregat do kampera i przyczepy kempingowej wybawieniem na kempingu

Każdy z nas lubi dni wolne od pracy. Cieszą one nas szczególnie podczas ładnej pogody, gdyż właśnie wtedy ciągnie nas na świeże powietrze. Aktywne spędzanie wolnego czasu ładuje nasze baterie, a wydzielające się podczas wysiłku endorfiny poprawiają nastrój. Niekiedy jednak dopada nas lenistwo i urlop chcielibyśmy spędzić na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Samo patrzenie na ciągle spieszących się ludzi może być nieco przygnębiające, dlatego też warto czasem uciec gdzieś daleko. W takich momentach nasze działania kierują się w stronę biur podróży, w których to zaczynamy planować wycieczkę. Zastanówmy się też czy nie lepiej jest wybrać się na wakacje w jakieś odludne miejsce? Fani kamperów wiedzą o czym mowa, bo wypoczynek właśnie w tej formie pozostawia w naszej pamięci niepowtarzalne wspomnienia.Co jest ważne w czasie urlopu? Energia na kempingu nieodłącznym elementem

Miłośników turystyki i posiadaczy przyczep kempingowych bezustannie przybywa, co przejawia się różnego rodzaju krajowymi czy międzynarodowymi zlotami. Ciągłe podróżowanie wymaga właściwej organizacji i poczynienia wielu kroków przygotowawczych. W trasie mogą nas spotkać różne nieprzewidziane historie, tak więc wojaże po świecie wymagają wielu poświęceń. Podczas wakacji spędzanych w ten sposób musimy obejść się bez udogodnień z jakimi mielibyśmy styczność w pięciogwiazdkowych hotelach. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie brak luksusów na biwakach najbardziej lubimy, ponieważ wszędzie tam, gdzie kończy się cywilizacja, zaczyna się prawdziwy caravaning.

Tego typu wędrówki kojarzą się nam z niezależnością i zwiedzaniem miejsc, które zawsze chcieliśmy zobaczyć. Przyczepy kempingowe nie dają nam pełnej samodzielności, gdyż w trakcie wyjazdu zawsze niezbędny jest prąd. Podczas ekspedycji wszyscy uczestnicy wyprawy chcieliby zjeść coś ciepłego, a szczególnie dzieci. Bez energii elektrycznej nie byłoby możliwe przygotowanie posiłku czy zaparzenie wody na herbatę. Do tego dochodzi komunikacja ze światem zewnętrznym. Każdy z nas posiada telefon komórkowy, więc naładowanie w nim baterii to podstawowa sprawa. Przydaje się on nie tylko do rozmów z innymi, ale także korzysta się z niego do wezwania ewentualnej pomocy. Możliwość wygenerowania napięcia jest zatem niezbędna, gdy przebywamy w kompletnej dziczy lub na pustkowiu. W jaki sposób tego dokonać? W tym celu potrzebujemy odpowiedniego narzędzia. Na myśl przychodzi nam tylko jedno, więc pozostaje pytanie: jak agregat prądotwórczy sprawdzi się na kempingu?

Nie wiesz jaki generator prądotwórczy? Wejdź i przeczytaj nasz poradnik:

Jaki agregat prądotwórczy wybrać? Jak dobrać generator prądotwórczy?

Woda i prąd na budowie. Budujemy dom

Agregat kempingowy rozwiązaniem problemów z prądem w kamperze

Mobilne źródło prądu zdecydowanie podnosi wygodę wypoczynku. Dzięki niemu podczas podróży będziemy mogli skorzystać z niezbędnych do funkcjonowania odbiorników takich jak przenośny sprzęt AGD lub elektronarzędzia. Turystyczny agregat prądotwórczy może stać się rozwiązaniem w przypadku kryzysu energetycznego i warto mieć go w swojej przyczepie. Tego typu urządzenia przejawiają dużą użyteczność wśród fanów pozamiejskich wypadów. Często charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami, niską wagą oraz bardzo dobrym wyciszeniem. Wszystkie te atuty sprawiają, że generatory te stają się niezawodnym kamratem domków letniskowych lub kempingów. W takich miejscach najczęściej korzysta się z odbiorników zasilanych napięciem 230V, więc przed zorganizowaniem wycieczki powinniśmy się zastanowić nad inwestycją w model jednofazowy.

