Inwerterowy agregat prądotwórczy, czyli sprzęt do zasilania delikatnej elektroniki

Inwerterowy agregat prądotwórczy, czyli sprzęt do zasilania delikatnej elektroniki

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu zawsze daje mnóstwo frajdy. Wyjazd na biwak czy kemping sprawia, że czujemy się bardziej związani z naturą, a panująca wokół cisza koi zszargane nerwy. Obecnie często narażeni jesteśmy na stres, a walka z nim okazuje się bezskuteczna, gdyż ciągle gdzieś pędzimy. Ważna w naszym życiu okazuje praca, którą niekiedy ciężko pogodzić z życiem rodzinnym. Trzeba jednak pamiętać o bliskich i poświęcić im choć kilka dni zabierając ich na wspólną wycieczkę czy wakacje. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, dlatego też nawet krótki wyjazd byłby świetnym pomysłem. Czy jednak musimy się decydować na spędzanie urlopu za granicą? A może lepiej wybrać się na łono natury? W Polsce mamy mnóstwo pięknych miejsc kuszących nas swoimi krajobrazami, więc dlaczego nie odwiedzić jednego z nich? Nocleg pod namiotami szczególnie ucieszy nasze dzieci, albowiem jest to dla nich ogromna atrakcja. Zastanówmy się zatem nad relaksem nad wodą lub w pobliżu lasu, by naładować swoje baterie, które skutecznie tracą swoją moc podczas codziennych obowiązków.Prądotwórczy agregat inwerterowy do domu i wypadów za miasto

Wyjazd nad jezioro lub w głębie puszczy zapewne przynosi wiele niezapomnianych wrażeń. Jednak któż z nas wyobraża sobie przeżycie tygodnia bez telefonu komórkowego czy innych przyrządów, które na co dzień nam towarzyszą? Mimo, że podczas wakacji liczymy na spokój i relaks, to nie chcemy pozostawać bez kontaktu ze światem. Chcąc tego uniknąć zabieramy ze sobą laptopy i smartfony, lecz korzystając z nich może pojawić się pewien malutki problem. Urządzenia te mają wbudowaną baterię i działać będą tylko przez jakiś czas. Co więc zrobić, by móc z nich bez problemu korzystać nawet w kompletnej dziczy? Agregat prądotwórczy inwerterowy może nas w takim przypadku ocalić, albowiem dzięki niemu wytworzymy jakże potrzebną nam energię elektryczną nawet w bardzo niedostępnych miejscach.

Niektórzy być może zastanawiają się co to jest agregat inwerterowy. Spieszymy z odpowiedzią. Sprzęt ten służy do wytwarzania prądu, choć różni się on nieco w porównaniu do jego większego kolegi o konstrukcji ramowej. Oczywiście oba te urządzenia działają na podstawie podobnych komponentów, lecz występują w nich pewne różnice. Technologia ciągle idzie do przodu i producenci prześcigają się we wprowadzaniu nowych rozwiązań i miniaturyzacji istniejących maszyn. Efektem tego są przenośne źródła energii elektrycznej, dzięki którym jesteśmy w stanie zasilać posiadane przez nas przyrządy bez konieczności dostępu do sieci.

Warto zajrzeć:

JAKI AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY? JAK DOBRAĆ GENERATOR PRĄDOTWÓRCZY? JAKI WYBRAĆ?

Jak poradzić sobie z awarią prądu w domu?

Mały agregat prądotwórczy inwerterowy – duża satysfakcja z zakupu

Zasada działania agregatu prądotwórczego inwerterowergo jest bardzo podobna do tej, którą prezentują sobą jego więksi koledzy. Trzeba jednak pamiętać, że to narzędzie charakteryzuje się nieco bardziej zaawansowaną technologią i brakiem koła zamachowego. Zdejmując obudowę tego urządzenia zobaczymy silnik spalinowy, synchroniczną prądnicę samowzbudną oraz elektroniczny układ inwertera. Tytułuje się go inaczej falownikiem, a on sam pełni bardzo ważną funkcję, gdyż jest odpowiedzialny za inicjowanie produkcji „wysokiej jakości” prądu. Dzięki temu rozwiązaniu powstaje energia, której znak rozpoznawczy stanowi niemal zupełnie „czysta” sinusoida. Można zatem stwierdzić, że korzystając z tego sprzętu otrzymujemy tak zwane wygładzone napięcie umożliwiające zasilanie urządzeń zawierających w sobie bardzo delikatną elektronikę. Zaliczyć do nich można komputery, sterowane cyfrowo wyposażenie gospodarstw domowych takich jak sterowanie pomp ciepła, elektrycznie otwierane bramy wjazdowe i garażowe, a także różnego rodzaju aparaty medyczne i inne szczególnie wrażliwe na wahania napięcia przyrządy.

Dlaczego jeszcze technologię inwerterową można polecić? Duża w tym zasługa konwertera, dzięki któremu jesteśmy w stanie uzyskać energię elektryczną o optymalnej częstotliwości i napięciu niezależnie od obciążenia napędu. Co to oznacza i jakie są tego skutki? Mówiąc w dużym uproszczeniu, silnik sam dopasowuje swoje obroty w zależności od tego, ile i jakie odbiorniki w danym momencie zasila. Można zatem stwierdzić, że urządzenie to zachowuje się bardzo inteligentnie, gdyż za każdym razem działa w taki sposób, by zmaksymalizować efekty swojej pracy przy jak najmniejszym poborze mieszanki. Ma to swoje odbicie w domowych finansach, albowiem w ten sposób ograniczamy wydatki związane z zakupem palnej substancji używanej do napędzania silnika. Trzeba mieć też na uwadze to, że motor ciągle wykorzystujący pełnię swojego potencjału szybciej się zużywa, co ciągnie za sobą konieczność częstej jego konserwacji. Chcąc iść z duchem czasu możemy także zainteresować się najnowocześniejszymi modelami małych agregatów prądotwórczych, w których stosuje się specjalny system spalania paliwa. Jego zadanie opiera się na niwelowaniu do jak najmniejszego poziomu emisji szkodliwych spalin do atmosfery, przez co mamy bezpośredni wpływ na ochronę otaczającej nas przyrody.

Generator prądotwórczy na caravaningu? Jaki agregat prądotwórczy do samochodu z gastronomią?

Agregat do kampera i przyczepy kempingowej wybawieniem na kempingu

Agregat prądotwórczy do food trucka - jak dobrać, by nie stracić majątku?

Cichy agregat inwerterowy zaawansowanym technologicznie sprzętem

Automatycznie regulowana praca napędu sprawia, że działa on niezwykle cicho, a hałas przez niego generowany można porównać do włączonego odkurzacza. Natężenie dźwięku tych maszyn waha się w okolicach 65dB, dlatego też walizkowy agregat prądotwórczy jest niezwykle pożądany wszędzie tam, gdzie potrzebujemy niczym nie zakłóconego spokoju. Ograniczenie uciążliwego natężenia dźwięku było możliwe poprzez zastosowanie specjalnie zaprojektowanej dźwiękochłonnej obudowy oraz specjalnym tłumikom.

Nie tylko zużycie paliwa i niewielki wytwarzany hałas to atuty mobilnego agregatu prądotwórczego. Często posiada on specjalne czujniki, które stoją na straży bezawaryjnej pracy. Niezwykle ważny okazuje się sensor przeciążenia. Działa on przez cały czas i nie dopuszcza do sytuacji, kiedy to urządzenie mogłoby ulec awarii na skutek podłączenia do niego zbyt wielu odbiorników. Warto też zwrócić uwagę na detektor ciśnienia oleju. Jest on użyteczny z tego względu, że ciągle chroni sprzęt przed potencjalnymi usterkami. Te i inne podobne do nich funkcje wydają się bardzo praktyczne z punktu widzenia operatora, gdyż redukują one potrzebę nadzoru maszyny podczas jej pracy.

Więcej o agregatach prądotwórczych dowiesz się:

Agregaty prądotwórcze Kruzer - awaryjne zasilanie na każdą kieszeń

Jak eksploatować agregat prądotwórczy?

Tani i dobry agregat prądotwórczy - jak kupić, by nie żałować?

Jaki agregat prądotwórczy inwerterowy? Jak go wybrać? Gdzie stosować?

Szczególną użyteczność przejawia on podczas wypadów za miasto, organizacji niewielkich eventów czy w trakcie majsterkowania i realizacji prostych projektów w domu. Dlaczego właśnie w takich przypadkach to urządzenie sprawdza się doskonale? Jest to głównie zasługa niewielkich rozmiarów związanych ze stosunkowo niewielką wbudowaną weń prądnicą, zdecydowanie mniejszą niż w przypadku jego „standardowego” brata. Dzięki tej, wydawałoby się, niewielkiej różnicy sprzęt ten charakteryzuje się relatywnie małymi gabarytami oraz ograniczoną masą. Waga takiego narzędzia oscyluje w granicach 20kg, dlatego też łatwo je zabrać ze sobą na weekendowe wojaże w plenerze.

Jeśli więc jesteśmy amatorami pozamiejskich podróży warto wyposażyć się w tego typu sprzęt. Wybór odpowiedniego dla siebie modelu nie jest jednak prosty. Odpowiedź na pytanie jaki agregat inwerterowy kupić musi być zależny od określonego wcześniej zapotrzebowania. Łatwo tego dokonać, gdyż, w telegraficznym skrócie, wystarczy zsumować moc każdego z odbiorników. Trzeba jednak pamiętać, że dzielą się one na rezystancyjne i indukcyjne. W przypadku tych drugich moc należy pomnożyć przez co najmniej dwa, ponieważ ich silniki podczas rozruchu wymagają nieco większej ilości energii. Nie warto jednak dobierać generatora na styk, albowiem tego typu narzędzie najlepiej się spisuje, gdy wykorzystuje maksymalnie 80% swoich możliwości. Należy więc z niego korzystać w przypadku okazjonalnego zasilania, a nie w trakcie długotrwałej pracy ciągłej.

Kompendium wiedzy. Jakie paliwo do generatora prądu? Woda i prąd na budowie - skąd brać media podczas budowy domu?