Przeczytaj nasze poradniki:

Tani i dobry agregat prądotwórczy - jak kupić, by nie żałować?

Jak poradzić sobie podczas awarii prądu w domu?

Prądnica do agregatu prądotwórczego - czy ma to znaczenie?

Inwerter mobilnym źródłem energii w czasie caravaningu

Konstrukcja agregatów walizkowych różni się od ich „klasycznych” odpowiedników. Nie chodzi tutaj nawet o wygląd zewnętrzny, ale o zastosowane w nich technologie. Głównym zadaniem takich generatorów jest wytwarzanie prądu bardzo wysokiej jakości, czyli o tak zwanej pełnej sinusoidzie. Jest to możliwe za sprawą inwertera, który stanowi nowoczesny system stabilizacji. Jego zadanie opiera się na niwelowaniu wahań napięcia w trakcie przesyłania energii, gdyż mają one ujemny wpływ na działanie odbiorników. Niskiej klasy energia sprawia, że ich żaden z nich nie funkcjonuje na 100% swoich możliwości, gwarantowanych przez producenta.

Inwerter to obecnie najskuteczniejsza i najlepsza forma wygładzania napięcia. Urządzenie z tym systemem działa bardzo inteligentnie, ponieważ natychmiastowo reaguje na zmiany obciążenia. Dzięki szybkiej reakcji znamionowe wartości prądu oraz jego częstotliwość utrzymują się na tym samym poziomie. Generowana energia na wyjściu jest zatem porównywalna lub lepsza od tej, którą dostarcza nam elektrownia. W rezultacie, podłączone do agregatu czułe na jakość napięcia przyrządy działają zgodnie ze swoją rzeczywistą specyfikacją, przez co zwiększa się ich żywotność.

Czy na tym kończą się atuty agregatu na camping? Maszynę tę można relatywnie tanio eksploatować. Jej zapotrzebowanie na paliwo jest stosunkowo małe i umożliwia pracę przez kilka godzin. W parze z niewielkim spalaniem idzie także niski poziom emisji spalin do atmosfery. W ten sposób redukujemy ilość trujących gazów dbając tym samym o zachowanie jak najlepszej kondycji otaczającej nas przyrody. Tego typu sprzęt może występować w różnych wersjach silnikowych, lecz modele benzynowe są zdecydowanie tańsze od diesla czy LPG i to właśnie one najczęściej stanowią pierwszy wybór użytkowników. Za ich mocną stronę uważa się cichą pracę, albowiem hałas przez nie wytwarzany osiąga poziom około 65dB. Tak dobry wynik to niewątpliwa zasługa konstrukcji silników, a często także dźwiękochłonnej obudowy.

Więcej o generatorach:

Inwerterowy agregat prądotwórczy do zasilania delikatnej elektroniki

Gdzie umieścić agregat prądotwórczy w domu jednorodzinnym?

Agregat prądotwórczy do food trucka - jak dobrać, by nie stracić majątku?

Jaki agregat prądotwórczy do kampera, jaki agregat na kemping? Wybierz odpowiedzialnie

Podczas wyjazdu możemy czuć się jak w domu, a wystarczy do tego agregat prądotwórczy do przyczepy kempingowej. Jego moc często jest niewielka, ale szczerze mówiąc, czy potężna maszyna byłaby nam w ogóle przydatna? W trakcie urlopu nie będziemy przecież korzystać z całej palety urządzeń, a jedynie okazjonalnie z czajnika bezprzewodowego, ładowarki, lodówki turystycznej czy kuchenki. Oczywiście wcześniej konieczne jest określenie pożądanego zapotrzebowania na prąd, by generator działał bez najmniejszego problemu. Należy więc zsumować moc wszystkich odbiorników, które mają jednocześnie działać i do tego wyniku dodać jeszcze około 20% zapasu w celu osiągnięcia jak najbardziej efektywnej pracy naszej przenośnej elektrowni. Agregat powinien być więc dostosowany względem zakresu użytkowania oraz nasilenia jego eksploatacji.