Agregat prądotwórczy - diesel czy benzyna lub LPG

Woda i prąd na budowie. Budujemy dom

Inwerterowe agregaty prądotwórcze w opinii klientów

Internet to bardzo potężny zasobnik wiedzy. Warto więc zapoznać się z opiniami inwerterowych agregatów prądotwóczych na forach branżowych, gdzie podejmowane są tematy związane z wyborem odpowiedniego sprzętu. Klienci często poszukują modeli stosunkowo tanich, które charakteryzują się relatywnie wysoką jakością. Co więc zrobić, by być zadowolonym z inwestycji? Nie poleca się kupna produktów tanich, których koszt wynosi 200-300 zł, albowiem mają one tendencję do częstych usterek. Takie przyrządy masowo zjeżdżają z linii produkcyjnej i jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Teoretycznie produkowane są one na podstawie dokonań liderów rynku, lecz wiele wody w rzekach upłynie zanim zbliżą się one do porównywalnego poziomu.

W produktach wątpliwego pochodzenia najczęściej mamy do czynienia z aluminiowym uzwojeniem, który szybko ulega zniszczeniu. Sporą wadą takich urządzeń są także silniki. Producenci zapewniają, iż wykonano je z komponentów dobrej klasy, lecz zdarzały się przypadki ich awarii po zaledwie kilku godzinach pracy. Nie warto jest zatem sięgać po sprzęt z najniższej półki, gdyż niewykluczone, że zawiedzie on nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Z jakimi markami agregatów inwerterowych do kampera i delikatnych urządzeń warto więc się bliżej poznać? Wysokiej klasy sprzęt znajdziemy w ofercie firmy Pramac. Włoski producent osiągnął pozycję lidera wskutek długoletniego doświadczenia i tworzenia niezawodnych rozwiązań mechanicznych. Fani niemieckiej technologii także znajdą coś dla siebie, ponieważ godnymi uwagi są produkty Könner & Söhnen. Stanowią one dobrej jakości przenośne źródło energii, które sprawdza się w użytku konsumenckim. Zza naszej zachodniej granicy pochodzi również firma Endress specjalizująca się w stosowaniu autorskich projektów i nowatorskich technologii.

Poszukujesz dobrego agregatu prądotwórczego do zastosowań domowych?

Generatory prądotwórcze Powermate by Pramac w SpecNarzedzia.pl

Prądnica do agregatu prądotwórczego - czy ma to znaczenie?

Gdzie umieścić agregat prądotwórczy w domu jednorodzinnym?

Agregat prądotwórczy inwerterowy czy zwykły? Który bardziej przyda mi się do zasilania delikatnych urządzeń?

Wyjazd na biwak nie musi wiązać się z odstawieniem na ten czas przyrządów elektronicznych typu telefon komórkowy czy tablet, ponieważ jeśli czujemy potrzebę korzystania z nich, możemy śmiało to robić. W takim wypadku trzeba jednak pamiętać, że nieodłącznym wyposażeniem w trakcie wyjazdu powinien zostać prądotwórczy agregat inwerterowy. Takie przenośne urządzenie pozwoli nam wytworzyć energię niezbędną do zasilania większości odbiorników, nawet tych z wbudowaną bardzo wrażliwą elektroniką. Dzięki niemu nie będziemy zmuszeni do zrezygnowania z podstawowych dóbr, które towarzyszą nam każdego dnia.

Mobilny generator prądu jest bardzo użyteczny nie tylko w czasie kempingów, ale także przydaje się podczas zasilania sprzętu medycznego. Dzieje się tak, gdyż wytwarza on prąd elektryczny z niezwykle wygładzoną sinusoidą. Dzięki temu jesteśmy w stanie tym, wrażliwym na wahania napięcia, urządzeniom podawać najwyższej jakości energię niezbędną do pracy.

Co jeszcze przemawia za przenośnym agregatem prądotwórczym? Jego główną zaletą są oczywiście wymiary. Niewielka masa sprawia, że urządzenie to możemy zabrać dosłownie wszędzie, a niewielkie gabaryty umożliwiają niemal całkowicie bezproblemowy transport. Warto też zwrócić uwagę na to, jaki hałas generuje silnik tego przyrządu. Nie osiąga on wysokich wartości, dlatego też możemy ten sprzęt stosować wszędzie tam, gdzie liczy się zachowanie możliwie jak największej ciszy.

Posiadanie autonomicznego źródła energii daje wiele możliwości. Posiadając je możemy czuć się niezależni od wszelkich przeciwności losu związanych z ewentualnymi awariami u dostawcy prądu. Jeśli więc tylko chcemy mieć swoją małą elektrownię zawsze pod ręką, którą dodatkowo możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, warto zainwestować w walizkowy generator prądu.

Polecany produkt w niniejszej kategorii:

Agregat inwerterowy jednofazowy Powermate PMi 2000 AVR

Skomentuj

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie jest publikowany)
Komentarz
Przepisz kod z obrazka

Blog Search

Kategorie

Popularne artykuły

Ostatnie artykuły

Najnowsze komentarze

Archiwum