Zastanawiasz się jakie paliwo do agregatu? Wejdź i sprawdź co na ten temat myślimy:

Agregat prądotwórczy - diesel czy benzyna lub LPG

Mały agregat prądotwórczy na wyjazdy, którym warto się zainteresować

Wybranie odpowiedniego sprzętu może stanowić spory kłopot i przyprawić o ból głowy. Marek posiadających taki produkt istnieje naprawdę wiele, więc na jaki model się zdecydować? Z naszych obserwacji wynika, że bardzo dobrymi parametrami, solidną konstrukcją oraz relatywnie niską ceną prezentują ciche agregaty prądotwórcze Powermate by Pramac. Pramac osiągnął pozycję lidera w swojej branży, a jego generatory cieszą się bardzo dobrą opinią wśród dużej liczby klientów. Produkty stricte tego producenta są niezawodne i prezentują sobą wysoką jakość wykonania, lecz o linii Powermate powiedzieć możemy w podobnym tonie, gdyż włoska firma nie może sobie pozwolić na ewentualną skazę na swoim wizerunku. Produkty te są wykonane na satysfakcjonującym poziomie, dzięki czemu bez większych obaw można ich użyć do hobbystycznego zastosowania.

Czy któryś z modeli szczególnie zwraca na siebie uwagę? Nasze zainteresowanie przyciągnął generator prądotwórczy Powermate by Pramac PMI 2000 AVR. Nie dość, że zwabił on wzrok swoim wyglądem, to inną jego mocną stroną jest użyta do budowy technologia. Ta niewielka maszyna waży jedynie 22kg, przez co można mówić o jej dużej mobilności. Dodatkowo, silnik w niej zamontowany zapewnia cichą pracę oraz maksimum wydajności przy jednoczesnym minimalnym zużyciu paliwa. Napęd samodzielnie dobiera parametry z jakimi powinien w danej chwili działać i na bieżąco je koryguje na podstawie aktualnie podpiętych do agregatu odbiorników. Urządzenie to posiada także uzupełniające funkcje. Z pewnością zaliczyć do nich można panel kontrolny lub czujnik poziomu oleju, którego rolą jest wyłączenie motoru gdy poziom mieszanki spadnie poniżej minimum. Ważnym atrybutem tego sprzętu jest również zbiornik paliwa mieszczący w sobie 2,5l benzyny gwarantujący nawet 4 godziny nieprzerwanej pracy przy obciążeniu nie większym niż 75%

Więcej o polecanych przez nas markach agregatów do zasilania awaryjnego:

Agregaty Kruzer - awaryjne zasilanie na każdą kieszeń

GENERATORY PRĄDOTWÓRCZE POWERMATE BY PRAMAC W SPECNARZEDZIA.PL

Generowanie prądu na biwaku podstawą udanego wypoczynku

Podróżowanie po świecie przynosi wiele przyjemnych wrażeń, a odwiedzone miejsca na zawsze pozostają w naszej pamięci. Podczas wyjazdów w plener zbliżamy się również do natury. Życie na odludnych terenach nie jest jednak proste. Podstawowe wygody musimy posiadać, ponieważ bez nich nasz pobyt na łonie przyrody stałby się ciężką egzystencją. Co więc powinno stać się istotnym wyposażeniem? Niewątpliwie przenośny agregat prądotwórczy. Z jego pomocą bez najmniejszego problemu napijemy się gorącej kawy lub utrzymamy w stanie przydatności do spożycia posiadane przez nas zapasy przechowując je w niewielkiej lodówce. Sprzęt ten jest w stanie zasilić także inne odbiorniki, lecz tylko od nas zależy, które z nich będą nam w danej chwili potrzebne.

Jeśli jesteś zapalonym turystą i zastanawiasz się jaki agregat na kemping wybrać powinieneś zastanowić się nad technologią inwerterową. Posiadając urządzenie wykonane właśnie w ten sposób nie będziesz musiał zasilać przyczepy z akumulatora. Generator dodatkowo otwiera wiele możliwości, których nie byłaby w stanie zapewnić jakakolwiek bateria czy inne narzędzia służące do produkowania prądu. Jak już wspomnieliśmy, caravaning kojarzy się głównie z niezależnością, dlatego też podręczne źródło napięcia pomoże nam osiągnąć ten stan. Zastanówmy się zatem nad zakupem takiej maszyny, by podczas wakacji w kamperze czuć się jak we własnym domu.

Produkt, o którym mówiliśmy:

Agregat prądotwórczy inwerterowy Powermate by Pramac PMi 2000 AVR

Skomentuj

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie jest publikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka

Blog Search

Kategorie

Popularne artykuły

Ostatnie artykuły

Najnowsze komentarze

Archiwum